Black horse excel 2000 İnceleme ve Toplama (Uçuş Videosu eklendi.)

Black horse excel 2000 İnceleme ve Toplama

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Berkay bence bu genc yasta hepsini bitirme, ilerisi icin de bir seyler birak :laugh: ;)
Abi daha gerçekleri var :saygilar:

Berkay35' Alıntı:
Hayırlı olsun çok güzel görünüyor :) Bu uçağın maliyeti ne kadar ? Üniversite sınavından sonra bir tane uçak düşünüyorum onun da tadına bakmak istiyorum :)

Sağol kardeşim teşekkür ederim.

Koymuş olduğum sipariş listesi 310 TL + Uçak kiti 130'a indirimli almıştım ama genelde 200 tl civarında olur.

Starter + buji ısıtıcısı vs toplam maliyeti , 600 tl civarında.

O bana çok kaçar ben elektrikli yapıp sıyrılayım bu işin içinden :lol:

Modeliniz hayırlı olsun, TT motor ve aynı servoları kullandığım için nacizane bir iki tavsiyem olacak:
Bana göre pervane seçiminiz yanlış, ben tt 46 pro motorda 11X6 apc pervane kullanmıştım 11x8 motora uygun değil, eğer daha fazla devir istiyorsan 10X7 en fazla 10X8 kullanabilirsin. Şimdiye kadar hitec'den başka servo kullanmadım tek sıkıntı çıkaran 311 olanları oldu keşke HS-325 karbonit dişli olandan veya HS-422 alsaydın, bunları yaklaşık iki yıldır kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama 2 veya 3 tane HS-311 çöp oldu.
Bunların dışında söylemek istediğim trainerı sakın bozmayın, her zaman rahat rahat uçabileceğin bir trainerın olsun. Ben bu tavsiyeye uymadım pişmanım,trainerın yeri başka :)

Ömer Çelebi' Alıntı:
Modeliniz hayırlı olsun, TT motor ve aynı servoları kullandığım için nacizane bir iki tavsiyem olacak:
Bana göre pervane seçiminiz yanlış, ben tt 46 pro motorda 11X6 apc pervane kullanmıştım 11x8 motora uygun değil, eğer daha fazla devir istiyorsan 10X7 en fazla 10X8 kullanabilirsin. Şimdiye kadar hitec'den başka servo kullanmadım tek sıkıntı çıkaran 311 olanları oldu keşke HS-325 karbonit dişli olandan veya HS-422 alsaydın, bunları yaklaşık iki yıldır kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama 2 veya 3 tane HS-311 çöp oldu.
Bunların dışında söylemek istediğim trainerı sakın bozmayın, her zaman rahat rahat uçabileceğin bir trainerın olsun. Ben bu tavsiyeye uymadım pişmanım,trainerın yeri başka :)

Doğrudur yanlış olabilir :) Biraz klişe olcak ama heliciden bu kadar uçakçı oluyor :D Daha fazla devir , daha fazla performans gibi bir amacım pek yok zaten 2 ayda bir kere uçuş yapabildim ilerisi için ne olur bilmiyorum :laugh: :laugh:

Uyarılarınız için teşekkürler.

Ynt: Black horse excel 2000 İnceleme ve Toplama

Glow motorlarda ateşleme avansını belirleyen önemli bir faktör pervane olduğu için pek öyle keyfimize göre pervane seçemeyiz. :)
Yani, "ben fazla devir istemem pervane büyük olsun" diyemeyiz. Dersek, motor stopla acil iniş deneyimimizi geliştiririz. :)

Not: Motorunuz için Tower Hobbies sitesinde önerilen pervane 10x6. En büyük pervane ise 10.5x7.

Pervane konusunda kesinlikle yanlış bir seçim yaptığımı motorun kullanma kılavuzunda görebiliyorum.:)

Konunun herhangi bir yol gösterme amacı taşımadığını ilk satırlarımda anlatmaya çalıştım.Fakat yinede yeni başlayan arkadaşları yanlış bir fikre yöneltmemek için ekipman listesini kaldırıyorum.

Arda Erkan' Alıntı:
Pervane konusunda kesinlikle yanlış bir seçim yaptığımı motorun kullanma kılavuzunda görebiliyorum.:)

Konunun herhangi bir yol gösterme amacı taşımadığını ilk satırlarımda anlatmaya çalıştım.Fakat yinede yeni başlayan arkadaşları yanlış bir fikre yöneltmemek için ekipman listesini kaldırıyorum.
Rica etsek kullandığın ekipmanı yeniden ilave edebilirsin Arda. Netice de sen kendi kullandığını paylaştın. Zira konu gerçekten güzel ve derli toplu kaynak bir konu oldu ve çoktannn indeks sayfasına ilave edildi ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rica etsek kullandığın ekipmanı yeniden ilave edebilirsin Arda. Netice de sen kendi kullandığını paylaştın. Zira konu gerçekten güzel ve derli toplu kaynak bir konu oldu ve çoktannn indeks sayfasına ilave edildi ;)

Düzenleyip ilave edicem abi.

Arda Erkan' Alıntı:

Eğer rahatsız edici bir ifade kullandığımı düşünüyorsanız öncelikle çok özür dilerim. Ben sadece referanslar da göstererek ileride can sıkabilecek bir noktayı gündeme getirmek istemiştim.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Eğer rahatsız edici bir ifade kullandığımı düşünüyorsanız öncelikle çok özür dilerim. Ben sadece referanslar da göstererek ileride can sıkabilecek bir noktayı gündeme getirmek istemiştim.

Estağfurullah kesinlikle böyle bir düşüncem olmadı.Tam tersi sizin sayenizde yanlış bir noktayı tespit etmiş olduk.

Bende sizin yazınızı okuduktan sonra motorun manuelinden bakarak yanlış bir seçim olduğundan emin oldum :)

Bir uçuş videosu çekebildik sonunda :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

güzel uçmuş tebrikler.

Tesekkürler abi , darısı başına.:thumbup:

Arda Erkan' Alıntı:
Tesekkürler abi , darısı başına.:thumbup:
inşallah bakalım bizimki nasıl uçacak.