Black Horse SU-26M Tamir

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut, güzel bir deneme olacağından eminim, elinize sağlık! Resimlerden sanki fabrikasyonmuş gibi görünüyor. %p Sonucunu da merak ediyorum doğrusu. Sormak istediğim şey, dişlinin metal parçaları da özel imalatmı, yoksa mevcut parçalara göre dişli mi yaptınız? Ayrıca dişli oranını belirlerken göz önüne aldığınız şey ne? Bir de dişli için malzeme seçerken neden bu malzemeyi seçtiniz, yeteri kadar dayanıklı olacakmı?

Black Horse SU-26M Tamir

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, güzel bir deneme olacağından eminim, elinize sağlık! Resimlerden sanki fabrikasyonmuş gibi görünüyor. %p Sonucunu da merak ediyorum doğrusu. Sormak istediğim şey, dişlinin metal parçaları da özel imalatmı, yoksa mevcut parçalara göre dişli mi yaptınız? Ayrıca dişli oranını belirlerken göz önüne aldığınız şey ne? Bir de dişli için malzeme seçerken neden bu malzemeyi seçtiniz, yeteri kadar dayanıklı olacakmı?

Ömer abi selam, Dişlilerin metal parçalarıda CNC de kesildi , ev tipi kendilerinin yaptığı CNC de :) motorun pinyonuna uygun dişli kesildi , 32T olmasına ben karar verdim

1220KV motor x 22.2 volt 6S pil ile = 24864 devir elde ediyor

24,864 devir / 32T Spur dişlisi = 777 devir

777 devir X 15T pinyon = 11,655 devir elde ediyoruz pervanede :) kağıt üzerinde bu şekilde ama yüke binince 10,000 lere düşecektir , inşallah motor fazla yorulup ısınmaz :D bu sadece deneme yanılma abi , sonuçta bunun hesabını profesyonel yapabilecek biri değilim yani motorun wattı yetermi , torq u yetermi bilemiyorum

Black Horse SU-26M Tamir

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sadece sen değil, ClubRc ekibi olarak süprizlerle dolusunuz üstad :thumbup: Her hafta yeni bir deneme, yeni bir heyecan %p

Şaka bir yana imalat ve montaj bilebildiğim kadarı ile süper olmuş. Anladım kadarı ile dizayn ve imalatta Alper Bey yardımcı olmuş. Bakalım dişli oranları nasıl bir performans verecek :rolleyes: Yine heyecanlı ve meraklı bir maiden uçuşu bizi bekliyor :halay:

Mehmet abi valla bu fikir Özgürden çıktı :) bende Trex 600 motoru var onu kullanamazmıyız dedi :D bende onun direk gücü yetmez araya redüxiyon yapmak lazım dedim :D bende quadçılarla konuşayıp yaptıralım dedi :D ilk başlarda ben çok umursamadım adamlar bu işle uğraşmaz diye ama biş baktım adamlar işi bitirmiş bile :D

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad gerçekten süprizlerle dolusunuz. :bravo: :halay: B
Bakalım ne olacak ama bende redüksiyonun dişli oranları konusunda birden fazla deneme yapmak gerekebilir diye düşünüyorum.
Ama senden kurtulmaz bu iş. :thumbup:

Türker valla dişli oranları konusunda haklısın deneme yapmak gerekecek mutlaka ama önce kağıt üzerinde tama gibi gözüken bu denemeyi yapalımda az ve ya çok ne lazımsa ona göre dişli işine el atabiliriz :)

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut helal olsun valla. Her parçası yerli yapım demekki! Zaten benim de demek istediğim profesyonel bir hesaptan ziyade nasıl bir mantık yürüttüğünüzdü. :bravo: Bakalım ne sonuç verecek! :-\

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut bey, 30cc kurşunsuz modelleri linkini verdiğim motorlarla uçuruyorlar siz daha iyi bilirsiniz ama çekişte problem olmaz mı? DLE 30 un 7.5 - 8.5 kg çekişi var diye biliyorum yanlışım yoksa.

Ynt: Black Horse SU-26M Tamir

Ömer verdigin linkteki ikk motor-2775 watt gucunde , bizdeki motorda 2000 watt gucunde ama rediksiyonla bizimkide 2700 watt lara rahat cikar , zaten planimizda buydu

bu linkteki ilk motor 228 kv X 37 volt = 8436 devir elde ediliyor pervanede , bende 11,000 deviri hedefledim , biz pervanede 11000-devire ulasicaz

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Black Horse SU-26M Tamir

Sonucu merakla bekliyorum inş. istediğiniz sonucu alırsınız. %p

Black Horse SU-26M Tamir

konu yarım kalmıştı :D Motor mountu ve pervane adaptörünü sonunda halletmiş arkadaşlar :) projeye kaldığımız yerden devam :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Black Horse SU-26M Tamir

Heyecan kaldığı yerden devam ediyor. :thumbup:

Gerçi bir heli motorunun uçak motoruna dönüştürülmesine tamamen karşıyım. Motor zaten olabileceği en faydalı şey olmuşken niye geri vitese taktınız hiç anlamadım. ;D Ben olsam motorun etrafına birtane heli alır uçuşlara başlar, uçağın sağlam parçalarını kullanarakta helime bir taşıma kutusu yapardım. :lollol: :lol:

Black Horse SU-26M Tamir

Uçak hazır, motorda hazır sayılır, bu durumda maiden uçuşu için planlı herhangi bir tarih var mı üstad ;) (Bu uçağa uyabilecek servolar zaten sen de vardır diye düşünerek soruyorum üstad :D )

Black Horse SU-26M Tamir

buraya bir can verelim :) Mehmet abiden aldığım Yep 80 ESC ve 4000mah 6S lipo ile 1600mm AT-6 Texana takıp çekeri kontrol etmeye karar verdim :) :)

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut AKIN' Alıntı:
buraya bir can verelim :) Mehmet abiden aldığım Yep 80 ESC ve 4000mah 6S lipo ile 1600mm AT-6 Texana takıp çekeri kontrol etmeye karar verdim :) :)
Süper olur üstad :halay: Hızla başlayıp, ara verilen bir proje idi. Inşallah devamı hızla gelir :)

Ynt: Black Horse SU-26M Tamir

elinde standart boy 4 adet servo olup satmak isteyen varmi acaba ;D ;D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Black Horse SU-26M Tamir

Bende aslında sonucu merak ediyorum, canlandırdığın iyi oldu Mesut. Bu arada, yeni fark ettim, dişli kutusunun ayakları da tükenmez kalemden devşirme. İyi fikir! %p