Black Horse SU-26M Tamir

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut usta bunu bitirmiş , testlerini yapmış ,uçuşa hazır hale getirmiştir bile.Yoksa merakla beklemeyi falan düşünmeyin , servoları bulsun yarın maiden uçuşunu görürsünüz........ :halay: :lol: :lol:

Black Horse SU-26M Tamir

Omer Erkan' Alıntı:
Bende aslında sonucu merak ediyorum, canlandırdığın iyi oldu Mesut. Bu arada, yeni fark ettim, dişli kutusunun ayakları da tükenmez kalemden devşirme. İyi fikir! %p

Ömer abi yapan arkadaşın fikri ama ben onları söküp metal yapıcam :D

Türker Akgün' Alıntı:
Hepimiz meraktayız üstad. :laugh:

Bende meraktayım Türker :) ama servo bulamıyorum :D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Mesut usta bunu bitirmiş , testlerini yapmış ,uçuşa hazır hale getirmiştir bile.Yoksa merakla beklemeyi falan düşünmeyin , servoları bulsun yarın maiden uçuşunu görürsünüz........ :halay: :lol: :lol:

Hakan abi vallahi servo yok :D bulamıyorum , ilk önce Texanda motor ve dişli sistemini bir deneyelimde :)

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut AKIN' Alıntı:
Bende meraktayım Türker :) ama servo bulamıyorum :D

İşine yarayacağını bilsem bendekileri göndericem ama bunlar senin model için yetersiz kalır üstad. :(

Black Horse SU-26M Tamir

Selamlar :D Yak54 ün emekli olmasından sonra bu modeli diriltmeye karar verdim :) 26CC motorla uçmaz diye elimdeki P47 de bulunan DLA32 yi söküp kullanmaya karar verdim ve dün gece ilk startı verip, emekli YAK54 ten arta kalan iniş takımlarını monte ettim :) sonrada rudder servosunun montajını yaptım, biliyorsunuz modeli kırımlı halde almıştım, ilk sayfada yazdığı gibi kanadın birinde 4 adet sinir eksik ve bunuda bu hafta Arslan abi ile onun atölyesinde halledicez inşallah :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Black Horse SU-26M Tamir

Desene bu hafta sonu yine bir maiden var :halay: Senin performansına inanmak mümkün değil üstad :eek: Hiç dur durak bilmeden sürekli bir rahat ve aksiyon halindesin :thumbup:

Aman nazar falan değmesin, ayrıca şahsen ben bu durumdan çok da memnunum :halay: Oturduğum yerden :laugh: senin ve yaptıklarını zevkle takip ediyorum, daha ne olsun :halay: :yuppi:

Black Horse SU-26M Tamir

Mehmet abi bu haftasonuna yetişirmi bilemem, elimde başka işlerde var, şu hani scale agusta raptor 50 vardı, arkadaşa bensiz bişeyler yapma dedim ama 3 kere uçma teşebbüsünde bulunup 3 kere kırmış şimdi bide onunla uğraşıcam :)

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi bu haftasonuna yetişirmi bilemem, elimde başka işlerde var, şu hani scale agusta raptor 50 vardı, arkadaşa bensiz bişeyler yapma dedim ama 3 kere uçma teşebbüsünde bulunup 3 kere kırmış şimdi bide onunla uğraşıcam :)
Bence %99 yetişir :) :)

Ynt: Black Horse SU-26M Tamir

yok abi yetismez :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut abi sende de ne modeller varmış :D Bunu da merakla takip edicem. Bu uzun ömürlü olur inşallah, kolay gelsin :bravo:

Black Horse SU-26M Tamir

Mesut, kolay gelsin! Bu farklı modelmi? El yapımı redüksiyonlu heli motoru denemeleri ne oldu? ???

Black Horse SU-26M Tamir

Kadir Kurt' Alıntı:
Mesut abi sende de ne modeller varmış :D Bunu da merakla takip edicem. Bu uzun ömürlü olur inşallah, kolay gelsin :bravo:

Kadir bu model başka bir arkadaşımındı kırım yaşadı ve çöpe atacaktı :) bende tamir edip kullanırım diye almıştım yaz başında :) inşallah uzun ömürlü olur kardeşim :)

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, kolay gelsin! Bu farklı modelmi? El yapımı redüksiyonlu heli motoru denemeleri ne oldu? ???

Ömer abi elektrikli düşündüğüm model bu ama yakıtlı Yak54 ü kaybedince bunu yakıtlı devam etmeye kararı verdim :)

Arslan abşinin atölyede kanat sinirlerinin kalıbı çıkması için beklerken evde modeli tamamlamaya çalışıyorum akşamları :) kanatlar geldiğinde sadece servolarını takmak kalsın :) gövde hazır olsun diye uğraşıyorum :)

gövdedeki daha önce açılmış olan deliği tachometre takarak değerlendirmeye karar verdim, ayrıca rudder ve elevatör servolarınıda taktım :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Black Horse SU-26M Tamir

elektronik yerleşiminide böyle yapmayı düşünyorum

Black Horse SU-26M Tamir

Demek kanat sinirleri hazır oysa imiş, bu hafta sonuna yetişiyormuş :):)

Black Horse SU-26M Tamir

belki bi ihtimal, cumartesi bütün gün çalışıp kanadı bitirirz , Arslan abi müsayitmi bilemiyorum , dün yoğundu bu konuyu açtım ama netleştiremedik konuşuruz daha dedik kaldı öyle :D