DJI F450 KK 2.1 Kontrol Kartı Kurulumu

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Evet arkadaşlar Stevies v1.9 yükledim bugün ev içinde ufak bir uçuş yaptım dışarı çıkamadım.İlk izlenimim fena değil yarın açık havada deneyip rüzgarlı havada tepkileri nasıl,ölçüp tekrar paylaşımda bulunucağım,ama 1.6 ile arasında pek fark yok gibi.Sadece menülerde oynanma var görsel olarak.
......Denemelere devam ettikçe paylaşımlara devam edeceğim :RCKolik:
Demek sonunda dayanamadığın, yükledin Aykut :thumbup: Bakalım Dış uçuş denemelerin sonucu nasıl olacak ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Demek sonunda dayanamadığın, yükledin Aykut :thumbup: Bakalım Dış uçuş denemelerin sonucu nasıl olacak ;)

Evet Mehmet abi dayanamadım yükledim valla hatta bir kaç versiyon yükledim farklı farklı ama Steviesin son versiyonunda bıraktım ;D Zevklide baya kurcaladıkça kurcalayasım geliyor vallahi :thumbup:

Dışarda rüzgarlı havada uçuşumu yaptım bugün.Ama övdükleri kadar bir fark göremedim 1.6 versiyondada gayet stabil bu versiyondada.Dediğim gibi görsel bir kaç değişiklik var.Ya da belki uçuşa direk etki edecek değişiklikler vardır ama self level uçtuğumuz için onu pek farketmedim..Tavsiye edermiyim?Evet ederim güzel bir firmware.Ama bariz bir şekilde güncellemek gerektirmiyor.Bu kartla bu frame i kullanacak arkadaşlar 1.6 versiyonlada çok rahat ve zevkli uçabilirler :saygilar:

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Evet Mehmet abi dayanamadım yükledim valla hatta bir kaç versiyon yükledim farklı farklı ama Steviesin son versiyonunda bıraktım ;D Zevklide baya kurcaladıkça kurcalayasım geliyor vallahi :thumbup:

Dışarda rüzgarlı havada uçuşumu yaptım bugün.Ama övdükleri kadar bir fark göremedim 1.6 versiyondada gayet stabil bu versiyondada.Dediğim gibi görsel bir kaç değişiklik var.Ya da belki uçuşa direk etki edecek değişiklikler vardır ama self level uçtuğumuz için onu pek farketmedim..Tavsiye edermiyim?Evet ederim güzel bir firmware.Ama bariz bir şekilde güncellemek gerektirmiyor.Bu kartla bu frame i kullanacak arkadaşlar 1.6 versiyonlada çok rahat ve zevkli uçabilirler :saygilar:
Bilgi ve tecrübe paylaşımı için teşekkürler Aykut Bey. :saygilar:

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Evet Mehmet abi dayanamadım yükledim valla hatta bir kaç versiyon yükledim farklı farklı ama Steviesin son versiyonunda bıraktım ;D Zevklide baya kurcaladıkça kurcalayasım geliyor vallahi :thumbup:........
Bilgilendirme için teşekkürler Aykut, emeğine sağlık :thumbup:

Hemen sıcağı sıcağına bir paylaşımda daha bulunuyorum.Stevies v1.14 Pro varmış yeni farkettim hemen güncelledim..Sonuç : Mükemmel.
Rüzgar banamısın demiyor çok daha stabil kısacası önceki versiyonları unutun Stevies V1.14 Pro arkadaşlar.. :RCKolik:
:saygilar:

Not:Lcd ekran üstünde bulunan sıcaklık birimi kart üstündeki işlemcinin ısısını göstermekte %p

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Hemen sıcağı sıcağına bir paylaşımda daha bulunuyorum.Stevies v1.14 Pro varmış yeni farkettim hemen güncelledim..Sonuç : Mükemmel.
Size zahmet verdik ama sonunda sayemizde daha stabil bir quadronuz oldu :laugh: Elinize sağlık :thumbup:

Bu durumda konuyu taçlandırmak adına sizden küçük bir ricamız da olacak Aykut Bey :

1- Bu firmware linkini nasıl buluruz.
2- Firmware güncelleme işlemi nasıl yapılır (Kısa ve çok karışık değilse, bu konu içinde paylaşabilirsek 4x4 bir konu olacak ;) ) Yok biraz karışık ise, konu ile ilgili yabancı forum ya da video linki de yeterli olacaktır :)

Quadro toplarsam ya paraya kıyıp NAZA alırım, ya da KK 2.1 :D

Size zahmet verdik ama sonunda sayemizde daha stabil bir quadronuz oldu :laugh: Elinize sağlık :thumbup:

Bu durumda konuyu taçlandırmak adına sizden küçük bir ricamız da olacak Aykut Bey :

1- Bu firmware linkini nasıl buluruz.
2- Firmware güncelleme işlemi nasıl yapılır (Kısa ve çok karışık değilse, bu konu içinde paylaşabilirsek 4x4 bir konu olacak ;) ) Yok biraz karışık ise, konu ile ilgili yabancı forum ya da video linki de yeterli olacaktır :)

Quadro toplarsam ya paraya kıyıp NAZA alırım, ya da KK 2.1 :D

Sağol Mehmet abi deneme yanılmayla en iyisini bulduk sonunda ;D
Resimler aracılığı ile akşam bir konu açıp firmware güncellemeyi anlatırım,zaten çok kısa ve basit bir işlem.Tüm linklerle birlikte. %p

Ek olarak,NAZA alacak olursan abi tavsiyem Naza M Lite değilde Naza M V2 + Gps + Pmu sistemi kullanman olur.Para olarak azıcık fark var ama ;D verdiğin paraya değecektir :thumbup:

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Resimler aracılığı ile akşam bir konu açıp firmware güncellemeyi anlatırım,zaten çok kısa ve basit bir işlem.Tüm linklerle birlikte. %p
Süper :halay:

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Ek olarak,NAZA alacak olursan abi tavsiyem Naza M Lite değilde Naza M V2 + Gps + Pmu sistemi kullanman olur.Para olarak azıcık fark var ama ;D verdiğin paraya değecektir :thumbup:
HK Fiyatlarına göre $299 -$ 69 = $ 230 cuk fark var ama :D

Süper :halay:
HK Fiyatlarına göre $299 -$ 69 = $ 230 cuk fark var ama :D

Emin ol o paraya değer Mehmet abi ;D Bende düşünüyorum çünkü o sistemle yeni bir quad yapmayı.M v2 de son firmware leri güncelleyebilir ve tüm dji eklentilerini kullanabilirsiniz.Çok daha stabil ve çekim yapmak için havada çok daha dengeli gps sistemide aynı şekilde.Neyse o konulara ileride gireriz inşallah :thumbup:

öncelikle bu paylaşımınız için teşekkürler çok faydası oldu bana.Esc kalibrasyonu yazmışsınız fakat benim tek tek yapmam gerek.Teker teker escler nasıl kalibre ediliyor yardımcı olurmusuz internette araştırdım tam olarak bulamadım.

Yunus EMRE ŞAHİN' Alıntı:
öncelikle bu paylaşımınız için teşekkürler çok faydası oldu bana.Esc kalibrasyonu yazmışsınız fakat benim tek tek yapmam gerek.Teker teker escler nasıl kalibre ediliyor yardımcı olurmusuz internette araştırdım tam olarak bulamadım.

Tek bir esc yi de aynı şekilde kalibre edebilirsiniz.
Sistem aynı değişen birşey yok.
1-Gaz maksimum,kumanda açılır,
2-Enerji verilir,
3-Onay sesi alınır,gaz min.çekilir ve enerji kesilir.

Kolay gelsin.

aykut bey ben bu kartı tam kavrayamadım yardımcı olurmusunuz yine:).Bu self level olayını anlamadım kendi kendine bazen on oluyor bazen off yazıyor nasıl açılıyor kapanıyor bilmiyorum ve ne işe yarıyor ilk mesajında alıcıyı self mode olacak şekilde bağlıyoruz demişsin o nasıl oluyor abi.

10 15 tane video izledim sonunda öğrendim :) kumandanın iki kolunu yatırınca aktif oluyormuş.