DJI F450 KK 2.1 Kontrol Kartı Kurulumu

Yunus EMRE ŞAHİN' Alıntı:
aykut bey ben bu kartı tam kavrayamadım yardımcı olurmusunuz yine:).Bu self level olayını anlamadım kendi kendine bazen on oluyor bazen off yazıyor nasıl açılıyor kapanıyor bilmiyorum ve ne işe yarıyor ilk mesajında alıcıyı self mode olacak şekilde bağlıyoruz demişsin o nasıl oluyor abi.

Yunus Emre kardeşim,
Self level mod quadın sürekli kendini dengede tutması demektir.Yani sen herhangi bir komut vermesende havada sabit kalmasıdır.Eğer ki self level mod kapalı olursa,
verdiğin en ufak komutu algılayıp ona göre hareket edecektir.Böyle oluncada sürekli dengede tutmak zorunda kalacaksın.Fakat açık konumda iken, sen "ani" sağ sol ileri geri komutları versende aynı hızda kendini düzeltecektir.Böylelikle kolay bir uçuş sağlanacaktır.Self level kapalı kullanmak ileri seviyedir.
Resimli anlatımda aux girişi olarak gösterilen yere alıcıdan bağlantı yapıyorsun.Kumandada karşılığı olan switchi aç kapa yaparak "On" yada "Off" yaparak kullanabilirsin.
Kısaca;karta gücü veriyoruz,kumandada switchi aç kapa yaptığımızda kartımızın ekranında "Self level 'on' yada 'off' değişkenini görmemiz gerekiyor.Görüyorsak işlem tamamdır.On konumuna alıp öylece bırakıyoruz.Birde kartın menüsünden self level setting kısmından self level seçeneğini aux olarak değiştiriyoruz.
Kolay gelsin.

10 15 tane video izledim sonunda öğrendim :) kumandanın iki kolunu yatırınca aktif oluyormuş.

Senin sorun farklıydı sanırım "armed" yapmayamı çalışıyorsun yoksa self level "on" yada "off" ayarınımı..
Eğer ki armed yapmak istiyorsan gaz kolunu sağa yaslıyorsun,sola yaptığında ise armed deaktif oluyor.
Diğer sorunun cevabını az önce yazdım.
Kolay gelsin

çok teşekkürler aykut abi çok net anladım self level olayını armed olayınıda dün bir saat uğraştım sonra öğrendim :) yarın yine deneyecem açık alanda.

çok teşekkürler aykut abi çok net anladım self level olayını armed olayınıda dün bir saat uğraştım sonra öğrendim :) yarın yine deneyecem açık alanda.

İyi uçuşlar %p

Peki cok basit olacak ama Armed olayi nedir arkadaslar :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Peki cok basit olacak ama Armed olayi nedir arkadaslar :rolleyes:

Uçuşa hazır anlamında kullanılmış Mehmet abi,aslında yazılımı yapan arkadaş biraz renk katmak istemiş,tam karşılığı silahlı,ateşli.Armed olduğu zaman motorlar çalışır duruma geliyor diğer türlü gaz versende çalışmıyor.

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Uçuşa hazır anlamında kullanılmış Mehmet abi,aslında yazılımı yapan arkadaş biraz renk katmak istemiş,tam karşılığı silahlı,ateşli.Armed olduğu zaman motorlar çalışır duruma geliyor diğer türlü gaz versende çalışmıyor.
Tamam simdi hatirladim. Quadroya enerji verince yanlislikla gaz stick hareket etse bile motorlar donmuyor. Bu bildigim kadari ile artik tum Quadro larda bir standard haline geldi. Bu koruma modundan cikmak icin de her iki stick min sola dogru 3-5 sn sola dogru yaslamak gerekiyor, dogru mudur Aykut :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tamam simdi hatirladim. Quadroya enerji verince yanlislikla gaz stick hareket etse bile motorlar donmuyor. Bu bildigim kadari ile artik tum Quadro larda bir standard haline geldi. Bu koruma modundan cikmak icin de her iki stick min sola dogru 3-5 sn sola dogru yaslamak gerekiyor, dogru mudur Aykut :rolleyes:

Aynen abi koruma amaçlı.Nazalarda dediğin gibi oluyor, kk serilerinde sadece gaz stick min.iken sola yaslanıyor, armed içinde sağa yaslanıyor.

Merhabalar,

Arkadaşlarla ilk defa quadcopter toplama işine giriştik. Şuanda motor olarak iPower ibm2217-9 , esc olarak ipeaka 30A ve kontrol kartı olarak KK2.1 kullanıyorum. Forumda yazanları baştan sona okudum herşeyi yaptım ancak bendeki olay biraz farklı. Tüm ayarları yaptım self level de çalıştırıyorum. Kumandadan gaz verdiğimde quad havalanacakken motorlar aynı anda kalkmıyor. 10 Cm falan kalkınca sağa doğru yatıyor yani takla atıyor. Bu neden kaynaklanabilir acaba? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ender Dönmez' Alıntı:
Merhabalar,

Arkadaşlarla ilk defa quadcopter toplama işine giriştik. ...............Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kusura bakmayın. Kendimi tanıtmadım. İsmim Ender DÖNMEZ. Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. 20 yaşındayım ve uçaklarla ilgileniyorum. İlk kez bu yıl arkadaşlarla bir quadcopter yapım işine giriştik. Yardımlarınızı bekliyorum

Motor yönlerinin doğru olduğundan emin olun.Kart üzerinden acc kalibrasyon işlemini yapın ve pervane yönlerini kontrol edin.Mutlaka eksik birşeyler var ki hepsi aynı anda dönmüyor.Tüm işlemleri dikkatlice tekrar uygulayın.

Aykut bey quadcopter toplamaya geçen ay karar verdi. Ve şuan parçaların gelmesini bekliyorum şansıma tamda kk2.1 kartı sipariş vermiştim simonk esc ve djı motor siparişiyle kiti tamamladım bakalım gelince montaj aşamasında sizden yardım talep edebilirim gerçekten güzel bir konu olmuş elinize sağlık

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bütün motorlar aynı anda dönüyor. Ancak tam kalkacak gibi olurken bir anda sağa yada sola doğru hareket edip takla atmaya yöneliyor. Kartla ilgili başka bir sıkıntı olabilirmi acaba PI ayarlarını rica etsem verebilirmisiniz. Bunlarla alakası olabilir mi?

Self level modda kullandığınız için sadece self level ayarlarını 50-20 olacak şekilde girebilirsiniz..Kartla ilgili bir sorun olması düşük bir ihtimal, esc kalibrasyonlarını yaptınızmı?Ve konuda yazılan tüm basamakları uyguladınızmı ? Hepsini tek tek kontrol edin derim.Gözden kaçan birşeyler olabilir.