Gaui X7 / Tanıtım / Maiden Uçuşu / Değerlendirme

arda

Kıdemli Uye
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni bir maceraya adım attık. 600 nitro ve g700'ü satıp zar zor bir kit alabildik. :lollol: İlk defa sıfır kit toplayıp uçurmak nasip oldu.Keyfi gerçekten başka ama insan o kadar özendikten sonra kıyamıyormuş.:) Pilotaja bir süre negatif etkisi olacağını düşünüyorum.:laugh:

Biraz süreçten bahsetmek gerekirse; model elime dört günde sorunsuz bir şekilde ulaştı. Gümrükten çok şükür takılmadan geçti ama bu aşama en heyecanlısı oluyor. :D

Elime ulaştıktan sonra 1 haftada modeli toplayabildim. :) Bu aşamada yardımlarını esirgemeyen ve motor için gerekli şaftı kargoya yetiştiren Emre abiye teşekkür ediyorum. :thumbup:

Ayrıca Burakta modelin toplanmasında bana yardımcı oldu.:) Ellerine sağlık. :thumbup:

Şimdilik daha fazla bekletmeden bugünkü fotoğrafları paylaşayım daha sonra uçuş videoları ile beraber gerekli açıklamaları yapacağım.

Burak'ın kadrajından kareler, ( Bazılarınıda ben çektim. ;D )

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Maiden uçuşu ;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Maiden uçuş sonrası değerlendirme ve Model setuplarının tanıtımı ;

Uçuş performans testi ve değerlendirme ;

Tam anlamı ile uçuş videosundan ziyade modelin performansına ve tepkilerine bakmak için ilk alıştırma turları diyebiliriz. :)

Vbar ayar bakımından çok yabancı olduğum bir ünite değil fakat gaz işinde takılıp kalmışken Mehmet abinin harika paylaşımı sayesinde 5 dk'da çözdüm. ( ).Mehmet abime çok teşekkür ediyorum. :saygilar:

Modele biraz bakacak olursak ; Orjinal 10t pinion ile %85 civarı biraz gaz eğrisi kullanıyorum. Governor esc'den aktif şekilde çalışıyor.
Tahmini olarak 2200 civarı bir kafa turu var.Yeterli gözüküyor.

Modelin sesini oldukça beğendim.Açıkçası bana goblini hiç aratmadı. :laugh: Tic toc performansı ise çok tatmin etmedi. Ünite ve timing ayarlarını biraz kurcalayacağız. :D Swash ve kuyruk gainlerinde sıkıntı yok.

Vbar'ın genel uçuş hissiyatını oldukça beğendim.Özelikle hurriancede model çok güven veriyor.

Birinci stres test uçuşu ;

İkinci stres test uçuşu ;

Arda tekrardan kırımsız uçuşlar, gerçekten gzel model %p

Kullandığın elektronikten de bahsedermisin biraz :)

tamerkaymakci' Alıntı:
Arda tekrardan kırımsız uçuşlar, gerçekten gzel model %p

Kullandığın elektronikten de bahsedermisin biraz :)

Tamer abi teşekkürler. Setup bilgisi birazdan video anlatımı ile geliyor. :)

Eline sağlık Arda. Maşallah maşallah :D Uçuş videolarını heyecanla bekliyorum. Kırbaçlaaa ;D

O kadar tüyo verdim, o brace vidasını söylemeyi unutmuşum iyi mi... 6mm kısa geliyor ona, düşüyor :D 8mm vida tak onlara, 8mm uzun gelirse biraz törpüle ucundan. Hatta bir de brace arasına konulan desteklerden takarsan bir daha gevşemez.

Emre Kaman' Alıntı:
Eline sağlık Arda. Maşallah maşallah :D Uçuş videolarını heyecanla bekliyorum. Kırbaçlaaa ;D

O kadar tüyo verdim, o brace vidasını söylemeyi unutmuşum iyi mi... 6mm kısa geliyor ona, düşüyor :D 8mm vida tak onlara, 8mm uzun gelirse biraz törpüle ucundan. Hatta bir de brace arasına konulan desteklerden takarsan bir daha gevşemez.

Olsun abi hiç sorun yok birazda tecrübe olacak artık.

Aslında bende hiç şaşırmadım çünkü cihazı toplarken kendi kendine bile düştüğü olmuştu. ;D Bende frameden 8 mm ödünç almıştım zaten.

Videolar yüklendi bu arada :)

Arda kardeşim öncelikle hayırlı uğurlu olsun. :halay: :halay: Kusura bakma bu sıralar işyerinde bile foruma bakmaya pek fırsat bulamıyorum, o yüzden epey geç kalmış bir tebrik oldu. :embarras:

Her ne kadar forumda henüz konuyu görmemiş olsamda sağolsun Mehmet abiyle fırsat bulup yaptığımız kısa sohbetlerde Gaui takımının bomba transferinin haberini almıştım tabi. :laugh: :laugh:

Hem sana hemde takıma hayırlı olsun birkez daha. :thumbup: Umarım yeni modelinle keyifli, kırımsız nice uçuşlar yaparsın. :yuppi:

Bizede fırsattan istifade keyifle izlemek kalacak inşallah. :RCKolik:

Öncelikle hayırlı olsun kardeşim kırımsız güzel videolarını bekliyoruz. Bir yandan da bir Goblinci kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz :-\ . Herşeyin hayırlısı olsun modelden zefk alıyorsan marka model teferruat . Tekrar hayırlı olsun.

Hayirli uğurlu olsun Arda...... Model de pilotajda mukemmel.....
Ne cekmisti be Goblin senden

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arda hayırlı olsun model, ünite, komple setup :) Kırımsız uçuşlar...

Tictoc performansı pek tatmin etmediyse pitch pump değerini biraz arttırabilirsin. Normalde default ayar 0 olarak geliyor, 30-40 yaparsan etkisi olur diye düşünüyorum.

Arda hayırlı olsun.. Kırımsız uçuşlar dilerim...

Arda hayirli olsun, guzel gunlerde ucur insallah,

Muammer Akbulut' Alıntı:
Bir yandan da bir Goblinci kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz :-\

Ben diyorum Goblin pişmanlıktır diye :p :lol: :lol:

Abi tekrar hayırlı uğurlu olsun , maşallah problemsiz bitmiş maiden. 10T pinyon ve 500kv motor ile 2200 rpm pilin başında ve sonunda alabiliyor musun orada tereddütlüyüm , çünkü ben 11T pinyon ve 500kv motor ile ucu ucuna 2200 rpm alabiliyorum governor ile :D

Ünite de tic-toc'ları rahat yapayım diyorsan şu değerleri arttırırsan farkı anlarsın Arda abi , ben 65-70 arası bir değerde kullanıyorum her ikisinide. Ama Optimize işaretini seçme. NEO'da bu sayfa aynımı ama bilmiyorum belki vardır diye yazıyorum.

EDIT: Resimin üzerine ''FOTOĞRAF'' yazmışım RESIM olacaktı o :laugh: :laugh:

Süper pilot,süper model,süper uçuşlar...Ellerine sağlık arda,kazasız belasız,kırımsız uçuşlar kardeşim...

Hayırlı olsun Arda . Güzel bir model seçimi yapmışsın.Güle güle kullan .Kırımsız , keyifli uçuşlar dilerim. :RCKolik: