GOBLİN 500 Kutu Açılımı ve Toplama Süreci

Kemal gerci erhan sana bahsetmistir ama asagidaki konuya bir goz atmani ve hemen ana disliyi ve inis takımını upgrade etmeni tavsiye ederim ;)

Llinkteki konuyu baştan sona okudum ve goblin500 için henüz hiçbir upgrade başlamadım Mehmet abi fakat Erhanla beraber goblin700'ün iniş takımlarını upgrade etmiştik. Henüz pilotluğumu 3D boyutuna taşıyamadığım içinde goblin500 ve blade130x ile bu acemiliğimi atmayı düşünüyorum. Goblin700'ü Cemil abiden almıştım ve gözbebeğim gibi bakıyorum, başına bişi gelmesinden korkuyorum :laugh: . Neyse kısacası goblin500 üzerinde hem model toplamak ve dağıtmak, upgaredeleri denemek ve pilotajımı geliştirmek için bolca uğraşmayı hedefliyorum %p

Bu arada herkese tekrar teşekkür ederim ;)

Kemal yeni modelin tekrar hayırlı olsun keyifle güzel günlerde kırımsız uçuşlar dilerim. Sakınan göze çöp batar sen

tedbirini al, bismillah de ve devam et birşey olmaz allahın cc izniyle. Bol bol similasyon çalışmanı tavsiye ederim. İyi

uçuşlar dilerim.

Cemil abi senin goblin700'ün yeri cok ayri bende biliyosun ne hevesle aldigimi :laugh: o yuzden basina bisi gelicek diye cok korkuyorum.

Bugün youtube'dan 500'ün kurulum videolarına bakıyordum. Birşey dikkatimi çekti, kurulum esnasında locktile'dan başka yapıştırıcı, yağ yada onun gibi birşerler kullanıyoruyuz? İzlediğim video'da locktile'dan farklı olarak 3 4 çeşit malzeme kullandı. Hızlandırılmıs video olduğu için tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Eğer kullanmamız gereken böyle şeyler varsa, şimdiden alıp kuruluma başlamadan hazır olmasını isterim. Sizden yardımlarınızı bekliyorum..

featring şaft için ayrı gres, ana dişliyı yağlamak için ayrı gres vs... ama zaten yağlı geliyor featring şaft fazla ellemeden işlemi yaparsan hiç sıkıntı olmaz.

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
O zaman sadece locktile ile isi cozucez demektir :)
Bolca mavi loctite kullaniyoruz. Yanlis hatirlamiyorsam sadece 1 nokta da kirmizi loctite ihtiyac vardi :rolleyes:

Kemal bilgin olmasi amaci ile asagidaki konuya firsatin oldugu bir zaman bakarsan iyi olur ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bolca mavi loctite kullaniyoruz. Yanlis hatirlamiyorsam sadece 1 nokta da kirmizi loctite ihtiyac vardi :rolleyes:

Kemal bilgin olmasi amaci ile asagidaki konuya firsatin oldugu bir zaman bakarsan iyi olur ;)

mehmet abi videoları izledim, yardımların için çok teşekkür ederim. peki kırmızı loctite'ı nerede kullandığımızı hatırlayabildin mi?

kemal hayırlı olsun , bende dıyordum ya cemıl abıden 700 almamısmıydı kemal llerimi karıstırdım :D :D

cidden guzel model , sen kendıne egıtım modelı ıstemıssın benım x50 ye yaptıgım gıbı , elektronık secımlerın bece gayet basarılı , yep20 amper bec hakkında soru işaretlerin varmı bılmıyorum ama ben raptor E700 de kullanıyorum sorunsuz ... hevesını kırmak ıstemem sakın yalnıs anlama aradakı fıyat farkını bılmıyorum ama gob570 de dusunulebılırdı belkı ;)

cok guzel model gule gule kullan ... quantum motorları 2 versıyonu var gob500 ıcın bırısı daha kuvvetlı olan ;) bu o serı sanırım ...

Cok tesekkur ederim ediz. Askere gitmeden once kendim toplayacagim boyut olarakta 700den biraz ufak eğitim modeli arastiriyordum, askerden sonra almak icin fakat nisanlim hediye olrak almis kiti bende elektroniklerini aldim . O yuzden 570i fazla arastiramadim buda fazlasiyla benm isimi gorur zaten :D

YEP esc'den gayet memnundum, BEC'ide iyidir herhalde diye almistim. Seninde yorumun iyi yondeyse sikinti yoktur o zaman ;)

Motorda dedigin gibi 1200kv olan kuvvetli motordan, son kargomda gelse toplamaya baslayacagim artik cok sabirsizlaniyorum :laugh:

Araya yılbaşının girmesinden dolayı son kargom baya bir süre gecikti, bende daha fazla dayanamayıp yavaştan kurmaya başladım. Fakat illa aksilikler olacak ya servo kollarından birini kırdım, biryerlerden sevo kolu bakıcam artık.
Birde sormak istediğim birşey var;
Bu servoların merkezlemesini nasıl yapıcam? Modele bağlamadan önce bir şekilde elektirik verip yapmam mı gerekiyor, yoksa modele bu şekilde bağlayayım model üstünde bir şekilde halleder miyim?
Tam olarak ne yapacağımı bilmediğim için olduğu gibi bıraktım zaten servo kolumda kırıldı, sipariş vercem gelesiye kadarda beklicem artık :(

Ben enerji verdim servolara, bir pil kutusu yardımıyla. Hepsini yaklaşık 90 derece ayarladım. Öyle taktım model üzerine... Sonra montaj bitti, ayar safhası geldi. Üniteye taktım servoları, hepsi yine başka başka pozisyonlarda kaldılar.

Tavsiyem hornları tak, vidalama... Yada servolar kolay ulaşılabilir bir pozisyonda sanırım. Bu durumda hornları bile takma. Sadece servoları tak yerine, ayar aşamasında üniteye bağladıktan sonra takarsın. Yok yere sök tak uğraşmamış olursun.

Dediğin gibi yapayim o zaman, boşuna uğraşmış olmiyim hiç olmazsa. Bi sıkıntı cıkarsa tail servoda cıkar, onun yeri biraz sıkıntılı sonradan ayar yaparken zorlayabilir :-\

İlker abi ve Erhan kadar hızlı olmasamda, yavas yavas bişiler yapıyorum bende. Elimdeki adi alyan takımını bozunca bu şekilde kaldım yeni takımları bekliyorum mecburen :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol