Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

rafet odabaş' Alıntı:
powerlab 6 da adaptörün kaç voltsa ona eşit çıkış alırsın.24 volt 30 amper veya 25 amper hertürlü üzmez 24 voltluğunu bulabilirsen.
aşağıda verdiğim linkde güç kaynağının amper ve voltunu yazarsan şarj cihazından kaç amperle çıkış alacağını hesaplar sana.

eywallah üstad,, 24 voltluk 25amperlik 350 wattlık birşey iş görücek o zaman... çok sağol valla ilaç gibi geldi akşam vakti,

Ben de o HK nın 350w lık güç kaynağını kullanıyorum, turnigy reaktor 300w şarj aleti ile... Bi sıkıntım yok memnunum, ısınınca fanı devreye giriyor, aşırı akım aşırı sıcaklık korumaları var. İş görüyor... İçinden güç kablosu çıkmıyor, elektronikçilerde bulursun, notebook tipi güç kablosu, masaüstü tipi değil.

Önceki mesajlarda pil başına hesabı yapılmış. 250w kurtarmaz tabi, ısıya dönüşen enerji, verimlilik mevzuularından dolayı. 350w iyidir ;)

Arkadaşlar konu kirliliği olmasın diye buradan devam etmek istedim.

Daha önce Hobbyking den almış olduğum paralel şarj bordu plaket üzerindeki bakır yolların yerinden kalkıp birbiryle teması sonucu pert oldu. Ucuz etin yahnisi misali ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kalitesini kanıtlamış bir ürün olan Revolectrix MPA almayı düşünüyorum ama benim konnektörler xt60, board un üzerindekiler ise deans t konnektör.

Linkte bir örneği olan 6 adet dönüştürücü gerekecek .

Nette araştırırken şu ürün gözüme çarptı, soketleri xt60 olduğu için başka aparata gerek olmayacak gibi , fiyatları da aynı ama kaliteye güven çekimserliği var. :-\

Kafam karıştığı için fikirlerinizi öğrenmek istedim. :saygilar:

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Arkadaşlar konu kirliliği olmasın diye buradan devam etmek istedim.

Daha önce Hobbyking den almış olduğum paralel şarj bordu plaket üzerindeki bakır yolların yerinden kalkıp birbiryle teması sonucu pert oldu. Ucuz etin yahnisi misali ;)

Kalitesini kanıtlamış bir ürün olan Revolectrix MPA almayı düşünüyorum ama benim konnektörler xt60, board un üzerindekiler ise deans t konnektör.

Linkte bir örneği olan 6 adet dönüştürücü gerekecek .

Nette araştırırken şu ürün gözüme çarptı, soketleri xt60 olduğu için başka aparata gerek olmayacak gibi , fiyatları da aynı ama kaliteye güven çekimserliği var. :-\

Kafam karıştığı için fikirlerinizi öğrenmek istedim. :saygilar:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36007__HobbyKing_Safe_40A_Parallel_Charge_Board_for_4_Packs_2_6S_XT60_.html

4 adet soket yeterliyse buna bakılabilir.

İbrahim HOPA' Alıntı:

4 adet soket yeterliyse buna bakılabilir.

Sağolasın İbrahim, Hobbyking kesinlikle düşünmüyorum. Şuan elimde sadece 3s piller var ama önümüzdeki yıla doğru indirim dönemi başlayınca 6s setup a geçiş yapmayı planlıyorum, o sebepten daha profesyonel ve kaliteli bir MPA almak istiyorum. Üstte belirttiğim iki üründen birisini alacağım , ağırlık revoectrixten yana ama net karar veremedim henüz.

Ynt: Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Sağolasın İbrahim, Hobbyking kesinlikle düşünmüyorum. Şuan elimde sadece 3s piller var ama önümüzdeki yıla doğru indirim dönemi başlayınca 6s setup a geçiş yapmayı planlıyorum, o sebepten daha profesyonel ve kaliteli bir MPA almak istiyorum. Üstte belirttiğim iki üründen birisini alacağım , ağırlık revoectrixten yana ama net karar veremedim henüz.

Bence hobbyking in 40 Ã Sigortalı bordunu düşün. 1.5 senedir kullanıyorum. Gayet iyi bir ürün. Hatta satmadıysa adminimiz mehmet beyde vardı bir tane satılık .
2 adet 6s 5000 bağlayıp veriyorum ceryanı.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

rafet odabaş' Alıntı:
Bence hobbyking in 40 Ã Sigortalı bordunu düşün. 1.5 senedir kullanıyorum. Gayet iyi bir ürün. Hatta satmadıysa adminimiz mehmet beyde vardı bir tane satılık .
2 adet 6s 5000 bağlayıp veriyorum ceryanı.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Teşekkür ederim Rafet, fakat ben Hobbyking ürünlerine biraz soğuk bakıyorum.

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Teşekkür ederim Rafet, fakat ben Hobbyking ürünlerine biraz soğuk bakıyorum.
Abi oncelikle gecmis olsun. Dogru Urun senin de linkini verdigin Urun.

Ben sahsen bu urunu kullaniyorum. Tek derdi senin de deigin gibi ara kablo yapmak. Kablo ve uclari THK var Abi Ben oradan alip yapmistim. Ayni urunun kablolu versiyonu da var. Bulabilirsen onumda alabilirsin ;)

rafet odabaş' Alıntı:
powerlab 6 da adaptörün kaç voltsa ona eşit çıkış alırsın.24 volt 30 amper veya 25 amper hertürlü üzmez 24 voltluğunu bulabilirsen.
aşağıda verdiğim linkde güç kaynağının amper ve voltunu yazarsan şarj cihazından kaç amperle çıkış alacağını hesaplar sana.
Teyfik abi geçmiş olsun cihazlara zarar vermediyse önemli değil ufak bir durum

Rafet reis bu cümlelerde bir yanlışlık var ben powerlab 6 ile 12 volt 30a güç kaynağı kullanıyorum pillerim 6s ve 25,2volt dolduruyor yani şurası kaç volt girerse o volt çıkar mantığı yanlış çünkü kullanıyorum ama şu bir gerçek kaç watt girerse o watt çıkıyor amper veya voltu şarj cihazları ayarlıyor

Teşekkür ederim önerileriniz için. Revolectrixten alayım en iyisi kafam rahat etsin, dönüştürme soketlerinide kendim hazırlarım.

Mustafa cihazlarımda herhangi birşey yok, o resmi koyma sebebim ürünün kalitesiz olmasını göstermek için . Almayı düşünenlere uyarı ;)

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Rafet reis bu cümlelerde bir yanlışlık var ben powerlab 6 ile 12 volt 30a güç kaynağı kullanıyorum pillerim 6s ve 25,2volt dolduruyor yani şurası kaç volt girerse o volt çıkar mantığı yanlış çünkü kullanıyorum ama şu bir gerçek kaç watt girerse o watt çıkıyor amper veya voltu şarj cihazları ayarlıyor

ifadem yanlış anlamışsın galiba mustafa. Revolectrix şarj cihazları voltaja aç cihazlar, ne kadar voltaj o kadar amper diyor.powerlab cihazlar genelde güç kaynagının volt degeri kadar amper çıkışı verirler.link de olan powerlab calculator ile bir kaç hesaplama yaparsan bunu sende görürsün.

Hesap makinesine baktım ve sonuç şu cihazın sınırları içinde amper veya volt değerleriyle oynandığında aşağıdaki sonuçlar çıkıyor (sınırlar 11/32 volt 1-40 Amper)
örnek 1
12 volt 30 amper verdiği güç 12,1 hesaplayayım 12*30=360watt 360/25,2=14,285 yüzde 85 kapasite diye ifade var hesap makinesinde 14,285 in %85 i =12,14 yani 12,1
Örnek 2
12 volt 40 amper verdiği güç 16,2 hesaplayayım 12*40=480watt 480/25,2=19,047 %85 =16,19 yuvarladı 16,2
Örnek 3
24 volt 15 amper verdiği güç 12,1 hesaplaması 24*15=360Watt devamı örnek 1 de
Örnek 4
24 volt 40 amper verdiği güç 32,4 hesabı şöyle 24*40=960watt/25,2=38,095 %85 =32,38 yani 32,4
3s pil içinse durunlar aynı pil voltajı düştüğü için 25,2 değilde 12,6 volta bölüyoruz buda çıkış gücünü 2 katına çıkarıyor
buda benim dediğimi doğuluyor ne kadar watt girersen o kadar watt alırsın

ben hala bu şarj aleti işini çözemedim :embarras: ama artık çözme zamanı geldi gibi :) son karar olarakta bi çoğunuzun kullandığı pl6 ya karar verdim ama güç kaynağına karar veremedim efuel birazcık pahalı sanki onun yerine mesut abinin bahsettiği linkteki ürün benim işimi görücekmidir

bende 4500 45C piller var pl6 ve linkteki güç kaynağı ile 4 pili aynı anda bağlamamda bi sıkıntı olurmu acaba bu sorunun cevabını aldıktan sonra artık işe koyulup bi şarj aleti almam lazım :)

Oğulcan Merhaba hesap basit 4500 mah yani 4,5 amper ×25.2 volt 6s tam dolu pil voltajı , buna göre hesap şu şekilde 1 pili doldurmak için
4,5×25.2=113.4 watt enerji gerekli 113.4×4 pil =453.6 watt senin alacağın power 500 watt yani yeterli ama power bence tam kapasite kullanilmis olur. Ama her zaman yüksek kapasite power in isinmamasini ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar yanlısım varsa lutfen üstad lar duzeltsin.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Oğulcan o linkteki güç kaynağının aynısını pl6 ile kullanıyorum. Dediğin gibi 4 adet 6s pili aynı anda sarj ediyorum bende hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar fakat ne olur ne olmaz diye 20a basmadım hiç, hep biraz düşürdüm amperini. Mustafanın dediği gibi tam güç kullanmak istemedim sıkıntı yaşamamak için ;) Fakat benim aklımda efuel 50a almak var 6 adet pili aynı anda basmak icin :laugh:

Bu yıldırım'ın fiyatı ne kadarmıs, sordun mu hiç?