Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
Oğulcan o linkteki güç kaynağının aynısını pl6 ile kullanıyorum. Dediğin gibi 4 adet 6s pili aynı anda sarj ediyorum bende hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar fakat ne olur ne olmaz diye 20a basmadım hiç, hep biraz düşürdüm amperini. Mustafanın dediği gibi tam güç kullanmak istemedim sıkıntı yaşamamak için ;) Fakat benim aklımda efuel 50a almak var 6 adet pili aynı anda basmak icin :laugh:

Bu yıldırım'ın fiyatı ne kadarmıs, sordun mu hiç?

70$ + KDV fiyat verdiler aslına bakarsan benimde gönlüm efuel den yana ama nerde 70$ nerde 270$ tamamen duygusal tercihler :)

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Oğulcan Merhaba hesap basit 4500 mah yani 4,5 amper ×25.2 volt 6s tam dolu pil voltajı , buna göre hesap şu şekilde 1 pili doldurmak için
4,5×25.2=113.4 watt enerji gerekli 113.4×4 pil =453.6 watt senin alacağın power 500 watt yani yeterli ama power bence tam kapasite kullanilmis olur. Ama her zaman yüksek kapasite power in isinmamasini ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar yanlısım varsa lutfen üstad lar duzeltsin.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Doğru sölüyosun abi hesap anlattığına göre basit tam kapasite zorlamazsak sıkıntı olmicak gibi :)

ogulcan acar' Alıntı:
ben hala bu şarj aleti işini çözemedim :embarras: ama artık çözme zamanı geldi gibi :) son karar olarakta bi çoğunuzun kullandığı pl6 ya karar verdim
ogulcan senin önün bence acık ileride 14s setuplar yapma imkanın var almışken neden pl8 düşünmedin fiyat farkı sonra satıp pl8 almaktan daha makul bana göre

360.80$
298.59$

Mustafa Çoban.' Alıntı:
ogulcan senin önün bence acık ileride 14s setuplar yapma imkanın var almışken neden pl8 düşünmedin fiyat farkı sonra satıp pl8 almaktan daha makul bana göre

360.80$
298.59$
Mustafa aynen katiliyorum. Ogulcan su ana kadar gecirdigin sureci dikkate alirsak PL8 uzun vadeli daha uygun bir cozum olacak gibi ;)

Mustafa Çoban.' Alıntı:

360.80$
298.59$

Mustafa aynen katiliyorum. Ogulcan su ana kadar gecirdigin sureci dikkate alirsak PL8 uzun vadeli daha uygun bir cozum olacak gibi ;)

Abiler doğru sölüyosunuz ama şu 570 kırım masrafı diğer modellerle alakalı borçlar falan bide üstüne pl8 dersem iyice batağa gidicem :) ama şöylede bi durum var 570 zaten uzun süre toplanmayı bekler gibi bu arada bende biraz bekleyip bütçeyi pl8 e göre ayarlayabilirim :) kanım heran bitleniyo zaten bide siz böle yapınca duramıyorum yerimde :)

Mustafa abi senin verdiğin linklere de bakınca aslında arada bi fark kalmıyo 60$ fark vererek de pl8 makul gözüküyo gerçekten :)

An itibariyle rc711.com dan efuel 30A siparişi vermiş bulunuyorum :) helidirectte pl8 yok stokta onu bekliyorum onuda aradan çıkartıyım kurtulayım bu dertten artık :)

Hayırlı olsun, Rc711 den maximum 2 haftada elinde olur.

Pl8 i neden revolectrix singapur mağazasından almıyorsun? Hem stokta var hemde en uygun orada oluyor, ayrıca kargo ücreti de fazla olmuyor.

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Hayırlı olsun, Rc711 den maximum 2 haftada elinde olur.

Pl8 i neden revolectrix singapur mağazasından almıyorsun? Hem stokta var hemde en uygun orada oluyor, ayrıca kargo ücreti de fazla olmuyor.

valla tevfik abi sen söleyene kadar bakmamıştım oraya şuan baktım gercektende en uygunu orda

Ben ve Kadir oradan almıştık, fakat gelmesi 3 haftayı bulabiliyor. MPA board da lazım ;)

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Ben ve Kadir oradan almıştık, fakat gelmesi 3 haftayı bulabiliyor. MPA board da lazım ;)

set var zaten abi zaten balance kablo , mpa board ve pl8 kargo dahil 305$ cidden en uygun fiyat orda

Oğulcan keşke Efuel 30a yı da Banggood dan alsaydın. 107.80$ free shipping

Ben en ucuz orada diye Banggood dan almıştım.

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Oğulcan keşke Efuel 30a yı da Banggood dan alsaydın. 107.80$ free shipping

Ben en ucuz orada diye Banggood dan almıştım.

abi banggood pek içime sinmiyo benim ya kargo geliyo gelmiyo belli değil gelen şey sağlammı bozuk mu hiç belli değil sağlam olsun dedim

Sonunda sistemi kurdum ve ilk sarjimi yapiyorum :)

Ekli dosyalar

• ImageUploadedByTapatalk1437756374.919001.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1437756374.919001.jpg
    137.7 KB · Görülme: 53

Hayırlı olsun Ogulcan :) fakat aklında olsun aynı anda parallel borada üzerinden şarj edilen tum pillerin kapasitesinin aynı olması gerekiyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayırlı olsun Ogulcan :) fakat aklında olsun aynı anda parallel borada üzerinden şarj edilen tum pillerin kapasitesinin aynı olması gerekiyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Abi piller 1600 ve 1800 ben 1500 basiyorum yinede sikinti olur mu ona gore ayiriyim bundan sonra

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi