Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

Arkadaşlar, bildiğiniz gibi, şarj aletimin artık beni aşar boyutta onarım ihtiyacı ortaya çıktı. 2003 yılında aldığım Triton'un da artık yetersiz kaldığını düşünürsek, yeni bir şarj aleti almak farz görünüyor. Lakin, o kadar çok marka ve model çıktı ki, arasından seçim yapmak oldukça zor. :-\ Bu başlık altındaki daha önceki paylaşımları okudum. Ancak yine de sizden aşağıdaki kriterleri dikkate alarak önerilerinizi almak isterim.

- Sizler gibi 6S 5000MaH falan gibi piller kullanmayacağım. Kullansam bile, öyle sahada bir günde bilmem kaç tane pil şarj etme ihtiyacım olmayacak (en azından kısa vadede).
- Güncel teknolojik ihtiyaçları karşılasın (LiFe, HV LiPo vs)
- NiCd ve NiMh pilleri de doğru dürüst şarj edebilsin. Bu söylememin sebebi, Triton NiCd'da pil daha dolmadan doldu diye akımı keserken, rahmetli olan (601BC), NiMh şarj ederken bir türlü dolduramıyordu, mesela 1000 Mah'lik pile 3000 Mah basmış gibi görünüyordu.
- Fiyatı öyle uçuk ve kullanmıyacağım özellikleri olmasın. Masraftan kaçınmam, israftan kaçınırım ilkesine uygun olsun.

Marka ve model olarak deneyimlerinizi paylaşırssanız sevinirim.

Omer bey merhaba
anlattıgınıza göre 6S kullanmıyorsanız size imax b6 AC modeli yeter sanırım ayrıca adaptöre gerek duymadan çalışıyor 50watt 5A basıyor fiyatı da 32,99$

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Omer abi bence de Selçuk kardeşimizin önerisi senin ıcın uygun bir alternatif. 220 v girişi olması ise en göbekli artısı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yok, şöyle 75 USD civarına kadar falan olabilir hani. Yani daha kaliteli ve güvenilir, yazılımı falan güncellenebilir vs.

Icharger tavsiye ederim o vakit 79$ fiyati kargo haric hobbykingden bakabilirsiniz kolay gelsin

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6792__iCharger_106B_plus_250W_6s_Balance_Charger.html

Omer Erkan' Alıntı:
Yok, şöyle 75 USD civarına kadar falan olabilir hani. Yani daha kaliteli ve güvenilir, yazılımı falan güncellenebilir vs.
Selçuk beye katılıyorum Ömer abi , İ-charger güzel makina , orta sınıfa göre kalitesi seni pek güzel idare eder.

Selcuk Koyu' Alıntı:
Icharger tavsiye ederim o vakit 79$ fiyati kargo haric hobbykingden bakabilirsiniz kolay gelsin

3 yildir kullandigim cok guzel bir sarj cihazi, kesinlikle alabilirsin abi %p

Ynt: Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

Omer Erkan' Alıntı:
- Güncel teknolojik ihtiyaçları karşılasın (LiFe, HV LiPo vs)

- Fiyatı öyle uçuk ve kullanmıyacağım özellikleri olmasın. Masraftan kaçınmam, israftan kaçınırım ilkesine uygun olsun.

Marka ve model olarak deneyimlerinizi paylaşırssanız sevinirim.

Omer Erkan' Alıntı:

Bence hobbyking Neutron denene bilir. Zaten daha hyperion ve powerlab HV piller için yazılım bile güncellemedi.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hala bakıyorum ve, biraz markaya güvenden dolayı, SKYRC'nin cihazları dikkatimi çekiyor. Bildiğim kadarı ile Hitec ile aynı. Bir fikri olan var mı acaba?

Bu cihazda servo tester özelliği de var.

Bu arada, Aliexpress'de bir şey aramak eziyet. 4000 küsur heli yedek parçaları içinden şarj cihazı arıyorum. Şu an 61. sayfadayım, kolay bir yolunu bilen var mı?

[quote author=Omer Erkan ]
Bu arada, Aliexpress'de bir şey aramak eziyet. 4000 küsur heli yedek parçaları içinden şarj cihazı arıyorum. Şu an 61. sayfadayım, kolay bir yolunu bilen var mı?
[/quote]
Yukarida keywords kismina charger ,lipo charger yazabilirsiniz veya skyrc charger yazabilirsiniz. Maalesef aradiginiz lipo charger diye kategori yaratmamislar
Ayrica aliexpresten satin alacaksaniz yeni uyeliklere 50$ uzerine 5$ lik cek veriyor bunu da unutmayin

Şu ikiliyi kullanıyorum, memnunum. iCharger 206B nin birebir taklidi. O 110 dolar iken, bu 61,5 dolar... Kargo dahil ikisi 300 lira civarına geliyor. 300w yeterli... Öyle 1000w lara 1300w lara benim özelimde gerek yok. Ürünün kullanıcı yorumları da çok iyi... 50w lık turnigy lerle karıştırmamak gerek.

Bir süre inceledikten sonra, markaya da güvenerek, aşağıdaki şarj aletini sipariş ettim. 80W'lık kapasitesi ve AC/DC olması yanında diğer özellikleri de cazip geldi. Elime ulaştığında bir inceleme konusu açarım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Omer Erkan' Alıntı:
Bir süre inceledikten sonra, markaya da güvenerek, aşağıdaki şarj aletini sipariş ettim. 80W'lık kapasitesi ve AC/DC olması yanında diğer özellikleri de cazip geldi. Elime ulaştığında bir inceleme konusu açarım....
Abi hayırlı uğurlu olsun marka güzel marka :thumbup: Eminim ki pişman olmayacaksın :) Inceleme konusunu merakla bekliyoruz :halay:

Hayırlı olsun Ömer Bey, güle güle kullanın. :)

Omer Erkan' Alıntı:
Bir süre inceledikten sonra, markaya da güvenerek, aşağıdaki şarj aletini sipariş ettim. 80W'lık kapasitesi ve AC/DC olması yanında diğer özellikleri de cazip geldi. Elime ulaştığında bir inceleme konusu açarım.
Hayırlı olsun Ömer Abi, güle güle kullan. :thumbup:

Nice heli pilleri şarj edersin inşallah. :laugh: