Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

kadir kocaman' Alıntı:
şimdilik 3s kullanıyorum,, pilotajım ilerleyip de elimdeki pillerinde eskiyince yada bana yetmez ise pulse alıcam. Powerlab6 doğru karar gibi duruyor aradaki 70 dolar fark olmasa birde :) Siz de ne var Türker Bey?
Tevfik beye aynen katiliyorum. Bu fark icin degmez, iyi sarj cihazi her zaman hr eve lazim :thumbup:

kadir kocaman' Alıntı:
... Siz de ne var Türker Bey?
Bende antika niteliğinde bir şarj aleti var Kadir Bey, epey bir eski üretilmiyor bildiğim kadarıyla. :laugh: Sevdiğim bir özelliği güç kaynağı gerektirmeden direk prizden de kullanılabiliyor olması. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Kadir bende 3s pil kullanıyorum ve pillerimde pulse 65c , bana arkadaşlar pulse ları accucell6 ile yazık ediyorsun dediler senin gibi bir süre karar verememiştim ama ileriye dönük düşününce Powerlab 6 aldım, güç kaynağındada çok düşündüm yerli alacaktım son anda efuel 30a aldım. Hiç düşünme derim. %p

Not: En uygun fiyat revolectrix in singapur mağazasında ve kargosu da 12$, on onbeş günde geliyor.

Haklısın Tevfik Abi zaten pulse gibi bir pile sahip olsam accucell de imkanı yok şarj etmem .... Benim problemim pillerin doğru düzgün şarj olmaması....Powerlab 6 pili canlandırıyor resmen repair mode falan da var bildiğim kadarı ile... bakalım kasım sonunu sabırla bekleyelim, bu hobi yüzünden batıcaz bir gün :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tevfik beye aynen katiliyorum. Bu fark icin degmez, iyi sarj cihazi her zaman hr eve lazim :thumbup:

Haklısın Mehmet Abi bir de kredi kartını ödeyen bir finansör bulsak :) Kasım sonunda indirimleri bekliyorum alacam bir tane.

Ynt: Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

SKYRC B6 AC+ V2 aldım bunun içinde bir güç kaynağı almam gerekiyor mu? Ilk şarj aletim nasıl kullanılır onuda pek bilmiyorum türkçe kılavuzu olsaydı iyi olurdu elinde olan varmı?

Birde bunla aynı anda 2 tane lipoyu balansli sarj edebiliyormuyuz?

Kerim Tellioglu' Alıntı:
SKYRC B6 AC+ V2 aldım bunun içinde bir güç kaynağı almam gerekiyor mu? Ilk şarj aletim nasıl kullanılır onuda pek bilmiyorum türkçe kılavuzu olsaydı iyi olurdu elinde olan varmı?

Birde bunla aynı anda 2 tane lipoyu balansli sarj edebiliyormuyuz?

Güç kaynağı da almanız lazım, 2 lipoyu şarj edecekseniz paralel board almanız lazım (Lipoda kullandığınız sokete göre) linkini örnek olarak verdiğim XT60 soketli olanı.

Merhaba;

Hangi güç kaynağı denince direk konuya atlayayım dedim. Ben güç kaynağı olarak pc psu su kullanıyorum herkese öneririm uygun yollu yüksek güçte gerekli korumalara sahip güç kaynağınız oluyor 12, 5 ve 3.5 volt çıkış alabiliyorsunuz.

Pil olarak elimde 1 tane 4s zippy, 1 tane 2s turnigy, 2 tane 3s zippy ve 1 tane 3s gens ace piller var sizce imax b6 ile gens aceye çok zarar veriyormuyum? Ömrünü tahminen ne kadar kısaltır bu şarj aleti kargo dahil 100 lira civarı şarj aleti önerileriniz varsa bakabilirim.

Peki bu güç kaynağı şart mıdır olsa ne olur olmasa ne ? (Cahil biriyim bu konuda ) olmadan direk fise takıp şarj etsem olmaz mı

Buna uygun ne almak lazim ?

ona güç kaynağı gerekmez. Doğrudan prize takın... Onun güç kaynağı zaten içine entegre, 100-240V AC girişi var. Tek ihtiyacınız eğer yoksa, bir güç kablosu (notebook tipi)

50w lık bir alet olduğundan iki pil biraz sıkıntılı olur. 2200mah 3s iki tane lipoyu aynı anda bir saatin üzerinde bir sürede şarj edebilir.

Kerim Tellioglu' Alıntı:
Peki bu güç kaynağı şart mıdır olsa ne olur olmasa ne ? (Cahil biriyim bu konuda ) olmadan direk fise takıp şarj etsem olmaz mı

Buna uygun ne almak lazim ?

Kerim Bey benim gözümden kaçmış , sizin almış olduğunuz şarj aletinde 220v girişide var ve güç kaynağına gerek yok sanırım. :)

Merhaba arkadaşlar bu şarj aleti iş yaparmı veya fiyat performansta nasıl olur benim en büyük modelim 550 olacak tahminimce

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bu şarj aleti iş yaparmı veya fiyat performansta nasıl olur benim en büyük modelim 550 olacak tahminimce

Bence yapmaz... 200w lık bir alet, 300 lira gibi iyi bir fiyatı var. Dokunmatik ekran, janjanlı görünüm falan bunları özellik diye koymuşlar ama olmasa da olur. Şimdi buna bir güç kaynağı da lazım, en azından 250w kadar. Onu da ekleyince çok para ediyor.

Ben hobbykingden Turnigy Reaktor aldım, 300w 20A... iCharger 206B nin birebir kopyası... Yanında da 350w güç kaynağı aldım. İkisine toplam 300 lira kadar para verdim. Her türlü yukarıdaki sistemden daha iyidir. İlerde 550 size bir heli alınca muhtemelen 6s 5000mah gibi bir lipo kullanacaksınız veya ona yakın bişeyler... Tek lipoda 130-140w a yakın güç ihtiyacınız olacak, iki tane aynı anda şarj edeyim paralel board ile derseniz 200w yetmeyecek veya akımı düşürüp bir saatten uzun bir şarj süresi olacak. 300w o bakımdan daha iyi....

Ben aynı anda 4 adet 6s 5000mah lipo şarj etmek istiyorum derseniz Powerlab6 gibi bir şarj aletine ve ona uygun güç kaynağına ihtiyacınız olur ki bu da bayağı bir para ediyor.

Rasim bey yanıtınız için teşekkür edeyim bende bir turnigy reaktör siparişi vereyim power supply olarakta ya bir pc power veya türü bir ürün alayım bu işe başladık yavaş yavaş ekipmanı toplamam lazım

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Rasim bey yanıtınız için teşekkür edeyim bende bir turnigy reaktör siparişi vereyim power supply olarakta ya bir pc power veya türü bir ürün alayım bu işe başladık yavaş yavaş ekipmanı toplamam lazım

---- 61,5 dolar
---- 43 dolar

Kargo da 30 dolar... Toplam 134,5 dolar yaklaşık 300 liraya denk geliyor...

Paralel board olarak da hangi konnektör tipini kullanıyorsanız onu alırsınız. 450 size heliler için xt60 konnektörler iş görüyor... Daha üst modeller için çekilen akım değerleri değiştiğinden EC5 tarzı konnektörler revaçta...

Veya aynı anda aynı konnektör tipinden ikiden fazla lipo şarj etmem diyorsanız; şöyle çok yönlü bir paralel board da var.

Bir de kullanmayı düşündüğünüz konnektör tiplerinden (xt60, xt90, ec3, ec5, deans(T), jst....) erkek dişi yetecek miktarda alırsınız. Ayrıca belli başlı kablo tiplerinden (12awg, 14awg, ....) ve çeşitli çaplarda shrink tube, wire mesh... edinirseniz faydalı olur. Bir elektonikçiden lehim ile ilgili alet edevatları (hayva, tel, pasta, stand...) edinirseniz güzel olur.

Bu işin sonu yok yani :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
ona güç kaynağı gerekmez. Doğrudan prize takın... Onun güç kaynağı zaten içine entegre, 100-240V AC girişi var. Tek ihtiyacınız eğer yoksa, bir güç kablosu (notebook tipi)

50w lık bir alet olduğundan iki pil biraz sıkıntılı olur. 2200mah 3s iki tane lipoyu aynı anda bir saatin üzerinde bir sürede şarj edebilir.
Rasim bey teşekkür ederim.

Neden bir güç kablosu almam gerekiyor acaba direk fise takilabiliyor kutuyla gelen gelen kablo ? Bağlantıları doğru mu acaba aşağıdaki resimde ?

Birde ilk defa kullanıyorum ve sarj edeyim derken ayarları girdim sonra balans ucunu takarken reverse polarity hatasi verdi ekranda stopa basıp tekrardan start edip ayarları girdim kabloları bağladım hata vermeden şarj etmeye başladı neden vermiştir ohatayi yanlış bişey mi yaptim?

Birde asagidaki resimde ekrandaki LP2s in yanindaki 0.8A düşüyor ve onun yanindaki V degeri degisiyor normalmidir?

2200 mah 2s pili balansli 2.2A ile sarj ettim
Finished time : 40dk
8.39V
00521mAh