MD500 Hughes fuselage

ishak parmak' Alıntı:
Stabilizer böyle yapacağız
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Neden olmasın daha şık duruyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MD500 Hughes fuselage

Stabilizer in tepe lambası icin kablo saklama çalışmam kabloların görünmesi beni rahatsız ediyor.polyester macun kuruyunca zımpara yapılacak.

MD500 Hughes fuselage

Görünen kablolardan ben de rahatsız oluyorum :-\

Yerinde ve güzel bir çalışma olmuş, ellerine sağlık Ishak hocam :thumbup:

MD500 Hughes fuselage

İshak hayırlı olsun..... Demiyorum.... Nedir yaw. Fusi fusi diye dolanıyon ortallıkta.... Yeter da. :) Bakalım bu nasıl bi macera olacak.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Görünen kablolardan ben de rahatsız oluyorum :-\

Yerinde ve güzel bir çalışma olmuş, ellerine sağlık Ishak hocam [emoji106]
Eyvallah Mehmet hocam,sizlerin gaz vermesi ile ilerliyorum bakalim sonuç iyi olur inşallah.

Mustafa Güney' Alıntı:
İshak hayırlı olsun..... Demiyorum.... Nedir yaw. Fusi fusi diye dolanıyon ortallıkta.... Yeter da. :) Bakalım bu nasıl bi macera olacak.
Haci sende mikro model ne ise bende fuselage o bugün gördüm kuyrukla uğraşmanı verdiğin parada çabası. Bu arada benim balsam nerde yaw .

MD500 Hughes fuselage

Mustafa Güney' Alıntı:
Desene Mustafa hocam, Ishak hocam "Fusi Fusi" hastalığına yakalanmış :laugh: :D

Ahh ah bu hastaliga yakalanalı cok oluyor Mehmet hocam ,ilk modelim copterx se hiç bilgim yokken jet ranger fuselage almıştım ona bu arada stabilizer in son hali astar ve boyaya hazir sanirim

MD500 Hughes fuselage

ishak parmak' Alıntı:
Ahh ah bu hastaliga yakalanalı cok oluyor Mehmet hocam ,ilk modelim copterx se hiç bilgim yokken jet ranger fuselage almıştım ona bu arada stabilizer in son hali astar ve boyaya hazir sanirim
:D :laugh:

Son kat çalışmaya bence de hazır ;)

MD500 Hughes fuselage

Scale hastalığı böyle işte , en azından kendi el emeğinle birşeyler katabildiğin bir helikopter kategorisi...Malum hobi çok insafsız , tüm parçaları hazır olarak ve dolar üzerinden almak zorunda bırakıyor , hiç değilse göze hitap eden kısımlarda kendi emeğimizle birşeyler yapınca , işte insan o modele başka türlü bir sevgi duyuyor ve bağlanıyor...Adım adım takipteyiz İshak , ışıklandırmayı nasıl kurduğunu da anlatırsan memnun oluruz , malum benim kumanda 7 kanal , ayrı ayrı ışıkları açıp kapatabiliyor musun , ya da nasıl bir yol izleyeceksin merakla bekliyorum..

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Scale hastalığı böyle işte , en azından kendi el emeğinle birşeyler katabildiğin bir helikopter kategorisi...Malum hobi çok insafsız , tüm parçaları hazır olarak ve dolar üzerinden almak zorunda bırakıyor , hiç değilse göze hitap eden kısımlarda kendi emeğimizle birşeyler yapınca , işte insan o modele başka türlü bir sevgi duyuyor ve bağlanıyor...Adım adım takipteyiz İshak , ışıklandırmayı nasıl kurduğunu da anlatırsan memnun oluruz , malum benim kumanda 7 kanal , ayrı ayrı ışıkları açıp kapatabiliyor musun , ya da nasıl bir yol izleyeceksin merakla bekliyorum..
Hakan sadece stabilizer e led koydum kırmızı cakar yada yavas veya sürekli yanma konusunda yine istişare edeceğiz hem fikir oldugumuz bir sekilde navigasyonu yerleştiririz .ışıkları kumandadan acip kapatma olayi alacak oldugum alici ile alakali s bus alıcı alabilirsem olumlu yada 7 ch bir alıcı almam lazım.

Hayırlı akşamlar arkadaşlar ,canınızı sıkmak istemiyorum fuselage boyama bakım planımız son hız devam ediyor.Stabilizer tamam resimleri ekliyorum yorumlarınızı bekliyorum.fuselage boyasını sökemedim zira gerekli polyester macun yapılmış olup mevcut boya zımpara yapıldı.şimdi ne tür boya kullanmam lazim mevcut boya nasıl etkilenir nasıl bir sorunla karşılaşırız.

MD500 Hughes fuselage

İshak , boya illa ki zımpara ile kalkardı , kaldırmadan maksat şudur , eğer açık ve canlı renkler kullanacaksan , zemin koyu renk olursa hem astar hem boya fazla kullanmak zorunda kalırsın , ki bu da gramaj bazında ağırlık demektir , hem de istediğin rengi tam kontrastında alamazsın , parlak renkler bile sönük görünür...Ben açık renklerle boyamanı tavsiye ederim , çünkü havada sarı gibi beyaz gibi renkler güzel ve kolay göründüğü için , uçururken hakimiyet de güven verici oluyor.Her yeri simsiyah bir model sınıfı ne olursa olsun , biraz uzaklaştıktan sonra oryantasyon kaybına sebebiyet verebilir...Karmakarışık renkler de aynı sıkıntıya sebep oluyor..
Bu yüzden ben açık ve canlı sarı renkleri olan modeller uçurmaya çalışıyorum , hakimiyeti daha kolay oluyor...Fuside renk önemli bir ayrıntı , dikkat etmekte fayda var , kullanacağın renk ne olursa olsun , ön ve arkayı da ayırt eden bir kesitte boyarsan güzel olur...Mesela kıçı koyu lacivert ama ön tarafı beyaz boyanmış bir fusinin üzerine şerit şerit çeşitli renklerden atsan da , önü açık renk arkası koyu renk olduğu için havada renkler patlar ve daha görünür şekilde uçar , çoğumuz farketmeyiz bile belki ama , pilotaja dahi önemli etki yapar....
Kuyruk da şahane olmuş bu arada , unutmadan yazalım.. :thumbup: Eline sağlık , takipteyiz İshak... :RCKolik: