MD500 Hughes fuselage

MD500 Hughes fuselage

ishak parmak' Alıntı:
Hakan haklısın hani çıkmıyor zor anlamında dedim ayrica bazı kabartmalar var onlarin bozulmasindan cekiniyorum .benim anladığım uzerindeki boya oto boyası şimdi sprey oto astari ve boyası alsam bu işi cozerim gibi geliyor .

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İshak , ben de seni çok iyi anlıyorum , fusi olayını canı gönülden seviyorsun ve detaylar gerçekten çok önemli bizler için....Fakat şu da bir gerçek , elindeki 450 sınıf bir Md500 , Allah aşkına ne kadar detayı olsun ki , vida perçin gibi ayrıntıları var mı , çok olsun kapı çizgileri , mentese ve kapı kolu çizgileri , birde kaporta ek yerlerinin çizgileri vardır. E bunlar da zımpara ile kolay kolay kaybolacak ayrıntılar değil, baktın hassas yerlerde aşınma oluyor , o bölümü az zımpara yaparsın olur biter...O boyayı kaldırman lazım...Bulabilirsen oto boyacıdan sprey bastırabilirsin...Bulamazsan sadece sprey boya al ,yine bu iş olur...Astar olarak , akrilik primer astar boya al....
Fiyatları en son bildiğim 15 tl tanesiydi , şimdi ne kadar oldular bilmiyorum...
Dur sana örnek de verelim...

Astar olarak beyaz bulamadım , sanırım sadece gri var , şunu al gitsin 500 ml fazla fazla iş görür...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sprey boya olarak da ister boyacıda sprey bastırt , ister hazır al , yalnız dikkat etmen gereken , katlar mutlaka tam kurumuş olmalı , astar kurumadan üstüne boya atma , ayrıca atacağın boya kapatmıyorsa , yine kalın kat olarak atma , ince bir katman olarak at , iyice kurusun , sonra tekrar ince bir katman daha at , tüm katların tamamen kuruduklarından emin olduktan sonra da , verniği at , vernikte çok ince olmalı , bu saydıklarımdan birini abartırsan , boya ilerde çatlama yapar , tüm yapılan iş heba olur..
Hatırlatmakta fayda var... :) Hadi kolay gelsin ......... :RCKolik:

Boya deyip geçmemek gerekiyor. Gercekten de sabır ve bilgi gerektiriyor. Mesela zımpara işinden oldum olası nefret etmişimdir. Belki aletle yapmak zevkli olabilir ama elle yapmak tam bir eziyet.

Bu arada bilgiler icin teşekkürler Hakan kardesim [emoji122]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aynen Mehmet bey,zor iş Hakan bu güzel önemli bilgiler için teşekkür ederim.zor işim zor

MD500 Hughes fuselage

ishak parmak' Alıntı:
Aynen Mehmet bey,zor iş Hakan bu güzel önemli bilgiler için teşekkür ederim.zor işim zor

Son durum nedir İshak Hocam ? Zımpara ve boya işi nasıl gidiyor ?

MD500 Hughes fuselage

İshak ne yaptı bilmiyorum ama , benim burun sol tarafı paramparça olan fusimi , atmaya kıyamadım ve onarıp, iyi kötü kullanmaya karar verdim.Elimde astar ya da beyaz boya da yoktu , krem rengi bir boyayı astar niyetine atıverdim :laugh:
Orijinal rengini de yaptırmam mümkün görünmüyor, üzerine elimdeki sarılardan birini basıp geçivericem. :D

MD500 Hughes fuselage

Eldeki imkanlar ile bence gayet güzel olmuş Hakan'ım :thumbup: Ellerine sağlık :bravo:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İshak ne yaptı bilmiyorum ama , benim burun sol tarafı paramparça olan fusimi , atmaya kıyamadım ve onarıp, iyi kötü kullanmaya karar verdim.Elimde astar ya da beyaz boya da yoktu , krem rengi bir boyayı astar niyetine atıverdim :laugh:
Orijinal rengini de yaptırmam mümkün görünmüyor, üzerine elimdeki sarılardan birini basıp geçivericem. :D

Daha ne olsun olmuş işte.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MD500 Hughes fuselage

İshak çalışmaya devam ederken , ben araya girmiş gibi olsam da , kendi çalışmamın bittiğini söyleyeyim, hem de konuyu İshak ' a da hatırlatmış olayım :)

Orijinal rengi bulamadım , elimdeki oksit sarı da koyu düştü, ben de altına açık renk attığım için , yaklaşık rengi bulana kadar zımpara yaptım, haliyle alttaki açık renk bazı yerlerde daha çok belli oldu ve boya dalgalı oldu. Havada anlaşılması mümkün olmadığı için de hiç moralimi falan da bozmadım , bastım verniği geçtim.
Hatırlarsanız , 4-5 parçaya ayrılmış camları , önce japonla yapıştırmıştım ve ince zımpara ile düzeltmiştim.Verniği basınca cam inanılmaz güzel bir şekilde saydamlaştı.Karşıdan bakınca orijinal gibi, tabii olarak japon yapıştırıcısını içerden sürdüğüm için , iç taraftaki izleri kaldı.Bu bana iyi bir tecrübe oldu, bundan sonra dışarıdan sürüp, zımpara yapacağım.(inşallah bir daha yapmak zorunda kalmam :laugh: ) Vernik gerçekten işe yarıyor , bu kadar iyi olacağını doğrusu beklemiyordum.
Benzer sorun başkasının başına gelirse , bu paragrafta yazdıklarımdan faydalanabilir :RCKolik:

Bence gayet başarılı ve güzel bir çalışma olmus Hakan'ım ellerine sağlık.

Dediğin gibi bu detaylar havada fark edilmeyeceği icin bence de herhangi bir sorun yok [emoji122][emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bence de gayet guzel bir calisma olmus Hakan abi, ellerine saglik. [emoji106]

Merhaba arkadaşlar, fuselage polyester macun yapılmış zımpara yapılmış beklemede şimdide pencere camlarina çözüm bulamaya calisiyorum .bu arada hughes md500 kadar sevmesemde agusta geliyor.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İshak çalışmaya devam ederken , ben araya girmiş gibi olsam da , kendi çalışmamın bittiğini söyleyeyim, hem de konuyu İshak ' a da hatırlatmış olayım :)

Orijinal rengi bulamadım , elimdeki oksit sarı da koyu düştü, ben de altına açık renk attığım için , yaklaşık rengi bulana kadar zımpara yaptım, haliyle alttaki açık renk bazı yerlerde daha çok belli oldu ve boya dalgalı oldu. Havada anlaşılması mümkün olmadığı için de hiç moralimi falan da bozmadım , bastım verniği geçtim.
Hatırlarsanız , 4-5 parçaya ayrılmış camları , önce japonla yapıştırmıştım ve ince zımpara ile düzeltmiştim.Verniği basınca cam inanılmaz güzel bir şekilde saydamlaştı.Karşıdan bakınca orijinal gibi, tabii olarak japon yapıştırıcısını içerden sürdüğüm için , iç taraftaki izleri kaldı.Bu bana iyi bir tecrübe oldu, bundan sonra dışarıdan sürüp, zımpara yapacağım.(inşallah bir daha yapmak zorunda kalmam :laugh: ) Vernik gerçekten işe yarıyor , bu kadar iyi olacağını doğrusu beklemiyordum.
Benzer sorun başkasının başına gelirse , bu paragrafta yazdıklarımdan faydalanabilir :RCKolik:

Eline sağlık güzel olmuş Hakan ne araya girmesi yaw muhabbet ediyoruz işte.

MD500 Hughes fuselage

ishak parmak' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, fuselage polyester macun yapılmış zımpara yapılmış beklemede şimdide pencere camlarina çözüm bulamaya calisiyorum .bu arada hughes md500 kadar sevmesemde agusta geliyor.
Maşallah İshak hocam, Scale biri bitmeden diğer yeni Scale geliyor :thumbup:

MD500 Hughes fuselage

İshak hayırlı olsun , Agusta güzel model , retractları azcık zorlayabilir ama rengi yeter.Kırmızı olsun 3 kuruş fazla olsun :thumbup: