Micro 130 mm FPV Quad Toplayalım ( Evde FPV Keyfi )

Bayadır bu mikro işini inceliyorum... anteni bu şekilde çözenler var istersen bir incele derim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Bayadır bu mikro işini inceliyorum... anteni bu şekilde çözenler var istersen bir incele derim.
Aslında hiç de mantıksız gelmedi bana (Bu işten pek anlamayan birisi olacak :laugh: ) Netice de model micro olunca kullanım %90 indoor ve kısa mesafe olacak. Dolayısıyla bu tip anten ile sanki sorunsuz görüntü aktarmayı becermişler, gibi geldi bana. Yanlış mı yorum yapıyorum acaba ??

Ben kısa mesafelerde anten takmıyorum bile. Yanılmıyorsunuz. :saygilar:

servet karadan' Alıntı:
Ben kısa mesafelerde anten takmıyorum bile. Yanılmıyorsunuz. :saygilar:
Vericiniz yanmıyormu anten takmayınca? Ayrıca görüntüyü nasıl alıyorsunuz? Çok ilginç :saygilar:

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:

Anten için coax kablo da kullanılabilir milimetrik ölçüsünde kesilerek ancak görüntü git-gel oluyor birkaç video izledim. Yaprak anten yine en iyisi. Ayrıca rüzgarsız güneşli günlerde dışarıda fpv de yapılabilir bu microlarla. bunun için de yaprak anten şart. Ve hatta benim monitör diversity çift çıkış olduğundan onda da helical ve yaprak anten kullanıyorum.

Benim aldığım tüm vericilerde çok ısınma sorunu olmuştur. Ama antenle alakalı olduğunu düşünmüyorum.Bahsettiğim mesafeler 30-40m. Daha ilersini denemedim ama çok sıkıntı olmadı. :saygilar:

Doğru çok zararlıymış bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler. ;D Belki 200 mw kullandığımdan yanmıyordur. :rolleyes:

Şuan son durum aşağıdaki gibi. Yine birtakım iyileştirmeler yaptım. Üst plakayı kullanmadım ve şuan ağırlığı 57gr oldu. Yukarıda 68gr'dan bahsediyordum.. Başka bir şasiye taşıdım böyle daha renkli oldu ;D
400mAh'lık pillerim henüz elime ulaşmadı. Sonradan tekrar ikiye böldüğüm 260mAh lıklarla uçuyorum. Birkaç dk idare ediyor. fpv sistemini korumaya aldım çünkü fpv esnasında düşüyorum. Birkaç pervane kırdım böyle, onun haricinde şasi hiç hasar almadı. Ev içinde fpv denemelerine başladım. dvr cihazım henüz yok ama monitörümden görüntüyü mobius ile kaydedip paylaşabilirim birara..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gerçekten çooook şeker duruyor. Insan bakınca hemen ben de bir tane toplamalıyım diyor :thumbup: yani en azından ben :D

Hazıra konmak gibi olacak :laugh: ama şöyle basit bir LCD Monitor ve FPV dahil toplam kaç paraya toplanmış oldu bu micro model Can ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gerçekten çooook şeker duruyor. Insan bakınca hemen ben de bir tane toplamalıyım diyor :thumbup: yani en azından ben :D

Hazıra konmak gibi olacak :laugh: ama şöyle basit bir LCD Monitor ve FPV dahil toplam kaç paraya toplanmış oldu bu micro model Can ??

*Mehmet abi, monitor 500 sınıfı quad uçuşlarında da kullandığım monitor Boscam 5802 110$, daha önce fatshark gözlük vardı.. sen ileriye dönük başka yerde kullanırım diyorsan daha ucuz yada daha pahalı sistem alabilirsin. şimdi mesela eachine nin headplay tarzı gözlüğü var 60-70$ ama yabancılardan daha alıp kullanan az olduğu için pek yorum yok hakkında.
*Bu monitöre anten gerekmez yada elinde olanı kullanırsın.
*kendi kumandanı kullanacaksın, ilk iletide yazdığım gibi elindeki kumandanın cinsine göre daha ucuz uçuş kontrolcüleri var fırcalı motorlar için. Bendeki hitec olduğu için ben hem 60$ beef's brushed board almak zorunda kaldım hem de harici alıcı... sen alıcı entegreli bir board alabilirsin. Hangi kumanda var sende?
*Şasi kendim basıyorum 15TL
*motorlar 8.5mm 4 adedi 6-7$ hobbyking
*esc'ler zaten uçuş kontrolcüsünde geliyor
*pervane para değil 1-2$
*lipo, elinde varsa kullanırsın, 250-600mah arası olabilir (ağırlık önemli) max. 4-5$
*fpv kamera 8$, 200mw verici 10$ Banggood
*CL anten ücretsiz, kendim yaptım, senin için de yapabilirim +LC devresi

Detaylı açıklama için teşekkürler Can :thumbup: Kumanda olarak Spektrum DX9 var bende. Bu durumda bana uygun kontrol kartı ne oluyor ??

Gozluk şimdilik fazla olur bana. Basit bir monitor ya da şu HK satılan... adı aklıma gelmedi olabilir.

Zaten ilk mesaj da cevap vermişsin. Spketrum alıcı dahil kontrol kartı :

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Zaten ilk mesaj da cevap vermişsin. Spketrum alıcı dahil kontrol kartı :

aynen ben de bunu yazacaktım, beef's board 60$+ micro hitec alıcı 12$ =72$
sen bu yukardakini alarak zaten 40$ tasarruf etmiş oluyorsun

küçük monitör olur ama bendeki diversity alıcılı, senin bir de alıcı eklemen gerekicek masrafa.

Su konuyu keske okumasaydim ya [emoji16][emoji16]