RC Simulasyon / Simulator için Kumanda Secimi

Hadi bakalım 6 kanal artech kumanda siparişi verdik :)

Hayırlı olsun zafer abinin Arduino upgrade işlemlerini de uygular sin süper olur.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Hayırlı olsun zafer abinin Arduino upgrade işlemlerini de uygular sin süper olur.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Biraz bilgi verir misin? Ne işe yarar? Nerede bulabilirim forumda biraz aradım bulamadım.

Daha çok erken bir konu ilerleyen zamanda tam olarak yerleşecektir eminim bu konu bu fikir.

Merhaba,

Thk sim kumandası phonix 5.0 da sorun çıkartır mı ?

Selamlar Herkese,

Fotolardaki set ile birlikte gelen cd den kurduğum Realflight 7, Phoenix RC vs simülasyonlar için kullanabileceğim ( win 8, 64 bit laptop ) bir kaç simülasyon kumanda önerisi yapabilir misiniz ? Kutu içeriğindeki USB Dongle ve bağlantı kablolarıın fotoları da ektedir.

Teşekkürler...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Biz genelde model kumandalarımız o dongle bağlıyoruz ama sim kumandaları usb direk giriyor ve bu aparata ihtiyac duymuyor eğer V977 kumandasında Trainer sim çıkışı varsa onu kullanın.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Biz genelde model kumandalarımız o dongle bağlıyoruz ama sim kumandaları usb direk giriyor ve bu aparata ihtiyac duymuyor eğer V977 kumandasında Trainer sim çıkışı varsa onu kullanın.

Cevap icin Teşekkürler . Ancak bendeki stok tx de soz konusu cikis yok. Bu nedenle ya bu ara baglantilar yada krndi direkt usb kablosundan baglanacak ve mesajda belirttigimden realflight ve phoenix ile kullanabilecegim simulator tavsiyesine ihtiyacim var. tabi mumkunde TR den bulabilirsem iyi olur. Tekrar Teşekkürler

Kumanda olarak elinizde ne var Cem bey ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kumanda olarak elinizde ne var Cem bey ??

v977 nin stok kumandasi var ancak traning jak siz olani.

Anladigim kadariyla bendeki simulasyon setini sadece programlar icin almis gibi oldum. Forumda okudugum kadariyla pil tuketimi, mevcut tx in fazladan kullanilip yipranmasi vs sebeplerden en mantiklisi direkt usb den baglanip enerjisini de oradan alacak basit bir tx bana yetecek??? Ancak o noktada da urun yok galiba piyasada? Ne yapmali bilemedim.
Sonucta en basarili sim lerden Realflight 7 ve Phoenix 5 i original olarak kurdum. Ozelliklr bu iki sim ile calisacaj 2-3 oneriyr ihtiyac var TR veya netten (banggood vs ).
Teşekkürler

CEM T' Alıntı:

Anladigim kadariyla bendeki simulasyon setini sadece programlar icin almis gibi oldum. Forumda okudugum kadariyla pil tuketimi, mevcut tx in fazladan kullanilip yipranmasi vs sebeplerden en mantiklisi direkt usb den baglanip enerjisini de oradan alacak basit bir tx bana yetecek??? Ancak o noktada da urun yok galiba piyasada? Ne yapmali bilemedim.
Sonucta en basarili sim lerden Realflight 7 ve Phoenix 5 i original olarak kurdum. Ozelliklr bu iki sim ile calisacaj 2-3 oneriyr ihtiyac var TR veya netten (banggood vs ).
Teşekkürler
Siz olayı okuyarak çözmüşsünüz zaten Cem bey %p USB Sim kumandası yurtiçinden bulmak sıkıntılı. Arkadaşlardan bilen ve kullananlar yardımcı olacaktır.

Ben sadece şunu hatırlatmak istedim. Eğer USB Sim kumandası kullanılacak ise Real Flight 4.5 üstünü kullanamazsınız. Phoenix de sıkıntı yok diye hatırlıyorum ama RF ne yazık ki versiyon sıkıntısı var.

CEM T' Alıntı:

Teşekkürler

Cem bey, satış kısmında belirttiğim USB li sim kumandası var. Eğer phoenix 5 kurduysanız kumandayı takıp çalıştırabilirsiniz. Kumandanın tanıtımı ile ilgilide yardımcı olurum. İlanı inceleyip bana dönüş yapabilirisiniz.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Siz olayı okuyarak çözmüşsünüz zaten Cem bey %p USB Sim kumandası yurtiçinden bulmak sıkıntılı. Arkadaşlardan bilen ve kullananlar yardımcı olacaktır.

Ben sadece şunu hatırlatmak istedim. Eğer USB Sim kumandası kullanılacak ise Real Flight 4.5 üstünü kullanamazsınız. Phoenix de sıkıntı yok diye hatırlıyorum ama RF ne yazık ki versiyon sıkıntısı var.

Mehmet bey,

O zaman Real flight 4,5 üstü kullananlar kendi model kumandaları ile mi simülasyon çalışıyorlar yani. Ayrıca USB sim kumandası ile Real flight ın hangi sürümü daha iyi çalışıyor. Yani hangisini önerirsiniz.

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Mehmet bey,

O zaman Real flight 4,5 üstü kullananlar kendi model kumandaları ile mi simülasyon çalışıyorlar yani. Ayrıca USB sim kumandası ile Real flight ın hangi sürümü daha iyi çalışıyor. Yani hangisini önerirsiniz.
Aynen öyle Özkan %p Eğer model kumandan var ise Dongle ile beraber RF 7.5 kullanabiliyorsun. Eğer kumanda USB Kumanda ise, çalışan en yüksek Real Flight versiyonu 4.5 olduğu için doğal olarak bunu öneriyoruz ;)