[Urun]: GAUI Yeni Bir Model : R- Type

[Urun]: GAUI Yeni Bir Model ??

Yok be abi, baksana tek servoya kadar satiliga koydum :D :D

Yeni resimler yayinlanmaya devam ediyor :thumbup: Canopy dar olmasindan tahmin ettigimiz uzere Goblin oldugu gibi motor kismi da kuyruk kismi gibi Kayisli ;)

GAUI yine abarti buyuk disli yapisini aynen korumus bu modelde de :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Urun]: GAUI Yeni Bir Model / Type-R

Abi kaç defadır tam paylaşayım diye giriyorum, sen bombayı patlatmış oluyosun :D :lollol:

Emre Kaman' Alıntı:
Abi kaç defadır tam paylaşayım diye giriyorum, sen bombayı patlatmış oluyosun :D :lollol:
Tamam soz bir sonraki resmi paylasmayacagim :laugh: :D

Yok abi paylaş sen :D Alet fena olacak gibi vallahi... Durduk yere şimdi dert başıma, goblin alacaktım ben :D

Emre Kaman' Alıntı:
Yok abi paylaş sen :D Alet fena olacak gibi vallahi... Durduk yere şimdi dert başıma, goblin alacaktım ben :D
Valla alet gercekten super olacak belli :thumbup: Bence alacaksan bekle ve modeli incele derim. Zaten yer gök Goblin oldu :D Sana da yakisir bu model kardesim ;)

Bu arada GAUI yine konusturmus muhendisligini. Goblinde yasanan ana dislide kirilma riskini kendisi bertaraf etmis.Lynx upgrade gerek yok gozukuyor :laugh: :bravo:

Emre kardeşim yok mu yeni bir gelişme :rolleyes: ??? :D

Bu sefer ben sizden önce davranayım :laugh:
Alışık olmadığımız yeni swashplate tipi , ve büyük ihtimal DFC rotor değil de FBL rotor kullanılacak gibi gözüküyor.

Doğukan Ocak' Alıntı:
Alışık olmadığımız yeni swashplate tipi , ve büyük ihtimal DFC rotor değil de FBL rotor kullanılacak gibi gözüküyor.

Teşekkürler Doğukan :thumbup: Kafa DFC değil dediğin gibi. SAB buna HPS ismini vermişti ;)

Bu arada GAUI modelin SPEED olduğunu ve bu yüzden resimde gözüken özel Swashplate dizayn ettiklerini belirtmişler :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yeni resimler yayinlanmaya devam ediyor :thumbup: Canopy dar olmasindan tahmin ettigimiz uzere Goblin oldugu gibi motor kismi da kuyruk kismi gibi Kayisli ;)

GAUI yine abarti buyuk disli yapisini aynen korumus bu modelde de :laugh:

Bu resimdeki kuyruk aktarma kayışı zayıf kalırmı acaba?

Doğukan Ocak' Alıntı:
Forumda bir kaç defa tartışılmıştı gerçi ama ben mi yanlış hatırlıyorum;

- DFC kafa (özellikle sert dampenerler) ile yüksek kafa turlarında daha iyi sonuç veriyor.
- FBL kafa, düşük RPM'de daha stabil davranabiliyor.

Şimdi yukarıdaki bilgiler ışığında, ben speed cinsi bir helide DFC kafa beklerdim... FBL'yi niye tercih etmiş olabilirler ki ? Ya da benim yanlış algıladığım bir durum mu var ?

Zafer SAHIN' Alıntı:
Forumda bir kaç defa tartışılmıştı gerçi ama ben mi yanlış hatırlıyorum;

- DFC kafa (özellikle sert dampenerler) ile yüksek kafa turlarında daha iyi sonuç veriyor.
- FBL kafa, düşük RPM'de daha stabil davranabiliyor.

Şimdi yukarıdaki bilgiler ışığında, ben speed cinsi bir helide DFC kafa beklerdim... FBL'yi niye tercih etmiş olabilirler ki ? Ya da benim yanlış algıladığım bir durum mu var ?
Aynısını paylaşırken ben de düşündüm +1 :agreed: