[Urun]: Sab Goblin 700 orange Competition Kutu Açılımı Kit Ve Setup Montaj

bu günde servo horn ve linklerin ayarları ve takılma işlemleri tamamlanmıştır
fotolar:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Muammer Akbulut' Alıntı:
bu günde servo horn ve linklerin ayarları ve takılma işlemleri tamamlanmıştır
fotolar:
Servolar hazır %p Daha önce zaten IKON programlama konusu da paylaşmıştık :thumbup: Geriye pek bir şey kalmıyor ;)

ikonum goblin 700 setup yüklenmiş geliyor hizmettesınır yok mesut beyin setubuyla gelecek ikonum mehmet abi :halay: :halay: :RCKolik: :saygilar:

Muammer Akbulut' Alıntı:
ikonum goblin 700 setup yüklenmiş geliyor hizmettesınır yok mesut beyin setubuyla gelecek ikonum mehmet abi :halay: :halay: :RCKolik: :saygilar:
Goblin ozel bir advange ayari yapiyorsa Erhan bilemem ama hatirladigim kadari ile yine de senin ayarlarin %80 yine de kendin yapman gerekiyor. Mesela kumanda farkli oldugu icin kalibrasyon ayarlari, servo yon ve 90 derece ayarlari, aci ayarlari ve kuyruk limit ayari. Zaten bunlari yapinca da geriye pek bir sey kalmiyor diye hatirliyorum ;)

Bütün helikopterlerin tüm elektronikleri birebir aynı bile olsa ayarları diğerinin aynısı değildir. Servo merkezlemesi , rangeleri , esc kalibrasyonu her model ve kumanda için ayrı yapılır. manuelde verilen link boyları iyi bir başlangıç noktası olmakla beraber tam düz swash ve sıfır hucüm açısı için genede ince ayar gerektirir. Helikopterin uçuş karekteri ile ilgili davranışı belirleyen ayarlar sağırlaştırılabilir yada hızlandırılabilir , pilota göre ayar değişir. Her modelin titreşim düzeyi farklıdır ve self level gibi özellikler ilk denenirken çok dikkatli olunmalıdır gibi bir çok kendimizin yapması gereken şablona oturmayan ayar söz konusu. En güzeli oturup goblin ayar ve ikon ayar konularını hatmetmektir.

evet ilker bey size katılıyorum ben şu ana kadar kullandığım en profosyonel heli trex 450 pro dfc 3gx ve ayar mevzusunu sıfır bilgi ile türker beyin spektrum dx8 kumandası olması benim için şans videolarla izleyerek 450 ayarını çok stabil şekilde yaptı şu derece kumadaya dokunmadan model ip gibi havada asılı kalır şekilde. şimdi yine hiç bilmedigim bir sistem esc , bec , becup quard ve ikon fbl tabiki siz üstadlarımızdan bilgi alarak bu ayar kısmınıda başaracağıma inanıyorum . Mesut beyin aynı stupdaki ayarları benim için hammedde değerinde illaki birebir uyma şansı yok ama en azından yakın değerler olur bende üzerinde ince ayar yaparak işimi kolaylaştırmış olurum. bu sıfırdan heli yapmanın her aşaması ayrı bir zefk her vidasının elinden geçmesi heliyi en ince ayrıntısına kadar bilmek çok önemli bence. önümüzdeki hafta tüm elektronik elimde olur tahminimce inşallah 450 dfc deki stabiliteyi goblin 700 dede tuttururum . mehmet abi ve türker bey gibi bu işe yıllarını vermiş insanlar bile 570 de kuyruk salınım problemi yaşıyorlar yani sonuçta hersey ayar işi inşallah bende bir sıkıntı çıkmaz ama her arızanın bir çaresi vardır yeterki arızayı doğru tespit edelim. böyle pahalı bir modeldede insan tedirgin oluyor ayarların tamamen bittiğine inanmadan hareket yok ve palsiz en az 3 pil bitecek tepkiler gözlenecek. :thumbup: :yuppi: :thumbup:

bi tek ben mi fark ettim şimdi :) kuyruk servosunun ball'ı iç tarafta olacak böyle eğilmiş kasıyor ? tareqde öyleydi mesela.

teşekkürler deniz gözündende bişey kaçmıyor :bravo: :thumbup:

Helidestek ;)

manueldede ters ben aceleye getirdim gözümden kaçmış ;D . bugün erhanın da farkettiği yanlışlarıda düzelttim ballinklere uzatma bileziği takmıştım ve servo hornlarını incelerden yapmıştım onlarıda düzelttim sevo hornlarını kalın olanları 3 kenarlarını kesip tek kol halıne dönüştürdüm zaten ince hornlar bana pek güven vermemiştiler bu boyutta bir heli için yetersizdiler kalınlar tamamdır metal horn istiyorum ama kırım esnasında servoya dahacok zarar vereceği için kullanmayacağım nekadar güzel görünselerde.. pillere kadar bütün elektronik sipariş verildi dün gelmesi beklenen piller ayın 10 na rötar yaptı bende 45c den 65c ye döndürdüm pilleri daha performanslı olsunlar diye . geriye şarj sistemi kalıyor artık o biraz beklemede kalacak ama sonuçta alınacak powerlab 8 efuel 50A tam istediğim sistem bakalım nasipse olmazsa güçkaynağını yerlide yapabilirim.

Muammer Bey nazar değmesin diye sadece Maşallah demekle yetiniyorum. :laugh:

Model hızla maiden'a koşuyor, vakti gelince hiçbir sorun yaşamadan skidleri keseceğinize inanıyorum. :thumbup: :halay: :RCKolik:

elektronikler ve piller hepsi cuma yada pazartesı elimde oluyor. Ayrıca şarj sistemide sipariş verildi Power lab8 + Efuel 30A supply + 6lı Mpa

Muammer Akbulut' Alıntı:
elektronikler ve piller hepsi cuma yada pazartesı elimde oluyor. Ayrıca şarj sistemide sipariş verildi Power lab8 + Efuel 30A supply + 6lı Mpa
Şarj aleti de sipariş edilmiş, demek ki artık eksik bir şey kalmadı :) Benim de bir ara Power Supply yenilemem gerekiyor, şu an mevcutla ne yazık ki sadece 1 tane 5000 mah 6S şarj edebiliyorum :laugh:

Muhammer abi hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Powerlab8 i günlerce düşündüm içim gitti ama maddi olarak çok ağır geldiğinden cesaret edemedim. Ama bu modellere de bundan aşağısı yakışmaz aslında. Hazır konusu açılmışken sormak istedim. Benim elimde şu anda Turnigy 80 watt çift ekranlı aynı anda 6s lipoyu ayrı göstergelede şarj edebilen 80+80 watt şarj aleti ve tronix marka göstergeli power suppyl var. Sizce 5000 mah 60 c gens lipolara yeterli mi pile zararlı mı?

şarj aleti

power supply

alışveriş işi bitti şükür mehmet bey :evil: . :halay: :halay: :halay: . oğuz şarj aletinin wat değerleri biraz düşük geldi turnigy 200x2=400 wat çıkışlı makinesi olsaydı daha iyi olurdu . pile zararı olurmu hiç bilmiyorum :embarras: . Aldığım ekipmanlar çok bildiğimden değil tavsiye ve araştırmalarım alınmıştır.