[Urun]: Sab Goblin 700 orange Competition Kutu Açılımı Kit Ve Setup Montaj

Oğuz Gün' Alıntı:
Muhammer abi hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Powerlab8 i günlerce düşündüm içim gitti ama maddi olarak çok ağır geldiğinden cesaret edemedim. Ama bu modellere de bundan aşağısı yakışmaz aslında. Hazır konusu açılmışken sormak istedim. Benim elimde şu anda Turnigy 80 watt çift ekranlı aynı anda 6s lipoyu ayrı göstergelede şarj edebilen 80+80 watt şarj aleti ve tronix marka göstergeli power suppyl var. Sizce 5000 mah 60 c gens lipolara yeterli mi pile zararlı mı?

şarj aleti

power supply
Geçenler Ilker hocam bu sorunun benzerini cevaplamıştı, gözden kaçtı zannedersem ;) Hemen cevaplayalım :

5000 mah lipoyu 1C ile şarj etmek , 5 amper akım vermek demektir. 6S pilin ortalama voltajı 22 dersek , 22x5 = 110 watt gücünde (verimlilik oranını ihmal ederek söylüyorum) bir şarj aleti gerekir. Bu alet sadece 80 watt olduğu için belirtilen şarjı 1C olarak yapamaz. Bu durumda 1C'den daha küçük akım ile şarj etmek gerekecek ki, bu da süreyi uzatacaktır.

Bildiğim kadarı ile söyleyeyim pillerin ömrünü uzatan şey, balancelı düzgün bir şekilde şarj edilmesidir. Burada da şarj cihazının kalitesi ve şarj şekli ön plana çıkıyor. Mesela Powerlab şarj başlamadan önce pillerin iç dirençlerini hesaplıyor ve öyle şarj başlıyor.

Teşekkürler bu güzel açıklama için. Bu durumda Muhammer abiye nerden kaça alınır gibi özelden sorular sormak ve derhal almak gerekiyor mecburen:)

evet hızımı alamayıp goblin 700 ve ilerki projelerimde kullanmak amaçlı sj4000wifi black siparişimi bangood dan 125$ lık ilandan verdim
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı olsun Muammer Bey, forumda bu kamerayla ilgili yorumları görünce bir tane edinesi geliyor insanın. %p

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı olsun Muammer Bey, forumda bu kamerayla ilgili yorumları görünce bir tane edinesi geliyor insanın. %p
aynen türker bey gerekli incelemeleri yapmışlar bizede almak düşer :halay: :halay: :yuppi: :yuppi: :lollol: :lol:

Muammer Akbulut' Alıntı:
evet hızımı alamayıp goblin 700 ve ilerki projelerimde kullanmak amaçlı sj4000wifi black siparişimi bangood dan 125$ lık ilandan verdim
Muammer inan artık seni de takip etmek zor oluyor, her gün yeni paketler geliyor. Postacı amca seni de bir zamanlar bizi çok sevdiği gibi sevmiş galiba, sürekli yeni hediyeler getiriyor :laugh: :D

bu gün 1 yurt içi 6 yurt dışı paketim geldi erhana gelenleri saymıyorum :lol: mehmet abi :lollol: baya mutlu oluyor insan daha gelecek 5 paketim daha var :thumbup: . ama kredi kartı extresi geldimi :-\ :rolleyes: :eek: :'( :'( :'( :'( oluyorum ;D :halay: :yuppi: olsun ama yinede çok mutluyum önemli olanda bu bence

Ynt: [Urun]: Sab Goblin 700 orange Competition Kutu Açılımı Kit Ve Setup Montaj

Sen şimdi en az 50 CC benzinli bir uçakta alırsın. Gerçi uçağı uçuracak pek yer yok.
Muammer her modelci uçağı tadacaktır, ama her modelci bir heli uçuramayacaktır. Ünlü düşünür İyzak finger ın dedigi gibi
'Modeller 2 çeşittir, helikopter ve diğerleri'

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kanat boyu 2mt geçmeyecek uçak alacağım ama 50cc değil benzinli fakat motor küçük olacak bitanede fpv için pilli bir uçak işimi görür :) Birde gaui Nx4 birde 80cm çift motorlu bot birde quad birde birde....vs.... liste devam ediyor bu işin sonu neresi acaba çok merak ettim sona giden varmı :evil: :RCKolik:

sonunda tüm elektroniğin lehim ve konnektör olaylarını tamamlayıp montajinı tamamladim sadece fbl ikonu takmak kaldı oda bu gece olacak artık yeni kumandam spektrum dx9 önümüzdeki hafta elimde olur ince ayarlarıda ozaman yapacağım.

Muammer Akbulut' Alıntı:
sonunda tüm elektroniğin lehim ve konnektör olaylarını tamamlayıp montajinı tamamladim sadece fbl ikonu takmak kaldı oda bu gece olacak artık yeni kumandam spektrum dx9 önümüzdeki hafta elimde olur ince ayarlarıda ozaman yapacağım.
Yavaş yavaş tüm ayarlar yapılıyor desene Muammer, kolay gelsin %p ;)

son hallerimiz
:saygilar: :RCKolik:

buda 3 günde yaptığım uçak araya sıkıştırdım çift maiden

Muammer Akbulut' Alıntı:
Hemen upgrade iniş takımı ve main gear de takılmış bakıyorum da :thumbup:

metal fbl mountuda unutmayalım lütfen :) yarın sj4000 wifi de geliyor birde trex550 dfc aldım oda yarın geliyor

Hayirli olsun diyelim ama bence hepsini aynı anda tüketme Muammer, ilerleyen günlere de bir sey bırak :)

Sent from my iPhone using Tapatalk