v931 mı v977 mı

Özkan KAYA

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar merhaba,

Modelsız uzun bir aradan sonra mıcro ya tekrar devam etmek için bır secım yapmam gerekıyor. Sızce v977 mi yoksa yenı çıkan ürün olan v931 mı? Yabancı forumlardan v.b. Yorumlar okuyan var mı? Ve bu modelı forumda alan var mı? Benım düşüncem v931 den yana, pekala sız ce ?

v931 mı v977 mı

aslında her iki modelin de iç kısımları çok benzer (elektronik donanım)... v931 sonradan çıkardılar. işte rotoru değiştirmişler, 3 palli olmuş. Bir de scale body giydirmişler, liposunu da az arttırmışlardı sanırım kapasite olarak. Sonuçta biraz daha ağır olabilir bu haliyle...

ben scale uçarım sakin sakin derseniz v931 güzeldir fakat 3d de ne derece iyi bunu internette videolardan izlemek lazım. o konuda v977 daha iyi olabilir kanımca.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

v931 mı v977 mı

Bu zevk meselesi , Rasim'in dediği gibi ikisi de birbirine yakın.Scale görünümden hoşlanıyorum , hard 3D yapmam derseniz 931 , ama ben aynı zamanda manevraları da öğrenmek istiyorum , pilotajımı her yönden geliştirmek istiyorum derseniz 977...Karar size kalmış...

v931 mı v977 mı

Rasim bey Hakan bey teşekkürler,

Bu forum en aktif üyelerinin konuya müdahil olmaları çok sevindirici, aslında scale olanı v931 hoşuma gidiyorda, videoları izlediğim zaman hard 3d leri rahatlıkla yapabildiğini görüyorum v931 in, tabi bu konuda v977 daha atik olduğu kesin, aslında birinci gayem pilotajımı en iyi seviyeye çıkarmak. ama v977 ninde görünüşü hoşuma gitmiyor v931 e göre. yani kısacası kararsızım...

v931 mı v977 mı

ÖZKAN KAYA' Alıntı:

Bu forum en aktif üyelerinin konuya müdahil olmaları çok sevindirici, aslında scale olanı v931 hoşuma gidiyorda, videoları izlediğim zaman hard 3d leri rahatlıkla yapabildiğini görüyorum v931 in, tabi bu konuda v977 daha atik olduğu kesin, aslında birinci gayem pilotajımı en iyi seviyeye çıkarmak. ama v977 ninde görünüşü hoşuma gitmiyor v931 e göre. yani kısacası kararsızım...

Düşünce alacağı hasar da önemli. v977 kullandığım dönemde birkaç ana dişli değiştirdim. bir tane skid değiştirdim belki. Bir seferinde de kuyruktan taşlı çakıllı bi zemine vurdum, kuyruk borusu gövdeye girdiği yerden kökten kırıldı. Aynısını v931 ile yaşasam muhtemelen şunu almam gerekirdi. ( )

birinci gaye pilotajı en iyi seviyeye çıkarmaksa, ikisi arasında yapılacak tercihte v977 derim. sonuçta üst seviye pilotların elinde şöyle uçabiliyor;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

v931 mı v977 mı

ÖZKAN KAYA' Alıntı:

Amaç pilotaj geliştirmek olduğuna göre kesinlikle V977 %p

v931 mı v977 mı

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Modelsız uzun bir aradan sonra mıcro ya tekrar devam etmek için bır secım yapmam gerekıyor. Sızce v977 mi yoksa yenı çıkan ürün olan v931 mı? Yabancı forumlardan v.b. Yorumlar okuyan var mı? Ve bu modelı forumda alan var mı? Benım düşüncem v931 den yana, pekala sız ce ?
V977 V931
1) Yedek konusunda v977 daha aktif. = V931 yeni bir ürün Türkiye'de ihtiyacı karşılayacak kadar varmı ?
2) Sağlamlık konusunda v977 daha dayanıklı. Kendimden biliyorum :D = v931 Kasası bakımından biraz parçalanır gibi geldi :D
3) Gözlemlediğim kadarıyla V977 daha atik. = V931 hiç uçurmadım...

Rasim Kardeşimden aldığım v977 hala ayakta ve uçuyor. Ciddi bir kırım yaşamadım sadece 1 adet link kaybettim onuda 3 gün içersin de tedarik edebildim. Tabi bunlar benim fikirlerim EN BÜYÜK karar senin :D

v931 mı v977 mı

Arkadaşlar,

Şöyle bir düşündüm ve sizin söylediklerinizde içine katarak kararımı verdim, tabikide bu hobiyi ömür boyu yapmayı planladığıma göre iyi bir pilotaj için v977 daha sonra da trex 450 ya da 500 almayı planlıyorum, birazdan v977 nin siparişini vereceğim.

v931 mı v977 mı

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Arkadaşlar,
Şöyle bir düşündüm ve sizin söylediklerinizde içine katarak kararımı verdim, tabikide bu hobiyi ömür boyu yapmayı planladığıma göre iyi bir pilotaj için v977 daha sonra da trex 450 ya da 500 almayı planlıyorum, birazdan v977 nin siparişini vereceğim.

Doğru düşünce ;)

Modelin kendisini ayrı bir paket... Yedek poşetini (tavsiye ederim 23 dolarlık olanı), lipoları (5li 520mah) ve diğer bazı ıvır zıvırları ayrı bir paket... olarak sipariş edersin Özkan. Malum gümrük vergisi sınırı, 100 doları geçmesin paketler... muhtemelen lipolar ayrı bir paket olarak gelecek (banggood onları ayrı bir depodan sevk ediyor), 20 doların altında olduğu için fiyatı, takipsiz gelecek, takip kodu istiyorsan 1-2 dolar daha verip takipli kargoyu seçmen gerekir, bence öyle yap.

hayırlı olsun ;)

v931 mı v977 mı

Rasim Öztürk' Alıntı:
Doğru düşünce ;)

Modelin kendisini ayrı bir paket... Yedek poşetini (tavsiye ederim 23 dolarlık olanı), lipoları (5li 520mah) ve diğer bazı ıvır zıvırları ayrı bir paket... olarak sipariş edersin Özkan. Malum gümrük vergisi sınırı, 100 doları geçmesin paketler... muhtemelen lipolar ayrı bir paket olarak gelecek (banggood onları ayrı bir depodan sevk ediyor), 20 doların altında olduğu için fiyatı, takipsiz gelecek, takip kodu istiyorsan 1-2 dolar daha verip takipli kargoyu seçmen gerekir, bence öyle yap.

hayırlı olsun ;)

Muhtemelen yedek lipo pil siparişi de vereceğim, teşekkürler...

v931 mı v977 mı

Siparişimi yaptım :)

şimdi ayrı bir bekleyiş ve heyecan mevcut, yalnız sormak istediğim bu model hem 6 kanal hemde 4 kanal özelliğini barındırıyor, bunun teknik olarak açıklamasında 3 axis ve 6 axis gyro, ne demektir bu terimlerin teknik detayı öğrenebilir miyim?

v931 mı v977 mı

Sorduğum gyro sorusu ile alakalı kim yardımcı olabilir ?

v931 mı v977 mı

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Sorduğum gyro sorusu ile alakalı kim yardımcı olabilir ?

şimdi tam müsait durumda değilim detaylı araştırma yapmak için fakat, gyro içindeki sensörlerin algılama sayısı diye biliyorum kabaca. Yani 3 eksen bir gyro, x y z eksenlerinde ötelemeyi algılayabiliyor. 6 eksen olunca, bu eksenlerdeki dönmeyi de algılıyor diye sanıyorum.

böylece full ileri versen de takla attıramıyorsun sanırım 6 eksen gyro kontrolü varken. dönmeyi algılıyor ve bunu engelleyici yönde kısıtlıyor.... 6 kanal dediğimizde genede 3 eksen gyro kontrolü varken, 4 kanal modunda 6 eksen gyro kontrolü oluyor mu ne...

gibisinden bişey hocam :D :D :D ingilizce kaynakları tırtıklayıp bi ara detaylı da değerlendiririz konuyu...

v931 mı v977 mı

Sipariş etmiş Olduğum v977 de bulunan 3 Axis ve 6 axis gyro yu halen merak etmekteyim.

v931 mı v977 mı

burada kısa bir video var ve son cümle dikkatimi çekti. Tam çeviremeyeceğim ama anlatmak istediği;

6 axis mod da asla 3d uçuş yapamazsınız
3 axis mod da yapabilirsiniz