[Video]:27.04.2015 - Mini Titan e325 v2 - Merakla Beklenen Sürpriz Video :)

[Video]:27.04.2015 - Mini Titan e325 v2 - Uçuşlara Devam & Yeni Pil:GensAce 55c

Sk720 kardesligi kuralim hemen :D super unite, model parasina ama super. Gps de var mi? Nitro deyince hemen aklima titresim geldi, unitenin normal ucus fonksiyonlari titresimden etkilenmiyor ama rescue modu belli bir titresimin uzerinde otomatik kapaniyor. Zaten biliyosunuzdur da ben yine soyleyim dedim :)

Emre Kaman' Alıntı:
Sk720 kardesligi kuralim hemen :D super unite, model parasina ama super. Gps de var mi? Nitro deyince hemen aklima titresim geldi, unitenin normal ucus fonksiyonlari titresimden etkilenmiyor ama rescue modu belli bir titresimin uzerinde otomatik kapaniyor. Zaten biliyosunuzdur da ben yine soyleyim dedim :)

Yapalım abi. :D Ünitenin dün normal uçuş fonksiyonlarını şöyle bir kurdum.

Nitro heli olduğu için motorun durmuna filanda bakmak istiyoruz ayarı fillan oturunca. Detaylarla ilgileniriz sonra. :)

Gps var ama sanırım nitro modellerde pek tavsiye edilmiyormuş bende tam bilmiyorum.

Ben bilmiyorum oyle bisey, belki nitro kullanmadigim icin ilgimi cekmemistir. Ama gps'in titresimle falan sorunu yok. Onun hassasiyeti metal ve manyetik alana. Sk'un governoru da cok iyiymis. Ben henuz kullanmadim, bi ara onu da deniycem

Emre Kaman' Alıntı:
Ben bilmiyorum oyle bisey, belki nitro kullanmadigim icin ilgimi cekmemistir. Ama gps'in titresimle falan sorunu yok. Onun hassasiyeti metal ve manyetik alana. Sk'un governoru da cok iyiymis. Ben henuz kullanmadim, bi ara onu da deniycem

Valla abi bakalım bizde ilk defa deniyecez bu üniteyi nşallah olumlu bir sonuç çıkar bugün bi uçuş yapmayı düşünüyoruz Arda ile :halay: sonuçları yazarız abi :thumbup:

Yozgat'ta Alvin Tai'den bu üniteyi benim 700N'e kurmasını istemiştik. Eğer çalışırsa taktığını hemen alacaktım, ama kabul etmedi. :laugh:

Gerçi adam kendi ayarlı modeline bile 6 saat kadar ayar yaptı orada, kabul etmemesi çok normalmiş. :lol:

Ne varsa bizim ekipte var, gerisi yalan. :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Yozgat'ta Alvin Tai'den bu üniteyi benim 700N'e kurmasını istemiştik. Eğer çalışırsa taktığını hemen alacaktım, ama kabul etmedi. :laugh:

Gerçi adam kendi ayarlı modeline bile 6 saat kadar ayar yaptı orada, kabul etmemesi çok normalmiş. :lol:

Ne varda bizim ekipte var, gerisi yalan. :RCKolik:

Abi 3gx üniteden sonra beğenmezsin diye cesaret edememiştir bence. :laugh: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:

Ne varda bizim ekipte var, gerisi yalan. :RCKolik:
Kesinlikel haklisin Turkerim :laugh: Son kocaeli bulusmasinda unite ile ilgili onun yapmadigi testleri yapmisti bu ekip :RCKolik:

Ankara buluşmasında harika giden bir uçuşu tork tube dişlilerimiz bozdu. :) Havada dişliler sıyırdı.Sesi farkedince zorunlu iniş yaptım.

Bana iyi bile dayandı diye düşünüyorum gerçi. :laugh: Elimde dişli olduğu için değiştirdim. Birazda gressledim.

İdle 1'e daha düşük bir yüzde girip. İdle 2 ye öyle geçeceğim artık. Daha uzun ömürlü olması açısından. ( İdle 2 kullanmıyordum. )

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arda Erkan' Alıntı:
Ankara buluşmasında harika giden bir uçuşu tork tube dişlilerimiz bozdu. :) Havada dişliler sıyırdı.Sesi farkedince zorunlu iniş yaptım.

Bana iyi bile dayandı diye düşünüyorum gerçi. :laugh: Elimde dişli olduğu için değiştirdim. Birazda gressledim.

İdle 1'e daha düşük bir yüzde girip. İdle 2 ye öyle geçeceğim artık. Daha uzun ömürlü olması açısından. ( İdle 2 kullanmıyordum. )

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Allah'dan tamamen dişliler boşa çıkıp da kuyruk deli gibi dönmeye başlamamış :) Idle-up geçişinin faydası illa ki olur ama bu uçuşta geçişten epey bir süre sonra problem ortaya çıkıyor. Yani her ne oldu ise daha önceden başlamış ??
Geçenlerde Gaui X3'de Türker kardeşimin ana dişlisi sıyırmıştı tam idle geçiş sırasında.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Allah'dan tamamen dişliler boşa çıkıp da kuyruk deli gibi dönmeye başlamamış :) Idle-up geçişinin faydası illa ki olur ama bu uçuşta geçişten epey bir süre sonra problem ortaya çıkıyor. Yani her ne oldu ise daha önceden başlamış ??
Geçenlerde Gaui X3'de Türker kardeşimin ana dişlisi sıyırmıştı tam idle geçiş sırasında.

Evet abi arada kontrol etmek gerekiyor heli üzerinde tozlaşmaları görünce dişlileri değiştirmekte fayda var. :) Bide biraz gresslemek bu ani geçişleri yumşatıyor diye düşünüyorum. Kuyruk tarafını biraz greslemiştim onlar sapasağlam case tarafındakileri üstünde sürmek zor olduğu için sürmemiştim onlar sıyırmış zaten. :)

Sesi fark etmeyip devam etsem tamamen boşa çıkıp kuyruk dönmeye başlardı büyük ihtimal.

Arda Erkan' Alıntı:
Ankara buluşmasında harika giden bir uçuşu tork tube dişlilerimiz bozdu. :) Havada dişliler sıyırdı.Sesi farkedince zorunlu iniş yaptım...
Geçmiş olsun Arda bu dişli milleti yapıyor bazen böyle :laugh: Mehmet abinin dediği gibi benim X3'ün main dirive'ı sıyırdı geçenlerde havada.

Kırım olmasında böyle ufak tefek şeylere razıyım ben şahsen. ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Geçmiş olsun Arda bu dişli milleti yapıyor bazen böyle :laugh: Mehmet abinin dediği gibi benim X3'ün main dirive'ı sıyırdı geçenlerde havada.

Kırım olmasında böyle ufak tefek şeylere razıyım ben şahsen. ;)

Öyle abi öyle :) Allah beterinden korusun hepimizi. Bunlar tadı tuzu zaten. :thumbup:

Arda Erkan' Alıntı:
.... heli üzerinde tozlaşmaları görünce dişlileri değiştirmekte fayda var. :) Bide biraz gresslemek bu ani geçişleri yumşatıyor diye düşünüyorum. Kuyruk tarafını biraz greslemiştim onlar sapasağlam case tarafındakileri üstünde sürmek zor olduğu için sürmemiştim onlar sıyırmış zaten. :)
Aslında aşağıdaki konudaki videonun 03:00 dak "Colin Bell" durumu ve kendi tecrübeleri açıklamış :) O da gres kullanılmasını öneriyor. Yoksa yüksek devirde ortaya çıkan kendi aşınma tozu zımpara etkisi yapıyormuş.

Geçmiş olsun Arda. Kırımsız atlatmışsın.

Maşallah model dişlisiz de uçacak gibi ama :D

Geçmiş olsun Arda bu tip dişli sıyırmaları çok oluyor geçenlerde bizimde başımıza geldi Mustafa Temuralay arkadaşımızın Trex 450 Dominatörde Torg tube dişilisi Idıl 1 geçtikten sonra sıyırdı sesi hemen değişti helinin ama şans işte kuyruk tutmaya devam etti kırımsız indirdi modeli
450 sınıfı heli için Belli uçuş sorası ( bana göre 30 uçuş ) tüm dişlilerin kesinlikle değiştirlmesi gerekir.
Tekrar geçmiş olsun kardeşim.