[Video]: İlk Invert Denemem // Compass 7hv // 04.10.15

İlgi Alanı
Heli
Cümleten selam RcKolik ailesi. İlk invert heyecanımı sizinle paylaşmak istedim. :halay: İlk deneme Compass 7hv'ye nasipmiş.
Düğün telaşını atlattıktan sonra yaklaşık 1 aydır ancak uçmak için vakit ayırabiliyorum. Mayıs ayında başlayan serüvene nihayet devam edebiliyoruz.
Uçuş biraz yere yakın olmuş sanırım bu konuya dikkat edeceğim. Haricinde hatalarımı söylerseniz çok memnun olurum. Bu arada tüm katkılarından dolayı da Emre Biçen'e teşekkürü borç bilirim :saygilar: İnşallah gelişmeleri peyderpeyi paylaşmaya devam edeceğim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aytac senin hatanı söyleyim biz mini titanla başladık inverte, sen compassla 700 le başlamışsın ;D :laugh: :laugh:

Şaka bir yana tebrik ederim iyi cesaret, güzel uçuş %p . Bunda Emre'nin payı büyük sanırım. Yanında birisinin olması önemli.

Kırımsız uçuşlar ...

tamerkaymakci' Alıntı:
Aytac senin hatanı söyleyim biz mini titanla başladık inverte, sen compassla 700 le başlamışsın ;D :laugh: :laugh:

Şaka bir yana tebrik ederim iyi cesaret, güzel uçuş %p . Bunda Emre'nin payı büyük sanırım. Yanında birisinin olması önemli.

Kırımsız uçuşlar ...

Vala alan turu falan atıyordum bir anda cesaret geldi güvende hissettim bende nasıl denedim anlamış değilim. (Nabız 180 falandır tabi :laugh:
Emre ile birlikte olsak çok daha büyük katkılar sağlayacağından şüphem yok ama şimdilik telefonla joker hakkımı kullanıyorum. Eksik olmasın elinden gelen ne olsa yapıyor :) Baş ağrıtma evrelerindeyiz malum. Modelcinin halinden modelci anlar ne diyelim :)

Aytaç abi tebrik ederim ilk invert heyecanımı bende ilk günkü gibi hatırlıyorum yerinde olmak isterdim o heyecan çok başka :D
Yalnız şunu söylemem gerektiğini düşünüyorum , model devrini yakalamadan hemen kaldırmışsın. Önce yerde modelin devirlenmesini bekleyip öyle kaldırmanı tavsiye ederim. Ne olur ne olmaz :)

Bence de gayet başarılı bir ucuş olmuş, tebrikler Aytaç :thumbup: Sadece senin de belirtiğin üzere olası aksilikleri dikkate alarak ilk denemeleri daha yüksekte yapmakta büyük fayda var.

Bir de öğrenme sürecinde kurtarma özellikli bir FBL ünite, işini oldukça kolaylaştırabilir ;)

Aytaç Bey, tebrikler. Güzel uçuş olmuş.

Tebrikler. :bravo:

Paylaşım için teşekkürler, modelin palleri hiç yere değmesin inşallah. :RCKolik:

Cümleten yorumlarınız için çok teşekkür ederim :saygilar: İnşallah hiç birimizin pali yere değmesin.
Mehmet abi kurtarma özellikli bir fbl ünite dener miyim henüz planım yok (graupner'ın kendi fbl sistemini kullanıyorum ve şimdiye kadar aşırı memnunum). Ama bir mikro şart oldu orası kesin %p . Kalbim her yeni denemenin compass'ta olmasını kaldırmayabilir :)
Tekrar yorumlarınız için çok teşekkürler :RCKolik:

yolcuballar döktürüyor süper devam :thumbup:

Aytaç ellerine sağlık bence de cok başarılı bir deneme olmuş,büyük modelle ilk denemeleri yapmak her ne kadar daha ürkücü de olsa , bir o kadar da küçük modellerden daha kolay bence...Modelin sesi çok güzel bence ,kırımsız uçuşlar dilerim,ayrıca bana yolladığın compass 7hv ana dişli için tekrar teşekkür ederim, en yakın zamanda inşaallah ben de uçabilir ve böyle güzel videolardan paylaşabilirim...

murat kurdoğlu' Alıntı:
Aytaç ellerine sağlık bence de cok başarılı bir deneme olmuş,büyük modelle ilk denemeleri yapmak her ne kadar daha ürkücü de olsa , bir o kadar da küçük modellerden daha kolay bence...Modelin sesi çok güzel bence ,kırımsız uçuşlar dilerim,ayrıca bana yolladığın compass 7hv ana dişli için tekrar teşekkür ederim, en yakın zamanda inşaallah ben de uçabilir ve böyle güzel videolardan paylaşabilirim...

Ne demek Murat hocam lafımı olur güle güle uçun sizde yeter :) Maksat sezon kapanmadan ihtiyaç karşılasın %p
Bu arada bende modelin sesine bayılıyorum. Ve medeni cesaret kısmını geçersek bence de büyük model daha çok güven veriyor. Tabii belki de kendime pay çıkarıyorum yeni denemeler için bahane uyduruyorum o kısmı henüz anlamadım bakalım yaşarak görücez artık :) En kısa sürede videolarını bende merakla bekliyorum :saygilar:

Aytaç öncelikle bu cesaretinden dolayı seni tebrik ederim :bravo:

Modeli benden alırken cesaret edemem felan diyordun ama maşallah o cesareti kırmış modele bile alışmıssın. %p

Bundan sonrada zaten gerisi gelecektir ama bu aşamada çok daha dikkat etmen gerekir. Çünkü insan bir anlık gazla neler yapıyo biliyosun :D

İnvert hareketlerini birazdaha yukarda yapman daha sağlıklı olacaktır. bence çok iyi gidiyorsun maşallah :bravo: :saygilar:

Bu arada her zaman beni rahatsız edebilirsin sıkıntı yok :)

Paylaşım için teşekkürler, 7hv ile ilk invert ve yere yakın :eek: :bravo: :bravo: :bravo:

Yer yer stick komutları kesik kesik veriliyor gibi, biraz daha akışkan olabilir.

Paylaşım için teşekkürler.
cesaretinizden dolayı da tebrik ediyorum :saygilar:
güzel uçuş %p