[Video]: TREX 450 PRO - SPIRIT Maiden Ucusu

Malesef , çıbıklı heli ile , leveler takıp ince ayar yapıp , kuyruğu da rate modda ayar yapan dinozorlardan birisi de benim sanırım... :D
Ancak bunun oldukça yararını gördüm , son tracking ayarımdan sonra pallerim ip gibi ve helim çok stabil oldu, trim bile vermedim hiç...(muck muck...tahtaya vurayım da , nazarlanmasın... :D)
250'deki Tarot'u ayarlarken ne leveler kullandım , ne ince ayar , ünite üstünden ayar yaptık gitti Arda ile , sadece gainim çok yüksek geldi , onuda düşürüp sorunu çözdüm.Fakat ünite hakikaten büyük kolaylık , çoğu ufak tefek mekanik ayarsızlığı absorbe ediyor , ünitenin işlemcisi ne derece yorulur bunu anlamak da ne kadar mümkün bilemem ama , ayarı düzgün yaptıktan sonra uçuşu da keyif veriyor.Hele şu teknoloji bakalım daha neler yapacak , kurtarmalı üniteler gyro fiyatına düşecek , ama biz , dolar böyle giderse yine pahalı alacağız... :lollol:
Daha kimbilir neler olacak neler... :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet şimdi bu hiç iyi olmadı Cahit Hocam... Bizim olay hangisine giriyor bilmiyorum ama eğer sen yer kontrollerinde ara ara böyle bir durum yaşıyorsan hiç de hoş olan bir durum değil. Yani insan neticede unutup enerji verdikten sonra hemen kalkış yapabilir... :embarras:

Bu durumu bir araştırmak lazım. Neden bazen "Initialize" sürecinde hata oluşuyor acaba ??
Hafta sonunu iple çekiyoruz. Acaba bizim problem "Piro Opt" kaynaklı mı yoksa Cahit hocamda olduğu gibi başka bir şey mi var :rolleyes: ??
Benim tatilim bitti ve artık helime kavuştum. Daha önce bahsettiğim rescue çektiğimde swashın yatma problemi konusu üzerinde durdum. Defalarca elektrik verdim ama bu sorunu yaşamadım. Ama alanda yaşamıştım. Sanırım helinin durduğu zemin ile alakalı bir durum. Eğimli bir zeminde elektrik verildiğinde rescue çekildiğinde swash halkası o zemine paralel oluyor.

Cahit Kaş' Alıntı:
Benim tatilim bitti ve artık helime kavuştum. Daha önce bahsettiğim rescue çektiğimde swashın yatma problemi konusu üzerinde durdum. Defalarca elektrik verdim ama bu sorunu yaşamadım. Ama alanda yaşamıştım. Sanırım helinin durduğu zemin ile alakalı bir durum. Eğimli bir zeminde elektrik verildiğinde rescue çekildiğinde swash halkası o zemine paralel oluyor.
Hoşgeldin Cahit hocam. Umarız tatilin güzel ve dinlendirici geçmiştir :thumbup:

Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Bakalım nasipse bu pazar yine sahada olacağız. Uniteyi biraz daha mercek altına alıp, inceleme fırsatımız olacak inşallah :)

Teşekkürler Mehmet Bey. Tatil çok iyi geldi.
Buralar çok çok sıcak. Gün batımında bile uçmak zor sıcaktan. Ama yarın uçmayı düşünüyorum. Uzun zaman oldu. Ara verince de korkak davranıyorum.
Tatile çıkmadan önce titreşim vardı helide. Korkarım ki kuyrukta çok az bi eğrilik vardı. Ki ben son kırımdan sonra özellikle kuyruğu düz zeminde kontrol etmiştim. Ama sanırım değişecek.

Tatilinizin güzel geçmesine çok sevindim :thumbup: Sizin oralar kadar olmasa da buralarda gerçekten çok sıcak :embarras:

Uzun bir aradan sonra uçmanın da heyecanı gerçekten çok başka oluyor Cahit hocam, şimdiden kolay gelsin. Inşallah sorunu kolaylıkla çözüme kavuşturursun. Fırsat olursa uçuş videosunu da mutlaka bekleriz, özledik senin modeli ;)