Yeni bir 700 seçmek için araştırmadayız...

İlker Sönmez' Alıntı:
Ah bir bekar olsam neler alacamda ... Evin taksidi , çocukların okulu , hanımın imaları elimi kolumu bağlıyor. Modele harcadığım her kuruş aleyhime delil olarak kullanılıyor :) Gençliğinizin kıymetini bilin dicem ama bende üniversitedeyken anca kola ekmek sigara alacak param olurdu. 86 model ford taunus arabaam vardı , deden hibe , ama benzin koyacak param olmadığından otobüsle giderdim heryere. Gençlikte zor yani
Gençlik ve para, yanyana olması zor bir kombinasyon. Ama olsaydı da çok güzel olurdu herhalde :D

Daha önce muhtemelen bakmışsınızdır ancak;

JR Forza 700, Forza 450 için oldukça iyi yorumlar okuduktan sonra muhtemelen 700'de iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ancak rcjapan harici alınması güç.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yeni çıkan Trex 700L Dominator bir alternatif ancak kit olarak yok sanırım.

Ve tabiki Avant Mostro. Ancak maliyet olarak en pahalısı gibi duruyor.

Evet JR'ın modellerini çok övüyorlar , mostro piyasaya nisanda çıkacaktı hala preorder da görünüyor. Her ikiside maalesef fiyat ve yedek parça klasmanında idealden uzak oldukları için listeye giremediler. Dominator'a gelince , daha önce başka bir konuda dediğim gibi mevcut 700 serilerinden pek farklı değil. O yüzden listede zaten align 700 olduğu için ayrıca dominator diye ayırmadım. Sadece elektroniksiz kit olarak satılırsa mevcut trex pro 700 kitlerine tercih edilebilir.
Uzun vadede , Türkiyede distribütörleri olan Goblin , align ve gaui hep ön planda olacaktır.

Ynt: Yeni bir 700 seçmek için araştırmadayız...

RJX inde 700 sinifi yeni modeli listeye eklenmeli bence :) tabi henuz satisa sunulmadi :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
RJX inde 700 sinifi yeni modeli listeye eklenmeli bence :) tabi henuz satisa sunulmadi :)

Sanki iniş takımı olsun, gövde tasarımı olsun bir yerlerden çok tanıdık geliyor üstad :lol:

RJX 700 boyu olrak değilde 550 sınıfını hobbyking de uygun fiyata görünce bir heveslendim. Ama kendi sitesinden yedek parçalara bakınca ilk satış fiyatı ile çok uyumsuz pahalı olması hayal kırıklığına uğrattı.
Öte yandan resimdeki speed tarzı modeller , gerçekten speed için kullanılacaksa en üst düzey elektronik kullanılması gerekiyor. 200 amper sürekli akım çekiyor , kontronikten aşağı esc kurtarmıyor :)

İlker Sönmez' Alıntı:
....Öte yandan resimdeki speed tarzı modeller , gerçekten speed için kullanılacaksa en üst düzey elektronik kullanılması gerekiyor. 200 amper sürekli akım çekiyor , kontronikten aşağı esc kurtarmıyor :)
Ki o esc bile başlı başına bir model parası :eek: Şu ana kadar hayatım bir tek Tareq gördüm. Onu da bu hafta sonu özellikle baktım, amcan ne kullanıyor diye :D

O bile süper ESC ama pahalı olduğu için ne yazık ki tüm modellerime takamıyorum dedi :laugh:

KONTRONIK 48201 COOL KOSMIK 200 HV ESC : $900

200 amp esc ler speed tarzı dışında zaten gerekli değil. 160 esc ler 3D doğası gereği peak yapan amperleri rahatlıkla kaldırıyor. Bu yüzden 160 HV den üzeri israfa girer.

Bir de böyle bir model var ,Henseleit TDR... Zaman zaman youtube de gözüme takılıyor.Ancak nedense çok tipini beğenmedim........

TDR henselheit açık ara dünyanın en iyi helikopteridir. Dünya hız rekoru sahibidir. Almanyada yapılır ve mağazalarda satılmaz. Fabrikaya sipariş verirsiniz dilekçe ile , 3-4 ay içinde elinize gelir. Dizayn olarak en optimum dizayn olarak kabul edilir.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vİdeonun sonunda pillerin dayanmayıp alev aldığını görüyoruz.

İlker hocam , şimdi tipini beğenmediğim bu helikopter , dünya hız rekoru sahibi bir model öyle mi...... :laugh:Rc helikpoterlerin Ferrarisi.... :D
Almanlar yapıyor işte , adamlarda nasıl bir teknoloji , eğitim sistemi ve disiplin varsa artık, her alanda hemen hemen lider oluyorlar... :eek:

Çok şahane bir model ama ülkemiz şartlarına çok uygun değil :) hani bizim yollarda çok çukur var gibi birşey. Şaka bir yana maliyet tabi yaygınlaşmasını önlüyor. Bir de speed tarzı çoğu insan tarafından sıkıcı bulunuyor. Aslen bu modelleri bu hızlara çıkarmak gerçekten 3D den daha zor. Öncelikle çok daha maliyetli , ayrıca mesela hız yaparken kuyruk gyrosu kullanmamak gerekiyor, rate modda kullanılıyor. Gyro kendini düzeltmeye çalışırsa o hızda anında kontrol kaybediliyor. Koca arabalarda içinden sürdüğümüz halde bile 270 km hızı kontrol etmek ne kadar zor , modelin yöünü o hızlarda milimetrik ayarlamak ne kadar zordur tahmin edersiniz.

İlker Sönmez' Alıntı:
.......... Bir de speed tarzı çoğu insan tarafından sıkıcı bulunuyor. Aslen bu modelleri bu hızlara çıkarmak gerçekten 3D den daha zor. Öncelikle çok daha maliyetli , ayrıca mesela hız yaparken kuyruk gyrosu kullanmamak gerekiyor, rate modda kullanılıyor. Gyro kendini düzeltmeye çalışırsa o hızda anında kontrol kaybediliyor. ......
Maliyet kısmını tahmin ediyordum ama GYRO modu hiç aklıma gelmemişti :eek: Belki de hız tuttum olmadığı ve bana hiç cazip gelmediği içindir. Ama bu ince tiyodan sonra SPEED modellere bakış açımı bir kere daha gözden geçirmem de fayda var gibi %p

Mehmet abi goblin aslinda cakma bi model :) bu isin piri el yapimi olan TDR henseleit ' tir :)

cogu kimse bilmez bunu :) goblin aslen cakmadir :)

ilker hocam benden once eklemis :)