1 servo ile aileronları kontrol etme ve gövdede yerleşim

yeniden selam
resimdeki çizimde açı yeter limidir

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yalçın Bey , bu açı yeterlidir veya değildir denemez çünkü böyle bir servo konumlandırma , böyle bir servo kolu ve çubuğu ile aileron yapma yok . Youtube a girin ve orada ilk önce kanat nedir , kanat üzerine yerleştirilen servo nasıl konumlandırılır , aileron bağlantısı nasıl yapılır bir inceleyin . Yapılmışına ve hatta yapılışına bakın merak ettiklerinizin cevabını alacaksınız .

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Yalçın bey

Siz hiç hayatınızda model uçak uçurdunuzmu. Yada model uçak gördünüzmü.

emre bey amacım tartışma yaratmak değil
gönderdiğim resimden ne anladınızda benim uçak uçurmama bağladınız çözemedim
cevabınızdan uçak yapamayan pilot olamaz çıkıyor

ne yapmaya çalıştığıma gelince
kanatlara 2 servo yerine 1 servo takmak
kanatların 2 parça olması
ve sök tak tarzı birşey yapmaya çalışıyorum
teknik olarak oluyor pratikte denemem için bir kaç kıstası siz üstatlara sordum
foruma eklemem deki gaye ise üstatlardan teknik bilgi almak şayet rahatsızlık verdi isem uyarın ve sormayayım

Yalçın Bey , bu açı yeterlidir veya değildir denemez çünkü böyle bir servo konumlandırma , böyle bir servo kolu ve çubuğu ile aileron yapma yok . Youtube a girin ve orada ilk önce kanat nedir , kanat üzerine yerleştirilen servo nasıl konumlandırılır , aileron bağlantısı nasıl yapılır bir inceleyin . Yapılmışına ve hatta yapılışına bakın merak ettiklerinizin cevabını alacaksınız .

teşekkürler

emre bey amacım tartışma yaratmak değil
gönderdiğim resimden ne anladınızda benim uçak uçurmama bağladınız çözemedim
cevabınızdan uçak yapamayan pilot olamaz çıkıyor

ne yapmaya çalıştığıma gelince
kanatlara 2 servo yerine 1 servo takmak
kanatların 2 parça olması
ve sök tak tarzı birşey yapmaya çalışıyorum
teknik olarak oluyor pratikte denemem için bir kaç kıstası siz üstatlara sordum
foruma eklemem deki gaye ise üstatlardan teknik bilgi almak şayet rahatsızlık verdi isem uyarın ve sormayayım
Yalçın bey bende uçak uçurma konusunda en az sizin kadar acemiyim. 4 adet uçağım var. Daha üçünü hiç uçurmadım.

Servo nasıl yerleştirilir yada forex dakota ile neden uçak yapılmaya uygun değil gibi konulara soru soran birisi bana göre RC uçak görmemiş konu hakkında fikri yoktur. Uçmak konusuna hiç girmiyorum bile. Bana göre siz bu kadar tecrübesizken uçak çizimi yapıp model tasarımı yapıyorsunuz. Tecrübe edilmiş şeyler ile ilerleyin. Neyin ne olduğunu biraz öğrenin. Zaten sorduğunuz soruların ne kadar saçma olduğunu anlayacaksınız.

Forumların amacı paylaşımdır. Öğrenmek istediklerimizi yada tecrübelerimizi paylaşacağız. Aynı tarz o kadar çok konu açılıyorki her ay en az 3 yada 4 yeni üye uçak tasarlamaya başlıyor. Fakat usta yada üstad olarak gördüğümüz bizlerden tecrübeli abilerimiz ve kardeşlerimiz bu konu gibi örneklere ya cevap vermiyorlar yada eğlence olsun diye Ti'ye alıyorlar.

Sümer bey'in imzasına göz at istersen. Çok güzel . "Bilgi sadece onu hakedenlere verilmelidir..." En azından sorularımızda cevabı hak etmeli.

burada yapılan bir çok projede deneme yanılma ile yeniden yapılıyor bunlar sadece uçak ve benzeri araçlarda değil ve bazan ti yede alınıyor
bunlar işin espiri si zaten olmazsa olmazı
yardımcı olmayacak biri yapanın ön ünü de kesmemek gerekir bence
bildiklerinizi paylaşırsanız bizde alırız
formların amacıda budur
saygılarımla