10 Ağustos Görselleri - Ömerli Buluşması

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad desemki motoru ters çalıştırdınız da serinlemek için motorun karşısına dizildiniz diye tamam ama motorda normal çalışıyor gibi. :lollol: :lol:

Valla ben orda olsam olay çıkartırdım. Sonrada sen helicisin diyorlar bana kız vermiyorlar. :lollol: :lol: :lol:

Türker biz zaten manzaraya karşı oturmuştuk :D Mert geldi önümüze geçti :p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Üstad inşallah dediğin gibidir. O zaman yazlık yeni ve süper bir uçuş alanı var demektir :halay: :yuppi:

evet ama HobbRc ekibi hemen sahiplendiler araziyi bugün orda buluşma yapıyorlar :( Zafer kardeşimiz belediyeye gidip (mütahit kendisi) boş arslaların planlarını çıkarttırıp 3 5 alan belirleyip tek tek gezdi hepsini bizim için, kendimize yeni yer bulduk derken şimdi yerimizi kapacaklar sanki

Mesut AKIN' Alıntı:
evet ama HobbRc ekibi hemen sahiplendiler araziyi bugün orda buluşma yapıyorlar :( Zafer kardeşimiz belediyeye gidip (mütahit kendisi) boş arslaların planlarını çıkarttırıp 3 5 alan belirleyip tek tek gezdi hepsini bizim için, kendimize yeni yer bulduk derken şimdi yerimizi kapacaklar sanki
Anlamadım üstad :rolleyes: Şimdi bu alanı siz mi buldunuz, yoksa zaten onlar daha önceden bu alanı kullanıyorlar mıymış ? Eğer önce siz buldu iseniz, sevgili arkadaşlarımız artık kusura bakmayacaklar diye düşünüyorum ;)

abi alanı biz bulduk, Zafer buldu anlattımya belediyeden boş arsaların planlarına bakıp 3 4 yeri keşfe çıktı, alanıda bu hafta taşlardan arındırdık mıntıka yaparak, bu haftasonuda girişteki bozuk yolu çapa ve kürekle tesviye edicektik, imuktakiler bizim modellerin uçuşunu görünce hemen alana damladılar, aralarından biri ben bu mekanı söylerim herkeze dedi yanımızda :( :(

Mesut AKIN' Alıntı:
abi alanı biz bulduk, Zafer buldu anlattımya belediyeden boş arsaların planlarına bakıp 3 4 yeri keşfe çıktı, alanıda bu hafta taşlardan arındırdık mıntıka yaparak, bu haftasonuda girişteki bozuk yolu çapa ve kürekle tesviye edicektik, imuktakiler bizim modellerin uçuşunu görünce hemen alana damladılar, aralarından biri ben bu mekanı söylerim herkeze dedi yanımızda :( :(
İnşallah şakadır , biraz nahoş bir şaka da olsa......... :-\

Bu işle uğraşan bir avuç insanız. Kimse bir uçuş alanını kapıp götürecek değil. Sakin olun.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu işle uğraşan bir avuç insanız. Kimse bir uçuş alanını kapıp götürecek değil. Sakin olun.

tabiki öyle Sümer abi ama biz hiçbirzaman onların mekanına izinsiz girmedik ,yanlarına gideceğimiz zaman telefonla arayıp gelebilirmiyiz dedik, bizde onlardan aynı yaklaşımı beklerdik açıkçası, mekan hakkında bilgi istediler verdik ama ben kendi adıma (diğer arkadaşlarımında bana katılacağına eminim ) en azından alanı bizde kullanabilirmiyiz yada alan güzelmiş bizde kullanmak istiyoruz ama buluşma günlerini nasıl ayarlarız , hep berbaer uçabilirmiyiz gibi bir yaklaşım bekledim

Mesut'cuğum, Orhanlı ekibini ben de tanırım sen de tanırsın. Bugüne kadar hiç bir zaman dağdan inip bağdakini kovma türünden bir tavırları olmamıştır. Uçuş ve saha emniyeti konusunda en hassas ekiplerden biridirler. Hepsine ek olarak seni "farklı" bir ekibin üyesi olarak değil "kendi" aralarından birisi olarak görürler.
Dolayısıyla bu düşüncende sana hak veremiyorum. Kaldı ki sonuçta oraya saha bilgilerini yazan da sensin. :) Ehh saha bilgilerini, koordinatlarını yazıp sonra "neden oraya gidiyorlar" demek... :D
Haa bu arada... Orhanlı çayırı da kimsenin malı değil (yani bizlerden kimsenin diyorum, yoksa Alarko'nun tapulu malı). Dolayısıyla oraya giderken birilerinden izin almak, telefon açmak gerekmiyor ki.

Kısaca,
- "onların mekanı" diye bir yer yok.
- "onlar" ve "biz" diye bir ayrım yok.

Sümer abi ben saha bilgilerini yazdım ama kordinat vermedim :) , ama Murat bey ortalığı zaten celalendirmişti :) bizim sadece korkumuz aynı anda orda uçabilecekmiyiz uçuş günlerimiz çakışırsa ? çünkü 10 kişi biz 15 20 kişide orhanlı ekibi oluyor bu kalabalıkta uçmak için zaman kalmaz sanırım :D orhanlı ekibi diye vurgulamam ayrımcılık için değildi yanlış anlaşılmasın :)

Sevgili Kardeşim, Orhanlı ekibinden aynı gün uçuşa gidenler 5 ya da 6'yı geçmez. Uçanlar da 2 - 3 arasıdır. Kaldı ki sonuçta orayı sen bulmuş olsan da "kimse benden izinsiz gelmesin" deme hakkın yok. Bir şekilde de paylaşılmış oldu. Artık bundan sonrası sadece dostlukla çözülecek birşey. Hepsi bir yana Orhanlı ekibi son derece aklı başında insanlar içeriyor. Dostça bir konuşma ile her türlü sorun hallolur.
Dedin ki "evet ama HobbRc ekibi hemen sahiplendiler araziyi bugün orda buluşma yapıyorlar". Kimse kimsenin arazisini sahiplenmiyor meraklanma. Girişteki engebeyi çapa ve kürekle tesviye edecekmişsiniz. Orhanlı ekibinin temel direği Bülent Abi ile görüşseniz belki de aralarında birkaç kuruş toplayıp oraya bir iş makinesi bile getirirler, siz de faydalanmış olursunuz.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Sevgili Kardeşim, Orhanlı ekibinden aynı gün uçuşa gidenler 5 ya da 6'yı geçmez. Uçanlar da 2 - 3 arasıdır. Kaldı ki sonuçta orayı sen bulmuş olsan da "kimse benden izinsiz gelmesin" deme hakkın yok. Bir şekilde de paylaşılmış oldu. Artık bundan sonrası sadece dostlukla çözülecek birşey. Hepsi bir yana Orhanlı ekibi son derece aklı başında insanlar içeriyor. Dostça bir konuşma ile her türlü sorun hallolur.
Dedin ki "evet ama HobbRc ekibi hemen sahiplendiler araziyi bugün orda buluşma yapıyorlar". Kimse kimsenin arazisini sahiplenmiyor meraklanma. Girişteki engebeyi çapa ve kürekle tesviye edecekmişsiniz. Orhanlı ekibinin temel direği Bülent Abi ile görüşseniz belki de aralarında birkaç kuruş toplayıp oraya bir iş makinesi bile getirirler, siz de faydalanmış olursunuz.

Sümer abi mesajından kızdığınımı çıkartmalıyım ? nedense öyle bir his uyandı içimde umarım yanılıyorumdur :)

iş makinası ve silindir getirmeyi bizde düşünüyoruz zaten , belki onlar faydalanır :) :) kimse bizden izinsiz gelmesin diye bir imada bulunmadım , sadece bu buluşma zamanlarını ayarlayalım dedim, tabiki orası bizim babamızın tapulu malı değil , bizim diyecek halimizde yok abi :) "evet ama HobbRc ekibi hemen sahiplendiler araziyi bugün orda buluşma yapıyorlar" demişim ya işte bunun açıklamasını şu mesajımda yer vermiştim

Mesut AKIN' Alıntı:
Sümer abi ben saha bilgilerini yazdım ama kordinat vermedim :) , ama Murat bey ortalığı zaten celalendirmişti :) bizim sadece korkumuz aynı anda orda uçabilecekmiyiz uçuş günlerimiz çakışırsa ? çünkü 10 kişi biz 15 20 kişide orhanlı ekibi oluyor bu kalabalıkta uçmak için zaman kalmaz sanırım :D orhanlı ekibi diye vurgulamam ayrımcılık için değildi yanlış anlaşılmasın :)

yani senin dediğin gibi olursa zaten bu muhabbetlere gerek kalmıyor abi :)

Yahu ne kızması. Sadece endişelerinin yersiz olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

İş makinesi getirteceksiniz. İyi güzel. Var mı bir tanıdığınız??? Bülent Abi'yi bir arasan konu iki dakikada çözülür örneğin. Yardımlaşmakta bir sakınca yoktur değil mi? :)

Abi Bülent abinin telefonu bende yok, bizim Zafer mütahit onun tanıdığı varmış, ayrıca Recep arkadaşımızda vinç firmasında onunda tanıdığı varmış , Bülent abiylede bu konuyu konuşalım ayriyetten.

Telefonu özelden gönderdim. Onunla tüm saha koordinasyon konularını da konuşabilirsin.

tamamdır abi teşekkür ederim :) birazdan ararım

İş yoğunluğumdan dolayı konuya biaz geç bakabildim gerçekten çok güzel bir mekandı Mekanı buldukları için Zafer ve Zahid abilerimize çok teşekkür ederim hoş baya bi taş filan temizlik işi oldu ama genede buna değdi :) Mesut abiyede konu ve görseller için çok teşekkür ederim benim elimdeki görselleride sizlerle paylaştım umarım beğenirsiniz :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol