125 cm Benzin motorlu Mono tekne

Çeyizlerimi :lollol: kurcalarken varlığını bile unuttuğum 23 yada 26cc olduğunu tahmin ettiğim başka bir benzinli motorumu buldum. Bu tekne için hem kullanımı basit olacak hemde yeterli gelecektir.

Teknemizde bugün ilk kat vernik uygulaması yapıldı. Vernik kururken motoru parçalamaya başladım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre abi bende korona virüs ülkemize gelmeden öncesine kadar babamla amatör bir şekilde balık tutardım.Mesleğim havacılık üzerine olduğu için uçaktan başka bir şey düşünemiyorum ama gerçekten harika bir işçilik olmuş senin gibi değerli abilerimin yaptığı tekneleri görünce gözüm kaymıyor değil:D
Şimdiden ellerine sağlık bu haliyle bile çok güzel görünüyor.:saygilar:

Emre abi bende korona virüs ülkemize gelmeden öncesine kadar babamla amatör bir şekilde balık tutardım.Mesleğim havacılık üzerine olduğu için uçaktan başka bir şey düşünemiyorum ama gerçekten harika bir işçilik olmuş senin gibi değerli abilerimin yaptığı tekneleri görünce gözüm kaymıyor değil:D
Şimdiden ellerine sağlık bu haliyle bile çok güzel görünüyor.:saygilar:
Benim yaptığım işçilikmi. İzmir Gemi Modelcileri Derneği üyesiyim. Sen birde bizimkilerin yaptıklarını görsen. Gerçeğinden ayırt edemezsin.

Benim yaptığım işçilikmi. İzmir Gemi Modelcileri Derneği üyesiyim. Sen birde bizimkilerin yaptıklarını görsen. Gerçeğinden ayırt edemezsin.
Pek ilgi alanım değil ama bence bununda hakkını yememek lazım İzmire gezmek için gelmeyi düşünüyorum iç hat uçuşları açılırda yavaştan eskiye dönüş olursa görmeyi çok isterim:)

Suat Bey, bende işim gereği şehirdışına çok çıkıyorum. Birkaç gün önceden haber verirseniz bende görüşmek isterim.

Teknemizin benzinli motor işleriyle (tornalık işler sebebiyle beklemede) evde uğraşamadığımdan 100cm'lik küçük kardeşinin motor mount işlerini yaptım.

Motorumuz KB45-08L 2300 kv. 6S lipo ile besleniyor. Şaft ölçümüz 4 mm flex şaft

Suat Bey, bende işim gereği şehirdışına çok çıkıyorum. Birkaç gün önceden haber verirseniz bende görüşmek isterim.

Teknemizin benzinli motor işleriyle (tornalık işler sebebiyle beklemede) evde uğraşamadığımdan 100cm'lik küçük kardeşinin motor mount işlerini yaptım.

Motorumuz KB45-08L 2300 kv. 6S lipo ile besleniyor. Şaft ölçümüz 4 mm flex şaft
Eh işte daha yaparken bile bir dolu sorun... Elektrikli olsaydı bu sürede suya filo inerdi...:lol:

Çeyizlerimi :lollol: kurcalarken varlığını bile unuttuğum 23 yada 26cc olduğunu tahmin ettiğim başka bir benzinli motorumu buldum. Bu tekne için hem kullanımı basit olacak hemde yeterli gelecektir.

Teknemizde bugün ilk kat vernik uygulaması yapıldı. Vernik kururken motoru parçalamaya başladım.

Merhaba Emre Bey buntarz tekne yapimlarinda meraklilari icin daha cok paylasim yapmaniz dilegiyle.. mono tekneniz Levent Beyin paylasmis oldugu tekneden daha geniş mi tabani ? Birde kesim neyle yapiyorsunuz ? Online lazer ahsap lazer kesim yeri aradim bulamadim.. siz testere ilemi kestiriyorsunuz ?

Merhaba Emre Bey buntarz tekne yapimlarinda meraklilari icin daha cok paylasim yapmaniz dilegiyle.. mono tekneniz Levent Beyin paylasmis oldugu tekneden daha geniş mi tabani ? Birde kesim neyle yapiyorsunuz ? Online lazer ahsap lazer kesim yeri aradim bulamadim.. siz testere ilemi kestiriyorsunuz ?
Merhaba Cenk Bey.
Levent Beyin paylaştığı RC tekneden farklı plandan yaptım. Daha alçak ve daha geniş. Ben kesimleri 3 mm kontraplaktan falçata ile keserek yaptım. Kenarları düzeltmek için sonrasında zımpara kullanıyorum. Lazer kesim yapılabilir fakat parça sayısı az olduğundan elle kestim. Forumumuz hava araçları ağırlıklı olduğundan talep fazla olmayacağından sayılı fotoğraf paylaşıyorum.
Aklınıza takılan sormak istediklerinizi bu başlıkta yazın seve seve cevaplarım.

Merhaba Cenk Bey.
Levent Beyin paylaştığı RC tekneden farklı plandan yaptım. Daha alçak ve daha geniş. Ben kesimleri 3 mm kontraplaktan falçata ile keserek yaptım. Kenarları düzeltmek için sonrasında zımpara kullanıyorum. Lazer kesim yapılabilir fakat parça sayısı az olduğundan elle kestim. Forumumuz hava araçları ağırlıklı olduğundan talep fazla olmayacağından sayılı fotoğraf paylaşıyorum.
Aklınıza takılan sormak istediklerinizi bu başlıkta yazın seve seve cevaplarım.

Havacılık ağırlıklı bir forum olablir ama bu araba ve gemi modellerine karşı merakımızın olmadığı anlamına gelmesin. Sadece yeterince zehir almamışız.
Bu konuda büyük eksiklikler var, Zehirleyin bizi...

Teknemizde bugünkü durum.

İnceden zımpara yapılıp iç kısmına vernik yada polyester (elyafsız) uygulanacak. Fakat elde malzeme olmadığından pazartesi gününe kalacak. Daha sonraki adım üst güverte kapatılıp dışına vernik yada polyester uygulaması. Macun yapacak kadar kusur olmazsa ahşap haliyle bırakacağım. Macun gerekirse boyama yapacağım.

Emre abi yapıştırırken beyaz tutkal mı kullandınız klasik olan yoksa özel bir yapıştırıcı mı kullanıyorsun?

• Beğen
Tepkiler: Mesut Arslan
Belli noktalardan hızlı yapıştırıcı ile yerine göre kağıt bant ile sabitliyorum. Sonra beyaz tutkal ile yapıştırıyorum.
Bu tekneyi pandemiye denk geldiği için elimde olan malzemelerle yapmaya çalıştım. Başka şekillerde de uygun yapıştırma metodları kullanılabilir.

• Beğen
Tepkiler: egemen nayir
Belli noktalardan hızlı yapıştırıcı ile yerine göre kağıt bant ile sabitliyorum. Sonra beyaz tutkal ile yapıştırıyorum.
Bu tekneyi pandemiye denk geldiği için elimde olan malzemelerle yapmaya çalıştım. Başka şekillerde de uygun yapıştırma metodları kullanılabilir.
sıcak silikon veya epoksi nasıl olur

Benim tanıdığım bir kaç lazer ve router işi yapan arkadaş var genelde malzemeleri olur ama olmasa bile Türkiye içinden arkadaşların adreslerine sipariş çeker çizimleri de yollarım keser bana kargolarlar.
Bu tekne işi bende ayrı merak uyandırmadı değil hani uçuş sahası sıkıntıları vss.

• Beğen
Tepkiler: Emre Büyükok