130 X Almayı Düşünüyorum

is@_gs

Kargadan baıka kuı tanımam
Arkadaşlar heli filoma Blade 130x katmayı düşünüyorum aktif kullanmış olduğum v100d03bl helimin kuyruk motoru arızala :saygilar:ndı ve yurtdışı sipariş 23 gün sonra bende bu arayı boş geçirmek istemiyorum motorun siparişi verildi fakat sanki bi heli kullanmazsam unutacakmışın gibi tedirginliğe düştüm ( sim çalışmaları devam ) hem bu konuda hemde 130x hakkında varsa önerileriniz veya uyarılarınızı bekliyorum.

130 X Almayı Düşünüyorum

130X sınıfında en iyi helikopter olmakla birlikte,kuyruk dişli sıyırması v.b. sorunları çok olan ama upgradeler den sonra canavara dönüşen bir modeldir. Parçaları da oldukça pahalıdır almadan önce tekrar araştırmanızı tavsiye ederim.

130 X Almayı Düşünüyorum

İsmail Bey, pilotaj durumunuz ne idi ? Yani hangi seviyedeyiz :rolleyes: Hatırlayamadım da :embarras:

Bunu özellikle soruyorum. Zira özellikle öğrenme sürecinde microlar içerisinde Fiyat / Performans acısından V922 1 numara %p

Eğer pilotaj orta seviye olupta V922 performans olarak size yetmeyecek ise, bu durumda alternatif micro arayışına girmenizi tavsiye ederim. Yoksa Kadir Bey'in de ifade ettiği gibi pahalı da olsa gerek 130x gerekse mCPx BL modelleri gerçekten harika :thumbup:

130 X Almayı Düşünüyorum

130x kendi sınıfında baya beğenilen ve tercih edilen bir heli fakat yedek parça fiyatları konusunda 500-600 sınıfı helilerle yarışıyor diye biliyorum :D Mikro heliler çok güzel fakat uzun vadede yedek parça ihtiyacı sorgulamaya yol açabiliyor.

130 X Almayı Düşünüyorum

Mehmet bey EVDEKİ UÇUŞUM 3 videosunu daha önce izlemiştiniz ama ricam etsem bi kez daha izleyebilirmisiniz. Yaklaşık 2 hafta önceki videom en son evde Nose in Hover çalışıyordum. :saygilar:

130 X Almayı Düşünüyorum

ismail şencan' Alıntı:
Mehmet bey EVDEKİ UÇUŞUM 3 videosunu daha önce izlemiştiniz ama ricam etsem bi kez daha izleyebilirmisiniz. Yaklaşık 2 hafta önceki videom en son evde Nose in Hover çalışıyordum. :saygilar:
Pardon Ismail Bey, şimdi hatırladım :D

Öncelikle her daim uçmazsanız unutursunuz tedirginliğini bence üstünüzden atın. Zira zaten sürekli simulator çalışması yapıyormuşsunuz. Sim de düzenli çalıştıktan sonra bence bir sıkıntı yok.

Diğer taraftan 2. bir micro almak yerine mevcut heliye yedek alırdım sizin yerinizde olsam. Eğer Walkera yedekleri pahalı o yüzden 2.heli hazır olsun diye düşünürseniz, o zaman şu aşamada size tavsiyem V922.

Hem elinizdeki microya benzer karakterde hem de yedekleri ile beraber sizi fiyat olarak fazla zorlamayacak bir model. Dış mekan uçuşları için de zaten elinizde 450 sınıfı heli var :)

130 X Almayı Düşünüyorum

Mehmet bey helipal den yedek siparişi verdim fakat 23 gün sonra gelebileceği gözüküyor 450 yi cesareti daha gösteremedim simdeki çalışmalar devam ediyorum. %p
Tedirginliğim şu nedenle sanki 30 gün sonra canlı olarak karşıma aldığımda herşey baştan başlayacak gibi geliyo o kadar emek boşa gitmemesi nedeniyle bi tedirginlik oldu. :rolleyes:
Önerileriniz için çok teşekkürler diğer arkadaşların ve sizin yorumlarını çok dikkate alıyorum fakat şu ana kadar anladığım 130 x hakkında olumsuz bi yorum almadım fakat parçaların biraz fiyatları yüksek gibi olduğu bakalım artık şu an %50 -50 hayırlısı diyelim %p

130 X Almayı Düşünüyorum

ismail şencan' Alıntı:
...
Tedirginliğim şu nedenle sanki 30 gün sonra canlı olarak karşıma aldığımda herşey baştan başlayacak gibi geliyo o kadar emek boşa gitmemesi nedeniyle bi tedirginlik oldu. :rolleyes:
...
Merak etmeyin İsmail Bey bir iki uçuş bir tutukluğunuz olur ama sonra kaldığınız noktaya hızlıca geri gelirsiniz bence. Hele de simulatör çalışmaya devam ederseniz hiç problem olmaz diye düşünüyorum.

Ben 2 sene kadar ara vermiştim hobiye, bu süre zarfında sim dahil en ufak bir temasım olmadı sticklerle. Evet pilotajım ciddi gerilemişti ama sıfırlanmamıştıda. ;)

130 X Almayı Düşünüyorum

Geçen haftasonu bir lipo kadar Emre abinin 130x i uçurdum, motoru boğuk geldi bana ama sonradan farkettik ki th curve 65 te imiş. Yine de motor upgrade yapanlar var, lynx spin vs... Baktım ki motor upgradelisi varmış ilanlarda ve alayım dedim. Kuyruk servosu ile ilgili çözülmesi gereken bir husus var ama onun dışında güzel alet, ev içinde ufak bi deneme şansım oldu.

Filomuzun yeni üyesi...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

130 X Almayı Düşünüyorum

Rasim Öztürk' Alıntı:
Filomuzun yeni üyesi...
Rasim hayırlı uğurlu olsun. :bravo:

Güzel filo kurdun, aman nazar değmesin... Emre'de kardeşte var artık güzel güzel uçarlar. Bir ara acaba Emre'ninkini mi aldın diye düşünmüştüm. :laugh:

130 X Almayı Düşünüyorum

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Pardon Ismail Bey, şimdi hatırladım :D

Öncelikle her daim uçmazsanız unutursunuz tedirginliğini bence üstünüzden atın. Zira zaten sürekli simulator çalışması yapıyormuşsunuz. Sim de düzenli çalıştıktan sonra bence bir sıkıntı yok.

Diğer taraftan 2. bir micro almak yerine mevcut heliye yedek alırdım sizin yerinizde olsam. Eğer Walkera yedekleri pahalı o yüzden 2.heli hazır olsun diye düşünürseniz, o zaman şu aşamada size tavsiyem V922.

Hem elinizdeki microya benzer karakterde hem de yedekleri ile beraber sizi fiyat olarak fazla zorlamayacak bir model. Dış mekan uçuşları için de zaten elinizde 450 sınıfı heli var :)

mehmet bey,

v977 var iken neden özellikler v922 yi tavsiye ettiğiniz öğrenebilir miyim? v922 yi bende çok seviyorum ama yaklaşık 100 uçuşta ana motorun bitmesi(fırçalı motor olması) bu sevgiyi ortadan kaldırıyor, onun için fırçasız motor olan v977 daha iyi diye düşünüyorum...

130 X Almayı Düşünüyorum

Teşekkür ederim Türker abi ;)

Bu onun 130x değil, HT forumda ilanlarda görüp aldım. Spin 8500kv motor var üzerinde. Kuyruk servosu için bir mount ve soket değişimi gerekiyor, onun haricinde çok sağlam bişeye benziyor. Birkaç lipo, mount, fosforlu paller falan yine ufak bir alışveriş göründü :)

130 X Almayı Düşünüyorum

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
mehmet bey,

v977 var iken neden özellikler v922 yi tavsiye ettiğiniz öğrenebilir miyim?

Mehmet abinin bu öneriyi yaptığı Ocak 2014 tarihinde henüz v977 piyasaya çıkmadığından olabilir :rolleyes:

130 X Almayı Düşünüyorum

Rasim Öztürk' Alıntı:
Mehmet abinin bu öneriyi yaptığı Ocak 2014 tarihinde henüz v977 piyasaya çıkmadığından olabilir :rolleyes:
Kesinlikle :thumbup: Ya da çıktı ama henüz kullanıcısı çok fazla yoktu :)