19 ft. B-17 "Flying Fortress" (Aluminum Overcast)

blackwell

Yeni Uye
Meşhur uçağın motorlarından biri havada stop ediyor. Buna rağmen pilot muhteşem bir iniş gerçekleştiriyor. Sevinçleri görülmeye değer :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uçak müthiş, iniş süper, özellikle iniş sonrası yaşanan sevinç gerçekten seyretmeye değer.

Çok güzel bir paylaşım olmuş Kemal Bey, elinize sağlık, teşekkür ederiz :thumbup:

Uçak gerçekten çok güzel, kırım olsa çok yazık olurdu. ??? Sonu güzel bitmiş neyseki. :thumbup:

Mükemmel bir uçak, böylesine büyük bir uçağı neden daha geniş bir alanda uçurmuyorlar acep?

Delikopter' Alıntı:
Mükemmel bir uçak, böylesine büyük bir uçağı neden daha geniş bir alanda uçurmuyorlar acep?
Valla haklısın Hüseyin, ben olsam havaalanında uçururdum bu modeli. :laugh: Hatta kuledende hava trafiğini boşaltmasını isterdim 10 dak. :lollol:

Delikopter' Alıntı:
Herhalde onlar da bizim gibi gariban, alan sıkıntısı çekiyorlar :laugh:

neden bukadar sevindiler anlamadım 4 motordan sadece 1 tanesi durmuş ve bu uçmaya engel değilki :laugh: zaten 3 motor ile bikaç sorti atıyor, model büyüdükçe dertlerde artıyor taşıması yakıt doldurması motorları çalıştırmak ön ayarlar incelemeler vs uzun iş :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

O uçağı yapacaklarına parasıyla daha büyük bir saha alabilirlerdi. Kim bilir ne para harcadılar? :lollol:

Mesut AKIN' Alıntı:
neden bukadar sevindiler anlamadım 4 motordan sadece 1 tanesi durmuş ve bu uçmaya engel değilki :laugh: zaten 3 motor ile bikaç sorti atıyor, model büyüdükçe dertlerde artıyor taşıması yakıt doldurması motorları çalıştırmak ön ayarlar incelemeler vs uzun iş :D
Üstad ben mi yanlış görüyorum acaba diye düşündüm ama sende aynı şeyi söyleyince emin oldum. 4 motordan biri durdu sadece. Bence onlar modeli uçurduklarına seviniyorlar, maiden uçuşu bu uçağın. 4 motordan biri durmuş ne olacak sanki. :laugh:
Artık ne kadar para ve zaman harcadılarsa sevinç muazzam. :lollol:

Mesut AKIN' Alıntı:

2 motorla bile çok rahat iner hatta tek motorla bile seyir yapabilir(ama gerçekte) rc de nasıl olur bilmiyorum.

Bazen okyanus da USA sahil güvenlik uçakları bilerek tek motorla seyir yapıyorlardı çok denk geldim.

Ya eğitim amaçlı ya da yakıt ekonomisi için yapıyorlardı blemiyorum.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
2 motorla bile çok rahat iner hatta tek motorla bile seyir yapabilir(ama gerçekte) rc de nasıl olur bilmiyorum.

Bazen okyanus da USA sahil güvenlik uçakları bilerek tek motorla seyir yapıyorlardı çok denk geldim.

Ya eğitim amaçlı ya da yakıt ekonomisi için yapıyorlardı blemiyorum.
Ben de duran bir motorun calisan uc motora karsi fazla bi olumsuzluk yaratacagini dusunmuyorum ama belli ki sponsor destegi kisitli veya sponsorlari yok :) Saglam yurek ister abi buyuk parayla oynuyolar. :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Abi koptum ya :) sabah sabah beni guldurdun ya Allah'ta Seni güldürsün.

Bende sim programında bu uçağı kullanıyordum sürekli , ama tabi bu kadar büyü değil :)

Bunun bir sonraki adımı gerçek uçak olsa gerek, daha ne kalmış biraz daha büyük olsa kumandaya gerek kalmıcak içine oturup içinden kumanda edilecek. Tabi böyle bir durumda kırımı düşünemiyorum ;D ;D