250 Quadcopter öneri yardım

acemi27

Uye
Harun kardeşim kanıma girdi ve bi ufak Quadcopter toplamaya karar verdik yılbaşından sonra :)
Gönlümün efendisi her zaman heli :) ama quad.da hoşuma gidiyor yani :) harun ile bi kombinasyon yaptık ama yinede sizlere abilerimize kardeşlerimize bi danışıp fikirlerinizi almak istedik işte bunu çıkarın şunu ekleyin onu almayın vs önerilerinizi bekliyoruz :)
Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler :saygilar:

Motorlarımız

Bazı yerlerde 26 $ var ama stokta yok bu motoru alın diyosanız nerden alıcağımızıda bi zahmet deyiverirseniz güzel olur :)

Frame

Esc

Kontrol kartı

Şarj Aleti ( bunun hakkında bi bilgimiz yok bu veya bu fiatlarda tavsiye edebileceğiniz güzel şarj aleti varsa tavsiyeleriniz dinlenir )

Piller ( umarım yarın yetişebiliriz piller için ) :(

Bunlarda küçük ama icraatı büyük parçalar :)

Quadro konusunda uzman arkadaslarimiz dururken yorum yapmak bize yakışmaz ve sadece hayirli olsun demek duser %p

Ynt: 250 Quadcopter öneri yardım

Simdilik sadece o pilleri almayin diyelim. Yarin pc basina gecince diger parcalar icin detayli yazarim.

SM-N900 cihazımdan gönderildi

yorumlarını merakla bekliyoruz özellikle pil konusunda :)

Ahmet Aksoy' Alıntı:
yorumlarını merakla bekliyoruz özellikle pil konusunda :)
Bu aletler pil canavaridir. Yuksek C degerli piller istiyorlar. O yuzden almayin dedim. En az 35-40 C olsun.

Hangi pilleri onerirsin abi ?
Motorla sarj aleti hakkinda yorumlarinizida alabilirsek

Ahmet Aksoy' Alıntı:
Hangi pilleri onerirsin abi ?
Motorla sarj aleti hakkinda yorumlarinizida alabilirsek
Yazacaklarim uzun olacagi icin pc basina gecmem lazim. Yarin.

Sıradan gideyim.

Seçtiğiniz motorlar güzeldir ama 3S kullanılacak bir sistem de bence pahalı. Aynı işi daha uygun fiyata yapabilecek motorlar mevcut. Seçtiğiniz ESC ile sorunsuz bir şekilde çalışan DYS 1806 BE motorları öneririm. Şu an bende bu motorları kullanıyorum.

ESC ler bence doğru seçim. Ben çok memnunum. BlHeli yüklü olarak geliyor.

Frame 3D printerda basılmış parçalar içeriyor. Özellikle kollar. Bu parçalar mukavemeti azdır. Düşüşlerde parçalanma ihtimali yüksek. Zaten frame de çok kullanışlı değil. Uygun fiyata olan ZMR H 250 yi öneririm.

Kontrol kartı için diyecek bir şey yok.

Seçtiğiniz prop balancer bu pervanelerde işe yaramaz. Zaten küçük ve hafif oldukları için daha hassas balancer kullanın. ben kullandığım GF 50x30 pervaneler için herhangi bir balans işlemi yapmadım. Direk kullanıyorum. Ama seçtiğiniz HQ pervaneler çok daha iyidir. Ama size tavsiye 5 inçlik pervane kullanmanızdır. 6 inç kaldırma kuvvetini artırıyor gibi görünüyor ama modelin çevikliğini azaltıyor şeklinde çok yorum okudum. O yüzden önerim 50x45 pervanelerdir.

Seçtiğiniz alıcı PPM bağlantısına izin veriyor. Yani alıcı ile Naze arasında tek bir kablo kullanmanız yeterli. Gördüğüm kadarıyla bu alıcı firmware güncelleme ile 8 kanal PPM olarak kullanılabiliyor.

Buraya kadar parçalarla ilgili yazdım. Siz bu quadı ne amaçla toplamak istiyorsunuz? FPV amaçlı kullanmayacaksanız bence uzun vadede zevkli olmaz. Yani size daha FPV ekipmanları da lazım olacak.

Diğer taraftan şimdiye kadar yazılan parçalar sistemi 3S pil ile kullanmak içindi. 4S kullanmak istiyorsanız buna uygun motor ve ESC seçmeniz gerekecek. Daha yolun başında olduğunuz için 3S le başlamanızı tavsiye ederim. Bu da fazlasıyla yeterli ve zevkli oluyor.

Pil konusunda genelde kullanılan Nanotech, Lion Power, Haiyin gibi markaları tercih edebilirsiniz. Önemli olan C değerinin yüksek olması. Benim kullandıklarımın linki aşağıda. Modeli son haline yakın zamanda getirdim ama hava muhalefetinden dolayı bu konfigürasyonla henüz uçuş yapamadım.

Abi uzun uzun yazdığın için teşekkür ederim .

Maddi sebeplerden dolayı ŞİMDİLİK boş bi şekilde yani fpv si topluycaz mayıs haziran ama muhakkak bi fpv ekipmanıda topluycaz dys motorlar yeterli olurmu ilerki zamanda

Ahmet Aksoy' Alıntı:
Abi uzun uzun yazdığın için teşekkür ederim .

Maddi sebeplerden dolayı ŞİMDİLİK boş bi şekilde yani fpv si topluycaz mayıs haziran ama muhakkak bi fpv ekipmanıda topluycaz dys motorlar yeterli olurmu ilerki zamanda
Neden olmasin. Bu motorlarin kullanici sayisi cok fazla. Full ekipmanla cok rahat is gorur.

abilerim şu şarj aletimede bi yorum yapsanız iyi değilsede hk dan bi şarj aleti fln önerirmisiniz

Ahmet Aksoy' Alıntı:
abilerim şu şarj aletimede bi yorum yapsanız iyi değilsede hk dan bi şarj aleti fln önerirmisiniz

Şarj aleti iyi de bunun için birde adaptör ayarlamak lazım. Ben Imax B6 kullanıyorum. Fazlasıyla memnunum ama büyük pil kullanma durumu olduğunda yetersiz kalacaktır. Şimdilik öyle bir planım yok. Linktekini öneririm ama şu an backorder. Yurtiçinde de uygun fiyata bulunabilir. Hem 220 hemde 12 volt girişi var. Şarj kablosu seçeneği de daha fazla.

Siparişlerimizi verdik güzel hoş ama pil ve şarj aletimiz yok :halay: ;D

Pili nesimi abi tavsiye etti ama çok kararsızım pil 30 $ kargosu 45 $ kargoya vereceğim 45 dolara ayar oldum 1.5 pil parası :)

Farklı bir site,pil,ucuz kargolu,tavsiyeniz varmı acaba ( 1300 1800 mah 35 60 C ) kargolar gelicek herşey tamam olucak pil olmuycak bu defa ;D

Fastlad tabii ki :)

Kargo ağırlığa göre değişir, 12-30 dolar arası...

Ama tabii orda zippy turnigy falan bulamazsın.

Ahmet Aksoy' Alıntı:
Siparişlerimizi verdik güzel hoş ama pil ve şarj aletimiz yok :halay: ;D

Pili nesimi abi tavsiye etti ama çok kararsızım pil 30 $ kargosu 45 $ kargoya vereceğim 45 dolara ayar oldum 1.5 pil parası :)

Farklı bir site,pil,ucuz kargolu,tavsiyeniz varmı acaba ( 1300 1800 mah 35 60 C ) kargolar gelicek herşey tamam olucak pil olmuycak bu defa ;D

Hayırlı olsun diyelim o zaman. Pil konusunda benim tavsiyem marka değilde yüksek C oranı idi. Son aldığım pillerinde linkini koydum. Doğru, piller biraz pahalı ve HK kargosu fazla. HK dan başka alternatifleri de araştırmak iyi olur mutlaka. Banggood da Lion Power piller vardı. Onları da bir araştır istersen...