29 Haziran Solaklar Buluşması

Ynt: 29 Haziran Solaklar Buluşması

Mesut AKIN' Alıntı:
sebebi daha 2. ucusunda artialik hareketler denemsi , daha modeli tartmadan hover knife stall tirn denemelee ve kanat uclarindaki winsget ri adi sanirim dar donuslerde ucagi stalla sokuyordu ve modeli tamda bu pozisyonda staldan cikartamadi

ayni parcalar zaferin modeli , ayni modelin ikizindede vardi bu parcalari sokturdum ve donuslerde stall olma ortadan kalkti

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Valla eğer bu ise problem gerçekten yazık olmuş :-\ Keşke arkadaşımız acele etmeden modeli şöyle bir tanımaya çalışsa idi. Neyse acı da olsa bu vesile ile bir tecrübe edinmiş oldu.

Üstad söktüm dediğin şeyler kanat uçlarında bulunan ilaveler değil mi ??

Bu arada geri kalan videoları ancak izleyebildim. Maşallah diyelim epey eğlenceli vakit geçirmişsiniz :halay: Smoke'lu ucuşlar, maidenler, zagi ile keyifli uçuşlar.....

Anladığım kadarı ile Istanbul ekibi sahayı Izmit ekibinden de sonra terk etmiş :D

Mehmet abi sabah 10 buçuk 11 gibi sahaya girdik akşam 9 da terketti ilk gidip en son çıktık :D

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynt: Ynt: 29 Haziran Solaklar Buluşması

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Mehmet abi aynen şimdi hatırladım mesut abinin dediği gibi oldu mesut abinin soktuğu parcada resimde

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bende bir kaç resim koyayım dedim :laugh:)

Türker Akgün' Alıntı:
Üstad eline sağlık, görsele doyduk sayende. :bravo:

Çok güzel bir gün olmuş, doya doya uçmak olsa olsa buna denir. :thumbup:

Türker teşekkürler , tam doyamadık ya :D macera bu hafta sonu devam edecek inşallah :D

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, çok istememe rağmen bu hafta aranıza katılamadım. :'( Ama siz tadını çıkarmışsınız! Bulunduğum yerden edge ile ancak bağlanabildiğim için videoları da izleyemedim. Döner dönmez izleyeceğim. Hiç olmazsa uçuşları görürüm. Önümüzdeki hafta için uçuşa gelirim dedim, ama o da olmayacak maalesef. :( Belki Cuma günü bir kaçak yapabilirim fırsat yakalarsam!

Ömer abi sağlık olsun , nezaman müsait olursak görüşürüz :)

Valla eğer bu ise problem gerçekten yazık olmuş :-\ Keşke arkadaşımız acele etmeden modeli şöyle bir tanımaya çalışsa idi. Neyse acı da olsa bu vesile ile bir tecrübe edinmiş oldu.

evet abi kanat uçlarındaki stabilizör diyelim işte adı neyse :) rüzgarlı havada modelin dengesini bozuyor

Bu arada geri kalan videoları ancak izleyebildim. Maşallah diyelim epey eğlenceli vakit geçirmişsiniz :halay: Smoke'lu ucuşlar, maidenler, zagi ile keyifli uçuşlar.....

Anladığım kadarı ile Istanbul ekibi sahayı Izmit ekibinden de sonra terk etmiş :D

evet biz Receple en geç ayrıldık sahadan , gün ışığının tamamını kullandık :D :halay: :halay:
Sümer Yamaner' Alıntı:
Bu arada Mesut bu P47'yi epey bi boşladı gibi...

Sümer abi bu tarz büyük uçağı olan kimse yokki etrafımda, bende bukadar büyük uçakla tek başıma uçmak istemiyorum sıkılıyorum, kurulumu uzun sürüyor taşıması dert :D birde CDI' söktük şimdi , ateşlemeside yok şuan :D

Mesut AKIN' Alıntı:
Sümer abi bu tarz büyük uçağı olan kimse yokki etrafımda, bende bukadar büyük uçakla tek başıma uçmak istemiyorum sıkılıyorum, kurulumu uzun sürüyor taşıması dert :D birde CDI' söktük şimdi , ateşlemeside yok şuan :D

Bir dokun bin ah işit! :)

Kap gel Hezarfen'e de Sea Fury ile kolda uçalım bari! :)

Aslında bu boyuttaki uçaklar öyle zırt pırt uçacak uçaklar değil gerçekten de. Ben en iyi olasılıkla günde iki sorti uçuyorum Sea Fury ile. Bazen bir. Çünkü teknik olarak her türlü detayın kontrolü ve tam olması gerekli. "İdare eder" diyemiyorsun. Her bir sorti ve iniş sonrası ciddi olarak kontrol gerektiriyor. Neredeyse gerçeğine yakın bir durum. Ama küflenmeye de bırakmamak lazım! :)

Sanırım CRRCPRO'nun sorunu çözülmeden ve tatmin edici bir çalışma düzeni sağlanmadan yeni bir ateşleme almayı düşünmüyorsun ki bence mantıklı olan da bu.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bir dokun bin ah işit! :)

Kap gel Hezarfen'e de Sea Fury ile kolda uçalım bari! :)

Aslında bu boyuttaki uçaklar öyle zırt pırt uçacak uçaklar değil gerçekten de. Ben en iyi olasılıkla günde iki sorti uçuyorum Sea Fury ile. Bazen bir. Çünkü teknik olarak her türlü detayın kontrolü ve tam olması gerekli. "İdare eder" diyemiyorsun. Her bir sorti ve iniş sonrası ciddi olarak kontrol gerektiriyor. Neredeyse gerçeğine yakın bir durum. Ama küflenmeye de bırakmamak lazım! :)

Sanırım CRRCPRO'nun sorunu çözülmeden ve tatmin edici bir çalışma düzeni sağlanmadan yeni bir ateşleme almayı düşünmüyorsun ki bence mantıklı olan da bu.

burda hemfikiriz abi hem uçak hemde CDı konusunda :D

Mesut denemelerinde işine yarayacaksa benim Spe 26 nın ateşlenmesini verebilirim 4v-18v arası besleyebiliyorsun

Mesut bir şey daha aklıma geldi sen o gün ateşleme de aynı pilimi kullandın belki farklı bir pil takımı da çözüm olabilir:embarras:

Celalettin abi ayrı pil baglamıştık 2 S

Bence Mesut'un ateşleme sorunu yok. Motorun kendi ateşleme ünitesinden şüphelendiği için P47'deki sorunsuz çalışan motorun ateşlemesini kullandı. Benim demek istediğim, motorun stop sorunu çözülürse yeni bir ateşleme alıp kullanır yoksa motor çöpe...

Celalettin abi cevaplar verilmiş :) P47 deki DLA32 ateşlemesini taktım, ayrı bir sıfır 1800mah 2S lipo pil ile besledik lipo sıfır sorunsuz.

bu hafta sonu tekrar deniycem, belki o bizi yapış yapış yapan solakların havasını sevmemiştir motor :) olmazsa arkadaşta DLA32 buldum P47 motorun aynısı , onu alıp takıcam artık hem 3.8HP lik güçle modeli parçalarım havada :halay: :halay: