40 A Esc çok ısınıyor.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

BÜLENT KAYGISIZ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba, F22 Raptor uçağı yaptım henüz uçurmadım. Bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim.
40 A ESC
2200 MAH 3 S lipo pil
2214 2700 KV motor
7*38 pervane
2 Adet servo
kumanda ve alıcı

Lipo pili sisteme taktığımda hiç bir harekette bulunmadan esc ısınmaya başlıyor. Motora hareket verdiğimde ise çok koşa bir sürede
yaklaşık 55 derece sıcaklığa ulaşıyor. Aynı zamanda servolara hareket verdiğimde esc yine ısınıyor. Motor ve servolar normal çalışıyor.
uzun süre çalıştırmıyorum Esc yanar diye korkuyorum.
Bu durumda Esc arızalımıdır, yoksa hava akımını sağlamadığım yani uçurmadığım içinmi aşırı derecede ısınıyor.

Hüseyin Cem

Çalışkan Uye
ESC hasarlı. Tamirlik bir durum da düşük ihtimal.

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Esc değiştirseniz bile 2700 kv motor ve 3S pil 7 inç pervane kombinasyonu sakıncalı. Ya pili 2s e düşürün yada pervaneyi 5 inc, hadı hadı 6 inc yapın.
Esc nin yükte biraz ısınması normaldir.

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk

BÜLENT KAYGISIZ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Anladım. İlk etapta ESC yi değiştiricem. Riske atmadan pervaneyide 6*4 pervane ile değiştireyim. Sonucu sizinle paylaşıcam.
Teşekkür ederim ilgilerinize.

BÜLENT KAYGISIZ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Güvenli bir iniş için motor durduğunda pervanenin yere paralel kalması elektirikli motorlar için mümkünmüdür. Mümkün ise bunu nasıl yapmalıyım.
Motorun sıkışma anında pervanenin takılmasını anlayamadım.

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Güvenli bir iniş için motor durduğunda pervanenin yere paralel kalması elektirikli motorlar için mümkünmüdür. Mümkün ise bunu nasıl yapmalıyım.
Elektrikli motorda öyle bir imkan pratik olarak yok.

Levent Suberk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Katlanabilen pervane (folding prop) kullanabilirsiniz. Bundan başka pervaneyi korumak için ince bir çelik teli gövde altına iniş takımı görevi görecek şekilde sabitleyebilirsiniz.

İlgi Alanı
Hepsi
40a escde muhtemelen lineer regülatör vardır. Sadece motoru bağlayıp diğer yükleri sokup bir de öyle bakın. Belki aşırı akım çeken birseyler varsa regülatörü yorup isitiyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: BÜLENT KAYGISIZ

BÜLENT KAYGISIZ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
F 22 için son bir hareketim kaldı. Ağırlık merkezinden asıldığı zaman uçağın aldığı şekili gösteren bir resmî olan varmıdır. elimle denemek için attığımda burun aşağı basıyor. doğru bir hareketmidir. Yoksa gövde üstümü düşmelidir.

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Pil vs. herşey takılı deneyin. Pil yerini değiştirerek makul bir hızla attığınızda düz gitmesini sağlayın.
Sıfır hıza yakın durumda burun yere basması normaldir.

• Beğen
Tepkiler: BÜLENT KAYGISIZ