450 sport test uçuşu

Kadir Kocaman

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
iyi akşamlar,,, bahsettiğim kuyruk sallama ile ilgili videoyu eşim acemi de olsa çekti umarım sorunumu anlatma da yeterli olmuştur,, lütfen HD izleyiniz

düzeltmeyi düşündüğün şeyler,,
1-piller 3 senelik yeni pil alıcam düşük kafa hızından kaynaklı olabilir,,
2-titreşim yüzünden gyronun kafası karışıyor olabilir,, milton mod uygulamayı düşünüyorum
3-kayışı fazladan tur attırmış olabilirmiyim diyorum ama kuyruk rahat dönüyor
3-helikopteri lego gibi yapıp rulmanlar bearingler v.b. ne varsa temin edip haftalarca kargo bekleyip tekrar monte etmek tabi işe yararmı ayrı bir konu ama bu son düşündüğüm ve mcpx bl gelip de onun rahatına alışınca 450 rafa kaldırılabilecek bir durum...

değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler....

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

450 sport test uçuşu

Kadir Bey, ben videoda titreşim göremedim :rolleyes: Fakat kuyruk sağa doğru kayıyor. Bu demektir ki Gyro görevini tam yapamıyor.

1- Kafa devri sanki biraz düşük gibi. Throttle eğrisini ne girdiniz
2- Dediğiniz gibi piller performans kaybetmiş olabilir.

450 sport test uçuşu

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kadir Bey, ben videoda titreşim göremedim :rolleyes: Fakat kuyruk sağa doğru kayıyor. Bu demektir ki Gyro görevini tam yapamıyor.

1- Kafa devri sanki biraz düşük gibi. Throttle eğrisini ne girdiniz
2- Dediğiniz gibi piller performans kaybetmiş olabilir.

Mehmet Bey,
%25 ler de gibi gazda kuyruk titriyor daha sonra geçiyor video da çok net çıkmadı da genel olarak havada dediğiniz gibi titreşim bencede yok .... kuyruk sağ sol :) aynen ... kullandığım eğri klavuzdaki değer 0- 40-65-85-100

450 sport test uçuşu

En azından bir tane yeni pil temin ederek denemek bu olasılığı ortadan kaldırabilmek için iyi olur bence.
2-titreşim yüzünden gyronun kafası karışıyor olabilir,, milton mod uygulamayı düşünüyorum
Kullandığınız gyro pad'i ve hatta gyro'nun yerini değiştirmeniz bir seçenek olabilir, milton mod'un ne olduğunu bilmiyorum.
Bence bu soru işaretinden kurtulmak içinde kontrol etmek en güzeli.
4-helikopteri lego gibi yapıp rulmanlar bearingler v.b. ne varsa temin edip haftalarca kargo bekleyip tekrar monte etmek tabi işe yararmı ayrı bir konu ama bu son düşündüğüm ve mcpx bl gelip de onun rahatına alışınca 450 rafa kaldırılabilecek bir durum...
Bu elbette çözüm olabilir ama eğer birşey değişmezse gerçekten çok moral bozar. :laugh:

Muhtemelen daha önce söylemişimdir ama ben olsam listemin en başında başka bir gyro denemek olurdu. Sanki gyro RATE MODE'da gibi hareket ediyor. Videoda modelde anormal bir vibrasyon falanda gözükmüyor.

Birde kuyruk servosu ve kuyruk aksamlarında mekanik problemlerden şüphelenirdim. Ama muhtemelen gerekli kontrolleri yapmış ve bir soruna raslamamışsınızdır siz zaten.

Umarım çözülür en kısa zamanda.

450 sport test uçuşu

Türker Akgün' Alıntı:
En azından bir tane yeni pil temin ederek denemek bu olasılığı ortadan kaldırabilmek için iyi olur bence.
Kullandığınız gyro pad'i ve hatta gyro'nun yerini değiştirmeniz bir seçenek olabilir, milton mod'un ne olduğunu bilmiyorum.
Bence bu soru işaretinden kurtulmak içinde kontrol etmek en güzeli.
4-helikopteri lego gibi yapıp rulmanlar bearingler v.b. ne varsa temin edip haftalarca kargo bekleyip tekrar monte etmek tabi işe yararmı ayrı bir konu ama bu son düşündüğüm ve mcpx bl gelip de onun rahatına alışınca 450 rafa kaldırılabilecek bir durum...
Bu elbette çözüm olabilir ama eğer birşey değişmezse gerçekten çok moral bozar. :laugh:

Muhtemelen daha önce söylemişimdir ama ben olsam listemin en başında başka bir gyro denemek olurdu. Sanki gyro RATE MODE'da gibi hareket ediyor. Videoda modelde anormal bir vibrasyon falanda gözükmüyor.

Birde kuyruk servosu ve kuyruk aksamlarında mekanik problemlerden şüphelenirdim. Ama muhtemelen gerekli kontrolleri yapmış ve bir soruna raslamamışsınızdır siz zaten.

Umarım çözülür en kısa zamanda.

ilk önce yeni bir pil alıcam her halukarda lazım olucak zaten, gyro için milton mod üniteyi titreşimden kurtarmak için amerikalı milton adında bir arkadaşın 3-5 $ a yaptığı ufak ama etkili bir izalasyon yöntemi, deneyip başarılı olur ise daha doğrusu ben doğru yapabilirsem onun için ayrı bir konu açmayı düşünüyorum , elimde fazla dan bir gyro yok ama bu saatten sonra da flybarless a geçmek daha mantıklı olur eğer gyro arızalı ise,kuyruk servosunda anormal bir durum sezmedim mekanik olarak da sorun yok gibi,, kayışı kontrol edicem....son seçenek zaten aklım da hiç ama hiç yok :) tabi şubat ayında eşim ablasının doğumu için 1 ay şehir dışında olucak eğer xbox360 da diablo 3 v.b. bir şeye sarmazsam yağışlı kış günlerinde evde helikopteri parçalarına ayırabilirim :) cevabınız için teşekkürler.

450 sport test uçuşu

Benim videonuzda gördüğüm , titreşimden ziyade kuyruk kaçıyor.

1.Kafa turu ,

Kafa turunuz düşük olabilir ama çok yetersiz değil böyle olmuş olsa kuyruk yukarı aşağı sallanır. Fakat değişken bir kafa turunuz olduğu için ani gaz değişimlerinde kuyruk kaçırıp tekrar tutuyor. Gördüğüm kadarıyla sabit gaz pozisyonunda stabil gözüküyor kuyruk.

Kafa turu aynı zamanda açılarınız ile doğru orantılıdır.Açı değerlerinizde önemli gaz eğriniz dışında.

2.Gyro gain ,

Kafa turundan ziyade düşük gyro gain ayarıda bu kaçırmayı yapabilir. Gain ayarı nitekim hasaslık ayarıdır. Gyro gaini düşük bir gyro pozisyon değişimlerinde daha az duyarlı olacağı için bu şekilde bir kaçırma yapabilir.

Kuyrukda titreme olmayacak kadar gain ayarınızı kademeli olarak arttırıp denemenizde fayda var.

** Bunun dışında kayış , rulman vs. kontrol edebilirsiniz tabi ki ama helinizde farklı bir problem olacağını düşünmüyorum.

450 sport test uçuşu

Arda Erkan' Alıntı:
Benim videonuzda gördüğüm , titreşimden ziyade kuyruk kaçıyor.

1.Kafa turu ,

Kafa turunuz düşük olabilir ama çok yetersiz değil böyle olmuş olsa kuyruk yukarı aşağı sallanır. Fakat değişken bir kafa turunuz olduğu için ani gaz değişimlerinde kuyruk kaçırıp tekrar tutuyor. Gördüğüm kadarıyla sabit gaz pozisyonunda stabil gözüküyor kuyruk.

Kafa turu aynı zamanda açılarınız ile doğru orantılıdır.Açı değerlerinizde önemli gaz eğriniz dışında.

2.Gyro gain ,

Kafa turundan ziyade düşük gyro gain ayarıda bu kaçırmayı yapabilir. Gain ayarı nitekim hasaslık ayarıdır. Gyro gaini düşük bir gyro pozisyon değişimlerinde daha az duyarlı olacağı için bu şekilde bir kaçırma yapabilir.

Kuyrukda titreme olmayacak kadar gain ayarınızı kademeli olarak arttırıp denemenizde fayda var.

** Bunun dışında kayış , rulman vs. kontrol edebilirsiniz tabi ki ama helinizde farklı bir problem olacağını düşünmüyorum.

teşekkürler,, dediklerinizi kontrol edicem tekrar...