6 kanal micro heli öneriniz

Ekicihan

Yeni Uye
Herkese merhabalar. 3 yıl önce sadece yukarı aşağı ve sağa sola fonksiyonu olan(kaç kanal oluyor bilmiyorum) bir helikopterim oldu. şimdi 6 kanallı bi micro heli almak istiyorum ancak forumunuzdan edindiğim bilgilerim yarım olduğu için, arada kaldım. wltoys un v 922 serisi ile heveslendim, v933 ü gördüm sonra(pili v922 ye göre 1-2 dakika daha az dayanıyormuş).. nihayetinde HiSky markasının kumandasının yeteneği yüzünden onun tercih edilebilir olduğunu okudum.
Ancak hangi ürünü alacağıma karar veremedim.sizce fiyatları birbirine çok yakın olan 6 kanal micro helikopterlerden hangisini almam en uygun olur? sizin tercihiniz ne olurdu.. teşekkür ederim..

Öncelikle V933 ve V922 ikisi de aynı iletişim protokolu kullanıyor. Şayet her iki modelin HiSky muadilini alırsanız, HiSky LCD ekranlı kumandası ile ikisini de kullanabilirsiniz.

Burada esas sıkıntı HiSky V922 muadili olan FBL-100 fiyat olarak anlamsız şekilde yüksek çıkmış olması. Hisky benzer hatayı diğer modelde yapmadı. Yani V933'nün Hisky muadili olan FBL80 fiyatı aynı.

Marka ve modeller arasında daha detalı bilgi için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz.

Gelelim hangisini alalıma :

--- Öncelikle büyük ihtimal piyasa doyduğu için sonradan çıkan V933 pek rağbet olmadı.
--- Bildiğim kadarı ile her iki modelinde bazı zayıf noktaları var. Mesela V922 Frame kolları orta sert düşüşlerde kırılıyor. (Gerçi çözüm çok basit, kırım öncesi kolların kenarlarını yapıştırıcı ile takviye ederseniz, çok daha dayanıklı oluyor). V933 için de bazı şeyler okumuştum yabancı forumlarda.
--- Boyut olarak V933 bir boy daha küçük. Fakat çok şey fark edeceğini düşünmüyoruz.
--- V922 ile ilgili çok fazla bilgi ve tecrübe bulmak mümkün. V933 belki de tek eksiği bu olabilir.

Özetle bir ara biz de V933 alalım dedik ama sonra vazgeçtik. Yani V922, V933 ikisi de olabilir bence. Görüntü olarak size hangisi hoş geliyorsa onu alabilirsiniz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cihan ekici' Alıntı:
..nihayetinde HiSky markasının kumandasının yeteneği yüzünden onun tercih edilebilir olduğunu okudum.
Cihan Bey kumandanın yeteneği kısmını anlıyamadım, farklı bir özelliği mi var acaba ?

Mehmet bey, bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz linke baktım, ancak; V 922 mi yoksa FBL-80 mi almalıyım bilemedim. Son ricam bu seçenekler üzerinden tercihinizi vermeniz olacak. Çok teşekkür ederim.

Cihan ekici' Alıntı:
Mehmet bey, bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz linke baktım, ancak; V 922 mi yoksa FBL-80 mi almalıyım bilemedim. Son ricam bu seçenekler üzerinden tercihinizi vermeniz olacak. Çok teşekkür ederim.
Sırf kullandığım ve bildiğim bir model olduğu için V922 ;)

Türker bey merhabalar, öncelikle söyleyeyim, v922 ye hayranlığım sizin Mehmet beyle yaptığınız videodan sonra oluştu. Gayet hoş yorumlar uaptınız uçururken,ve sayenizde heli de stabil uçunca cihaza hayran kaldım.
Kumandanın yeteneği için mehmet beyin verdiği bilgiden yola çıkarak öyle yazmıştım. Yetenekten kasıt sanırım birçok farklı heliye uygun olmasıydı. Linki ve fotoğrafı burada...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cihan bey, kararınız V922 olacaksa HiSky kumanda farkı ıcın o kadar fiyat farkı verip FBL100 almanıza deymez.

Yok kararım V933 dıyorsanız, bu durumda daha özellikli kumandaya sahip HiSky FBL80 secmek daha mantıklı .

Sent from my iPhone using 2

Sırf kumandasını daha fazla helide kullanabilirim diye fbl-0modeline baktım durdum ama onun uçuş süresi birkaç dakika daha düşük olduğu için, Mehmet bey v922 yi önerdiği için ve ilk v922 ye heveslendiğim için tercihim v922 olacak. Banggood dan alacağım, forumunuzda sürekli o sayfadan bahsedildiği için. İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Tekrar görüşmek üzere, esen kalın efenim

Mehmet bey son yorumunuzu şimdi gördüm, aslen arada kaldım, v922 mi yoksa fbl-80 mi diye.. Fbl-80 in uçuş süresini bataryalar ile uzatabilir miyim bilmiyorum, yani çok sık model alamam, o yğzden kumandanın birçok modele uygun olmasını bataryanın düşük güçte olmasına tercih etmeli miyim? Bir de v922 ve fbl80 modellerinin ana dişlisinin çapı ile motorlarının yapıdı farklı. Acaba bu durumlarda hangi kombinasyon daha tercih edilebilirdir? Düşük devirli daha güçlü motor-küçük çaplı dişli mi; yoksa nispeten daha yüksek devirli, güçsüz motor- büyük çaplı düişli mi.. Yani yine v922-fbl80 arasındayım: )

genelde v922 ve walkera super cp tavsiye ediyorlar kullanan arkadaşlar. walkeranın artısı kumandası 7 kanallı devo. bu ikisi arasında v922 türkiyede kullanımı daha yaygın bildiğim kadarıyla buda, sanırım v922 kargo dahil 98 dolar iken walkera super cp 163 dolar olmasından kaynaklanıyor. bence yedeklerini kolay bulacağın bir model tercih et. veya alırken yedeklerinide al

erhan' Alıntı:
genelde v922 ve walkera super cp tavsiye ediyorlar kullanan arkadaşlar. walkeranın artısı kumandası 7 kanallı devo. bu ikisi arasında v922 türkiyede kullanımı daha yaygın bildiğim kadarıyla buda, sanırım v922 kargo dahil 98 dolar iken walkera super cp 163 dolar olmasından kaynaklanıyor. bence yedeklerini kolay bulacağın bir model tercih et. veya alırken yedeklerinide al
İlave olarak V922 yeni başlayanlar için kesinlikle Walkera Super CP daha uygun bir tercih. Yedek parça fiyatı ve dayanıklılık konusunda V922 1-2 tık daha yukarda ;)

Yorularınız için çok teşekkür ederim. Mutlu uçuşlar diliyorum, iyi günler