650 Multikopter

serkan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar.

650 multikopter toplamak istiyorum. Forumda yaptığım araştırmaya göre aşağıdaki gibi bir kombinasyon oluşturdum.

Frame Tarot 680 -810gr

Uçuş Kontrol Kartı Pixhawk 2.4.8 Full Kit

Motor Sunnysky New V2216 KV650 -77gr

ESC RS30A V2 30A -25gr

Pervane 1238

Alıcı FS-iA6 -4,5gr

BEC Matek PDB, Led ve Power Hub

Pil GENS ACE 5300mAh 14.8V 30C 4S1P LiPo -512gr

Gimbal Tarot TL3T05 -160gr

Kamera yi 2 camera -96gr

Görüntü Verici Boscam 5.8G 32ch 600mW -21gr

Kumanda FlySky FS-i6 2.4G 6ch

Görüntü Alıcı FPV EV900

Pil Şarj iMAX B6 Digital RC Lipo NiMH battery Balance Charger

Pervane Balans Magnetic Propeller Prop Balancer

Amacım yaklaşık 1200 gr yük taşımak. Herşey dahil ağırlık yük ile beraber 3132gr çıkıyor.Motor trust değeri 1230 x 6 adet motor toplam trust 7380 gr yapıyor.
Sizce parçalarda bir uyumsuzluk veya yanlış birşey var mı?
Bu parçalar dışında ihtiyacım olacak parça var mıdır?
Pixhawk hakkında daha fazla bilgi bulabileceğim kurulumunu anlatan bir kaynak var mıdır?
Teşekkürler..

3/1 orandan bahsediliyor genelde tasınıcak agırlıgın 3 katı guç olmalı dıye bılıyorum umarım yeterlı olur güç.

sevgili serkan

multicopter parçaların ile ile ilgili genel olarak seçimlerin fevkalade iyi. ancak;

tecrübe ile sabittir ki 22 mm stator çapındaki sunnysky lar 12 iinch pervaneyle değil yük altında copter çıplak iken bile hover da el değmeyecek kadar ısındığına şahit oldum. bu nedenle pek yaygın kullanımı olmayan sunnysky resmi sitesinde bile tanıtımı olmayan bu modeli seçmekte iyi düşünmelisin. önerim bunun yerine x2216 880 kv veya v2216 900kv 10 inch prop ile kullanılması veya düşündüğün motora 10 veya enfazla 11 inch pervane takılması doğrultusunda olur.

gimbal kullanımı sözkonusu ise eğer en az 10 kanal ihtiyaç olacaktır. seçimini Kumanda FlySky FS-i6x yönünde kullanabilirsin. ancak bu modelin ibus desteği var da sbus desteğinin olup olmadığını iyi araştır. senin de pek tabii ki bildiğin gibi pixhawk ibus desteklemez. ppm üzeinden de ben 8 kanaldan fazlasını pratik olarak kullanabilmiş değiim. Kumanda FlySky FS-i6s modeli sbus destekler. 10 kanal kullanabilirsin . bu işe gönül verenlerin bir kısmı taranis qx7 ye herzaman sahip olmayı aklından geçirdiğini unutma. "bu iyi değil bunu alma" diyen pek çıkmaz.

active braking demek artırılmış uçuş stabilitesi demek. ancak bu esnada sistemi spike voltaj yükselmelerinden korumak içinescllere low esr 470 veya 1000 uf kapasitör kesinlikle önerilir.

görüntüyü cam gibi isterim parazit olsun istemiyorum diyenler kesinlikle lc filter kullanırlar.

pixhawk belemesi voltaj akım sensörü ve vibrason önleyici bir combo
PIXHAWK 5 in 1 PDB Super Shock Absorber Integrated Power Module ESC Power Distribution Board 5V & 12V BEC
seni ve sistemi üzmeyecektir

sevgi ve saygılarımla

şakir polay