7 Inch Quad toplama listesi, önerileriniz.

Ümit ÖRS

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba , 7 Inc bir Drone toplamayi dusunuyorum. Malzemeleri seçtim fakat motor seçimi ve batarya konusunda kararsızım . Amacım Freestlyle olarak hava da en azından 10 - 14 dk kalmak. Seçtiğim malzemeler aşağıda dır.Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
1. Talystmachine 234/264/294mm Wheelbase 5/6/7 Inch 5mm Arm Carbon Fiber Frame Kit compatible DJI FPV Air Unit 20*20/30.5*30.5mm - 7 inch
(294 mm - 7 Inc olan) Ağırlık 165 Gr

2. Racerstar Racing Edition 2212 BR2212 980KV 2-4S Brushless Motor For 350 400 RC Drone FPV Racing Multi Rotor - Counter-clockwise Screw Thread
(2300kv olan) Ağırlık 28gr x 4 = 120 Gr , YÜK = 11.1 V 450 gr x 4 = 1800 gr max kaldırma

3. 2 Pairs Gemfan Flash 7040 7x4 7 Inch Long Range 3-Blade Propeller Support POPO for RC Drone FPV Racing - Transparent White
Ağırlık : 72.4 Gr 4 tanesi

4. MAMBA F405 MK2 Betaflight Flight Controller F40 40A 3-6S DSHOT600 FPV Racing Brushless ESC 30.5x30.5mm
Ağırlık : 16 Gr

5. 11.1 V 3S Lipo Batarya-Pil 3400 mAh 35C

6. Foxeer Razer Mini 1/3 CMOS HD 5MP 2.1mm M12 Lens 1200TVL 4:3/16:9 NTSC/PAL Switchable FPV Camera For RC Drone - 16:9 2.1mm Black

7. RUSH TANK II V2 Ultimate 5.8G 48CH Raceband PIT/25/200/500/800mW Switchable 2-8S VTX FPV Transmitter for RC FPV Racing Freestyle Nazgul5 Tyro129

veya Eachine TS832 Boscam FPV 5.8G 48CH 600mW 7.4-16V Wireless Transmitter for RC Drone FPV Racing

8. Foxeer Pagoda Pro 5.8GHz 3dBi RHCP FPV Antenna 86mm SMA/RP-SMA Black/Red/Orange - Black SMA

9. 10PCS Eachine Lipo Battery Tie Down Strap 260mm For FPV RC Drone - Red

10. Eachine EV800DM Varifocal 5.8G 40CH Diversity FPV Goggles with HD DVR 3 Inch 900*600 Video Headset Build in 2000mAh Battery

Kontrol Kartınız
MAMBA F405 MK2
Model Sınıfı
7 ınch
Motor, Pervane ve ESC
7 ınch
Kumanda Alıcı ve Verici
flysky i6x
Extra Ekipman
gps
Motorlar biraz küçük gibi ve long range isteniyorsa 5-6s pil kullanmak lazım bence aşağıdaki listeyi farklı bir forumda görmüştüm oradan aldım.

7" düşünüyorsanız aşağıdaki parçalara bakabilirsiniz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kontrol kartı inav destekli barometresi var kaliteli

esc toshiba mosfet

esc 2 toshiba mosfet kaliteli

motor(kaliteli)

motor fiyat performans

motor(kaliteli ezo rulmanlı) 1300kv 4pcs

frame 6mm kollar çok düşük rezonans+ tpu aksesuarlar geniş yerleşim alanı

frame 2 6mm kollar çok düşük rezonans.

_

camera kesinlikle bunu alın caddx ratel de alabilirsiniz.

gps betaflight ile kullanacaksanız

inav ile kulllanacaksanız pusulası da olan amfi devreli

pervane 2 palli pervanelere göre daha iyi tutunma daha smooth uçuş için:

indirim kuponu %10
BGAFF10OFF

Eğer kendin yapmak istemezsem iflight chimera7 hazır set alabilirsin

vtx olarak önerim para sorun olmayacaksa: rush yeni modeli

ya da

daha hesaplı tarafta ise

ama uzun menzil için daha çok antenlere yatırım yapmalısınız. hesaplı tarafta drone üzerine albatros

gözlük üzerine

ya da

pahalı tarafta "vas" , "ort" TRUERC X2-AIR 5.8 gibi alternetiflere bakabilirsiniz.

normalde gözlükte bir patch ve bir Omnidirectional anten kulllanılır ama uzun menzil işine girenler çift patch takıp uçtukları yöne doğru dönerek çok daha uzun mesafelerde daha temiz sinyal alabiliyorlar. mesela yukarda link attığım helical ve tripple feed patch anteni beraber kullanmaktan bahsediyorum.

çok da büyük olmayan bir kasa da güzel bir görüntü verdiği için rapidmix reciever dan da dolayı 1200tl civarına cobra s önerebilirim.

bunun dışında monitör isteyen olursa da aşağıdaki monitörü öneriyorum. ekranı oldukça parlak diversity reciver ve dahili pili var

_

gözlük olarak önerim ise skyzone un yeni oled gözlüğü

indirim kodu
BGSKY04X22

bu listeyi ben hazırlamadım farklı bir quadlarla ilgili forumda gezerken forumun admini tarafından hazırlanmış bir liste görmüştüm ondan alıntıdır

• Sevdim
Tepkiler: Ümit ÖRS
Son olarak yeni fark ettim 10-15dk freestyle yapmak yazmışsınız uçuş tarzına göre 10dk belki yapılabilir fakat 15dk zor hem 15dk boyunca oryantasyonunuzu korumak zor olur box gözlüğü 10dk fazla taktığınızda boyun baş ağrısı yapar. Hemde uçuş süreniz yetmez. Normal 5 inch freestyle bir cihaz 5-6dk daha yumuşak uçtunuz mu 7-8dk lara çıkabilir.
7 inch yaptınız biraz daha büyük oldu biraz daha uzun uçar ama freestyle yaparak motorları zorlayarak 15dk olmaz pili büyütsem derseniz orada çıkmaza girersiniz pili büyültürseniz ağılık artar ağırlık artarsa motorlar daha çok zorlanır. Zorladıkça daha fazla amper çeker. Uçuş süreniz kısalır. Burada tam orta noktayı bulmak lazım

• Beğen
Son olarak yeni fark ettim 10-15dk freestyle yapmak yazmışsınız uçuş tarzına göre 10dk belki yapılabilir fakat 15dk zor hem 15dk boyunca oryantasyonunuzu korumak zor olur box gözlüğü 10dk fazla taktığınızda boyun baş ağrısı yapar. Hemde uçuş süreniz yetmez. Normal 5 inch freestyle bir cihaz 5-6dk daha yumuşak uçtunuz mu 7-8dk lara çıkabilir.
7 inch yaptınız biraz daha büyük oldu biraz daha uzun uçar ama freestyle yaparak motorları zorlayarak 15dk olmaz pili büyütsem derseniz orada çıkmaza girersiniz pili büyültürseniz ağılık artar ağırlık artarsa motorlar daha çok zorlanır. Zorladıkça daha fazla amper çeker. Uçuş süreniz kısalır. Burada tam orta noktayı bulmak lazım
Teşekkürler. Bunlar oldukca yol göstericek bana. Ama verdiğiniz listede motor verimlilikleri cok dusuk. Acaba niye bunları seçtiler. Yoksa Motor verimliliği Long Range de gecerli değil mi?

Teşekkürler. Bunlar oldukca yol göstericek bana. Ama verdiğiniz listede motor verimlilikleri cok dusuk. Acaba niye bunları seçtiler. Yoksa Motor verimliliği Long Range de gecerli değil mi?
Tahminimce bunu sizin motorun yanında yazan 5.7 ile 6.0 değerlerine bakarak söylediniz. Verimliği basitçe açıklamaya çalışıcam
Burada direk verimliliğe karşılaştırırken aynı pervane ölçüsündeki aynı itki gücündeki verimliliğe bakmak gerekir.
verimliliği etkileyen faktörlere gelirsek 1. sürtünme 2.Dönen kütlesi. 3.Dönüş hızı bunun dışında motor aerodinamiği sıcaklık tellerin iç dirençleri mıkantıslar vb bir sürü konu var ama girdik mi çıkamayız.
Aslında 1. ve 3. konular direkmen bağıntılı.
Verimliliğin ana etkeni sürtünme diyebiliriz ne kadar çok sürtünme olursa o kadar verimsiz olur. Bunu azaltmak içinde motor üreticileri en çok sürtünen yerlere rulman koyup sürtünmeyi azaltmaya çalışıyor. Rulmanda da sürtünme tabi ki var rulman ne kadar hızlı dönerse sürtünmedeki enerji kayıbı o kadar artar.

Buradan çıkardığımız var sayımla 3. etkene geliyoruz dönüş hızı. yavaş dönmeliyiz ki sürtünme az olsun. Peki iyi güzel o zaman düşük kv lı motor seçelim daha motor daha yavaş dönsün daha verimli olsun. Tamam daha yavaş dönsünde pervaneyi belirli bir hızın üzerinde döndürmemiz lazım ki uçabilelim. Ama hızlı döndürürsek de verim düşer. O zaman motor hızını artırmayalım pervaneyi büyütelim aynı hızda daha fazla kaldırma kuvveti elde edelim. İşte şimdi fasulyenin faydalarına geldik. Neden flim çekimleri için kocaman dronlar yapıyorlar onun yerine daha küçük 7 inç dron yapalım üzerine çok güçlü motor koyalım onla uçalım taşıması kolay olur daha ucuz olur bu gün bir dji insprie 20-30 bin lira. Neden 2 inç lik dronla long range yapmaya çalışmıyoruz da kocaman 7 inçlik dron ile long range yapıyoruz daha havalı duruyor diyebilirsin evet öyle ama ana sebeplerden biri pervane boyutu. Sen 7inçlik drona 10inç pervane takamazsın. 7 inç bilemedin 7.1inç pervane takabilirsin bu sebeple 10inç takılı bir motora göre aynı itkiyi elde etmen için daha hızlı dönmen lazım bu verimi düşürür.
Son olarak 2. etken olan dönen kütlesi var fpv dronlar da ne kadar etki olur bilemem ama bildiğim kadarıyla otomativ sanayinde özellikle dikkat edilen bir konu arabanın az yakması için dikkat edilmesi gereken bir etken olduğunu biliyorum. Büyük dronlarda da pervaneleri karbondan yapıp hem titreşimini azaltıp hem de pervanenin kütlesini azaltıyorlar.

Şimdi yukarıda sizin yaptığınız karşılaştırmaya gelirsek. Öncelikle en az 5-6s pil kullanmanız lazım ki pilden olabildiğince az akım çekmeniz lazım.
Burada sizin seçtiğiniz motor zaten elendi ama karşılaştırmaya devam edersek.
Sizin seçtiğiniz motorda değerler 10 inç pervaneye göre yazılmış Brottherhobby en çok kullanılan motorlardan biri ondaki değerler 7inç pervaneye göre yazılmış değerler ki itiş güçlerine baktınız mı sizinki dronu yerinde zor kaldıracak. Tabi diyebilirsin aynı itiş gücünde daha verimli tabiki daha verimli olacak daha büyük pervane çeviriyor doğal olarak daha yavaş dönecek daha a sürtünecek Yani sizin motor dönüş hızı çok daha düşük buda veriminin yüksek olmasının nedenlerinden biri.

Son olarak o değerler gerçeği yansıtmaz onlar ideal şartlarda hazırlanmış değerler yani asla gerçek hayatta olamıcak değerler bu sebeple kullanan kişilerin tecrübelerine bakmak lazım. Bu listenin de Tecrübelerden araştırmalar sonucu hazırlanmış olduğunu düşünüyorum

Son düzenleme:

Bu quada bir bakın . Üstündeki donanım ile freestyle 15 dak. civarı uçar . 18650 pil paket ile 30dak üstü uçuş yapan var . Bu quad donanımını örnek alarak kendinize bir quad yapabilirsiniz .

• Beğen

Bu quada bir bakın . Üstündeki donanım ile freestyle 15 dak. civarı uçar . 18650 pil paket ile 30dak üstü uçuş yapan var . Bu quad donanımını örnek alarak kendinize bir quad yapabilirsiniz .
Direk bunu alayım ben. Teşekkürler . Çünkü kendim toplasamda 3000 tl ye anca topluyordum. B

Direk bunu alayım ben. Teşekkürler . Çünkü kendim toplasamda 3000 tl ye anca topluyordum. B
Eğer hazır almayı planlıyorsanız aşağıdaki linktekineden bakmadan karar vermeyin ama şunu belirtmeliyim uçuş ağırlıklarından dolayı bu boyutta dronlar gümrükte sizi uğraştırcaktır bilginiz olsun.

• Beğen
Eğer hazır almayı planlıyorsanız aşağıdaki linktekineden bakmadan karar vermeyin ama şunu belirtmeliyim uçuş ağırlıklarından dolayı bu boyutta dronlar gümrükte sizi uğraştırcaktır bilginiz olsun.
Gümrük vergisi konusunda mı yoksa bana dronu vermeleri konusunda mı zorluk acaba?

Bir de Önerdiğiniz 6s lipo pilleri yurtdışından türkiyeye gönderim yok. Türkiye de araştırdım hep 35C ürünler. Sizin örnek olarak sunduğunuz dron 50C öneriyorlar. Siz ne dersiniz acaba bu konu hakkında

Gümrük vergisi konusunda mı yoksa bana dronu vermeleri konusunda mı zorluk acaba?

Bir de Önerdiğiniz 6s lipo pilleri yurtdışından türkiyeye gönderim yok. Türkiye de araştırdım hep 35C ürünler. Sizin örnek olarak sunduğunuz dron 50C öneriyorlar. Siz ne dersiniz acaba bu konu hakkında
Her iki konudada zorluk yaşayabilirsin. Gümrük memura kutuya baktığında onun o anki psikolojisine bağlı olarak bu dron fazla büyük bunun sghm kayıt olamasi lazım derse bir ton prasödür uygulaman gerekiyor bazı belgeler hazırlıyorsun sonra o belgeleri postayla sghm ye gönderiyorsun ordan sonuç bekliyorsun sonra gelen sonuçla tekrar gümrüğe gidiyorsun falan internete gümrükten dron geçirme yazarsan daha ayrıntılı bilgi bulabilirsin. Veya gümrük memuru bakar dronun kutusu küçük içinde kumanda falanda yok hafif de duruyor der bunun için kayda gerek yok normal işlem uygular . Tamamen şans

Pil konusuna gelirsek bence sıkıntı olmaz çünkü bu dronlar sadece 10c olan lion pil ilede uçabiliyor.

• Beğen
Her iki konudada zorluk yaşayabilirsin. Gümrük memura kutuya baktığında onun o anki psikolojisine bağlı olarak bu dron fazla büyük bunun sghm kayıt olamasi lazım derse bir ton prasödür uygulaman gerekiyor bazı belgeler hazırlıyorsun sonra o belgeleri postayla sghm ye gönderiyorsun ordan sonuç bekliyorsun sonra gelen sonuçla tekrar gümrüğe gidiyorsun falan internete gümrükten dron geçirme yazarsan daha ayrıntılı bilgi bulabilirsin. Veya gümrük memuru bakar dronun kutusu küçük içinde kumanda falanda yok hafif de duruyor der bunun için kayda gerek yok normal işlem uygular . Tamamen şans

Pil konusuna gelirsek bence sıkıntı olmaz çünkü bu dronlar sadece 10c olan lion pil ilede uçabiliyor.
Teşekkür edeirm yardımınız için.
Acaba CobraS Googles önermiştiniz, acaba içine gözlük sığıyormudur. Videolarda hep CobraX Göstermişler. CobraX lerde Gözlük sığıyor

Teşekkür edeirm yardımınız için.
Acaba CobraS Googles önermiştiniz, acaba içine gözlük sığıyormudur. Videolarda hep CobraX Göstermişler. CobraX lerde Gözlük sığıyor
Benimde bu tarz fpv ekipmanları ile ilgi çok bilgim yok geçen sene bir fpv kamera alıp bir arkadaşımdan gözlük ve vtx alarak deneme yapmıştım tek tecrübem o. Bu liste bilgisine güvendiğim birinin paylaştığı liste ama bildigim kadarıyla cobra s ile cobra x in dış boyutları çerçeveleri aynı. Tek fark ekran çözünürlükleri ve dvr kayıt kalitesi

• Beğen
Merhaba , 7 Inc bir Drone toplamayi dusunuyorum. Malzemeleri seçtim fakat motor seçimi ve batarya konusunda kararsızım . Amacım Freestlyle olarak hava da en azından 10 - 14 dk kalmak. Seçtiğim malzemeler aşağıda dır.Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
1. Talystmachine 234/264/294mm Wheelbase 5/6/7 Inch 5mm Arm Carbon Fiber Frame Kit compatible DJI FPV Air Unit 20*20/30.5*30.5mm - 7 inch
(294 mm - 7 Inc olan) Ağırlık 165 Gr

2. Racerstar Racing Edition 2212 BR2212 980KV 2-4S Brushless Motor For 350 400 RC Drone FPV Racing Multi Rotor - Counter-clockwise Screw Thread
(2300kv olan) Ağırlık 28gr x 4 = 120 Gr , YÜK = 11.1 V 450 gr x 4 = 1800 gr max kaldırma

3. 2 Pairs Gemfan Flash 7040 7x4 7 Inch Long Range 3-Blade Propeller Support POPO for RC Drone FPV Racing - Transparent White
Ağırlık : 72.4 Gr 4 tanesi

4. MAMBA F405 MK2 Betaflight Flight Controller F40 40A 3-6S DSHOT600 FPV Racing Brushless ESC 30.5x30.5mm
Ağırlık : 16 Gr

5. 11.1 V 3S Lipo Batarya-Pil 3400 mAh 35C

6. Foxeer Razer Mini 1/3 CMOS HD 5MP 2.1mm M12 Lens 1200TVL 4:3/16:9 NTSC/PAL Switchable FPV Camera For RC Drone - 16:9 2.1mm Black

7. RUSH TANK II V2 Ultimate 5.8G 48CH Raceband PIT/25/200/500/800mW Switchable 2-8S VTX FPV Transmitter for RC FPV Racing Freestyle Nazgul5 Tyro129

veya Eachine TS832 Boscam FPV 5.8G 48CH 600mW 7.4-16V Wireless Transmitter for RC Drone FPV Racing

8. Foxeer Pagoda Pro 5.8GHz 3dBi RHCP FPV Antenna 86mm SMA/RP-SMA Black/Red/Orange - Black SMA

9. 10PCS Eachine Lipo Battery Tie Down Strap 260mm For FPV RC Drone - Red

10. Eachine EV800DM Varifocal 5.8G 40CH Diversity FPV Goggles with HD DVR 3 Inch 900*600 Video Headset Build in 2000mAh Battery
Motorlar kesinlikle 7 inch için küçük kamera olarak a foxeer razer pico öneririm