700 macerası, Goblin 700 ile devam ediyor ?

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese merhaba modelin böyle bir konusu olsun istetim, günlük namına kayıt tutunca güzel oluyor, bir kaç yıl sonra geriye dönüp okuması güzel, forum açısından da zenginlik katmış oluyoruz diye düşünüyorum.

Malum tsaTSA ile olan maceramızın, nihayet sonuna geldik, Bahadır kardeşim TSA ile yoluna devam edecek.

Ben ise Goblin 700 competion ile yoluma devam ediyorum, umarım kazasız, belasız güzel uçuşlarımız olur ?

Ekipman şöyle

Align bl 750 mx 530 kv motor

Torq bl9280 cylik, bl9288 rudder servolar

Rotortech 720 fc3 ana paller.

Zeal kuyruk palli.

Castle phoneix 160 esc

İkon1 fbl ünite

Opti bec quard

Yep bec.

7.4 servo voltajı, 214 ana dişli 20t pinyon, ide1 1900, idle2 2200 rpm kafa turu, ikon ünite dahili governor ile uçacak sistem.

Konu tavsiye, görüş ve eleştiriye açıktır ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Herkese merhaba modelin böyle bir konusu olsun istetim, günlük namına kayıt tutunca güzel oluyor, bir kaç yıl sonra geriye dönüp okuması güzel, forum açısından da zenginlik katmış oluyoruz diye düşünüyorum.
Aynen öyle Ali kardeşim :hoppa:Hem ileride senin için hem de bizler için böyle bir konu gayet güzel oldu :thumbup:

Bu konu vesilesiyle tekrar yeni modelin hayırlı uğurlu olsun diyoruz :bravo: Min sorun ile max keyifli uçuşlar kardeşim :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Selamlar bugün hem ben, hem Bahadır çifte maiden yaptık, Bahadır tsa ya resmen aşık oldu, duygusal bir bağ oluştu resmen aralarında, g500 de yapamıyorum sandığı hareketlerin 700 de ip gibi çıktığını görünce ki şaşkınlığı görülmeye değerdi?

Bende maiden ve normal canopy li uçuşumu yaptım, sıkıntısız kazasız belasız atlattık ☺️?

750 mx motordan yana şüphelerim vardı, heleki pallerimin büyük oluşundan dolayı, yetmez diye çekiniyordum, ama diğer taraftan 4400 watt ile scorpion motor ile benzer değerleri vardı moturun ve denemeye değer diye düşündüm, yani motor tahmin ettiğim gibi güç ihtiyacımızı kerşılamaya rahat bir şekilde yetti. Ayrıca nispeten sert bir uçuşun sonunda bile motora çok, çok rahat el değiyordu, aynı tarz uçuşta scorpion motora el değmiyor Malesef? yani scorpion takınca ne oluyor derseniz bir gün, helinin üstünde scorpion motor oluyor derim ??( 4400 watt üstü motorlar illaki extra güç sağlayacaktır ama buda bize esc üzerine binen extra yük ve kısalan uçuş süresi olarak geri döner, o yüzden gereksiz buluyorum tareq falan değilsek ?)

Plaler 720 f3c olduğu için çok oturaklı bir pal çizgisel geniş hareketlere katkısı çok oluyor, bu ağırlıktan dolayı ünite ayarlarına extra müdahale etmem gerekti, ama sonunda istediğim kıvama getirebildim makinayı.

Tsa ile ne fark derseniz, havada ses ve görüntü farkı var derim, gerisi her türlü ünite ile ayarlanıp aşılabilecek durumlar.

Maiden ?
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim uçuş ??
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yakışmış abi :D Havada ses ve görüntü farkı hiç yabana atılacak birşey değil bence abi :D
Kazasız belasız güzel günlerde kullan inşallah

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın