700mm Pal Tamiri

700mm Pal Tamiri

Mesut AKIN' Alıntı:
daha sonrada uç kısımlarına karbon tozu ve japon, yada epoxy ile dolgu işlemi yapıyoruz

Karbon tozu ile dolguyu yaparken, yada karbon fiber parçacığı uçuşabilecek tüm diğer işleri yaparken de mutlaka maske kullanıyoruz.

Mesut abi, eline sağlık, çok güzel başlık olmuş.

Yalnız ben pek inanmadım, tamir olayının videosunu görmem lazım "inanmam" için :laugh: ;)

700mm Pal Tamiri

Arda Erkan' Alıntı:
Valla helal olsun abi :) Ellerine sağlık. :thumbup:

Eyvallah Arda :)

Emre Kaman' Alıntı:
Valla paller sahane oldu, bir kez de buradan tesekkur ederim Mesut. Ellerin dert gormesin. :)

Bu palleri 700 ucmayacak bir yerde ucurmaya inat ettigim icin surtmustum. İnerken biraz da ruzgardan inmem gereken yerin 10 -15cm yanina kaydi heli, biraz dengesiz kalip paller surtunmustu. Surtme derken baya kazmisti yeri hold ile inemedigim icin :) pallerin hucum kenarlari saglam, firar kenarlari yarisina kadar acilmisti, uclari da yoktu :D Sagolsun Mesut guzelce yapistirdi ve uclarini da super yapti. Bir aydir falan ucamadigim icin oylece duruyorlar, nasipse golyaka'da ucacaklar :)

Emre güle güle kullan kırımsız :lollol: :lollol: :halay: :halay:

Zafer SAHIN' Alıntı:
Mesut üstadım, sen Discovery Channel'a "Nasıl Yapılır" diye bir program yapsan bizde keyifle izlesek keşke :) ... Motor tamiri v.b. konularında gösterdiğin ince işçiliği her zaman beğeni ile takip ediyorum :saygilar: . Kendi adıma ince işçilik şöyle dursun, normal işçilikte bile pek de başarılı olduğumu söyleyemeyeceğim :). Bir de üstüne üstlük zımpara sesine ve zımparanın elde oluşturduğu hissiyata alerjim olduğundan(şaka değil, ciddi ciddi ... ) bu tür uğraşların yakınından bile geçemiyorum.

Zafer bey sizin elinizdende hiçbirşey kaçmıyor ama :D arduno konularınızı takip ediyorum :)

Evrim SUTEL' Alıntı:
Mesut hocam suratinada soyledigim gibi sen artik bu iste ordinaryus olmussun,
Sana verilecek diploma kalmamis,

:RCKolik: :RCKolik:

Evrim teşekkür ederim, diplomaya daha çok zaman var :D

adnan kaptan' Alıntı:
:saygilar: çok güzel işçilik ,ellerinize sağlık :agreed:

teşekkürler Adnan bey

Doğukan Ocak' Alıntı:
Mesut abi fotoğraflar aşağıda , aslında neredeyse hiç bir şey yokmuş pallerde :lol:

İnce yanak kısmında açıklık var sadece , 1 parmak boyu kadar.. Pallerin ucu sağlam , tabi sen daha iyi yorumlarsın :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Doğukan pallerde hiçbişey yok ya :D hallolur bunlar :D yolla gelsin bi ara :D

Ediz kardeşimizin Goblin 700 de kullandığı ZEAL palleri tamir etmiştim geçen ay , pallerin birinde hücum kenarındaki karbon kaplama dahi yoktu :D epoxy ile doldurdum fazla zımpara yapmak istemedimki carbonun üstündeki cila çizilmesin mümkün olduğunca az zımparayla işi halletmeye çalıştım. fotoğrafta kırmızı ile bu bölümü işaretledim

700mm Pal Tamiri

Ergün Gürer' Alıntı:
Karbon tozu ile dolguyu yaparken, yada karbon fiber parçacığı uçuşabilecek tüm diğer işleri yaparken de mutlaka maske kullanıyoruz.

Mesut abi, eline sağlık, çok güzel başlık olmuş.

Yalnız ben pek inanmadım, tamir olayının videosunu görmem lazım "inanmam" için :laugh: ;)

Ergün evet bu detayı atlamışım Carbon tozunu vicudumuz eritemiyor bu nedenle ciğerlere girerse orda kalır, mutlaka maske kullanmak şart. doğukanın paller gelsin onları tamir ederken vidyo çekerim :D

700mm Pal Tamiri

Yarın göndereyim Mesut abi , adres telefon yazarmısın özel den , bir de hangi kargo :D