80 cm yemleme teknesi teknik yardım..

Arkadaslar bu tekne için boyle bır ESC ısımı gorurmu? 50A fırcasız fıyatı 110 tl

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pekı, ben bu işi beceremiycem heralde Mehmet abi:)
Can becerememek diye birşey yok. Herkes öğreniyor. Forum bu yüzden var .:)
Bütce durumuna bağlı mevzu olduğu için doğrudan link veremiyorum.
Ancak Aliexpress.com da "RC boat parts " diye aranınca hayli seçenek çıkıyor.
Uzun sure kullanmak ve yüksek perfonmans beklentisi yoksa su soğutmalı motor +esc gerek yok.
Şaft sistemleri 20-30 cm boyunda komple kitler var pervanesi ve motor iştirak kaplini dahil.
Ortalama bir servo 40-50 gr
Teknede zaten agırlık kaygısı olmayacagı için motosiklet akusu kullanabilirsin.

Uzun sure kullanmak ve yüksek perfonmans beklentisi yoksa su soğutmalı motor +esc gerek yok.
Şaft sistemleri 20-30 cm boyunda komple kitler var pervanesi ve motor iştirak kaplini dahil.
Bıde oyle deneyım Mehmet abı, bakalım neler bulcaz:)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

90 cm boyunda plastik abs malzeme ile kalıptan çıkma yaptığımız teknenin motor, esc, pervane, şaft vs parçalarını inceleyebilirsin. 10 adet olarak yaptığımız ve test ettiğimiz tekneyi her türlü fırçalı fırçasız deneme imkanımız oldu. Youtube linkinde yeşil olan yaklaşık 12-13 kg ağırlığında idi.

Herkese merhaba keyıflı ve guzel bır hafta sonu gecırmenız dılegıyle; arkadaslar onumuzdekı hafta resmını ekte paylastıgım 80 cm'lik cok amaclı yemleme tekneme start verıcem. Konuyla ılgılı forum sayesınde burdakı arkadaslardan cok yararlı bılgıler ve destek aldım, herkese ayrı ayrı tesekkur ederım, modelın kumandası, motor ve tescızatını genel olarak ortak fıkır ıle karar verdık resımlerını atıyorum. Bu surecte eksıgımız hem yemleme hem dumen ıcın kullanabılcegım, hemde mısınayı takıp cıkarabılecegım bır aparat yapıcam, bu ozellıklere gore servo motor tavsıyelerınıze ıhtıyacım var, tesekkurler saygılar..

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Hocam tekne çok hoş görünüyor eline sağlık ben de bir başlık açmıştım aynı amaçla fakat ben benzinli yapmak istiyorum..acaba gövde benzinli için de uygun olur mu?

Bende projeyı baskasından aldım, uygun olmaz dıyor arkadasım sordum sımdı, 60 cm'lık tekneye 7 amper aku sıgar, benzınlı gereksız olur dıyor..
Patlarlı olunca işler boyut anlamında değişmek zorunda (ayrıca patlalının balıkları ürkütüp kaçırması bir handikap :lollol:)
Can bey sizde bu modeli beğeniyorsunuz ama yine de ilk tekne olarak güvertesi daha yalın, sade bir model 1. tekne olsa iyi olmaz mı? Eklediğinizi 2. tekne olarak devam edebilirsiniz.:)

Patlarlı olunca işler boyut anlamında değişmek zorunda (ayrıca patlalının balıkları ürkütüp kaçırması bir handikap :lollol:)
Can bey sizde bu modeli beğeniyorsunuz ama yine de ilk tekne olarak güvertesi daha yalın, sade bir model 1. tekne olsa iyi olmaz mı? Eklediğinizi 2. tekne olarak devam edebilirsiniz.:)
Mehmet abi önerini dikkate alıcam, fakat butun plan ve programlamayı bu model ustune yaptım bılıyorsun burdan yola cıktık, ama bırdahakı modelde cok daha profesyonel bır projeyle karsınıza cıkıcam..

• Beğen
Balık avı ( bait boat) için hazır tekne planı bulmak çok zor. Yapısı uyacak herhangi bir plan ile ilerlemek gerekiyor. Karinası geniş, aynakıç, yere koyduğunuzda pervane ve dümen zarar görmeyecek, güvertesi kapalı modeller uygundur. Plan sorun değil, işin kolay tarafı.

• Beğen

540 55t dc motor 2s 3s uyumlu 60a escye 6 volt kuru akü kullanılırmı

• Beğen
55T motor 6 Volt besleme ile ortalama 7000d/dk döner. Uygun pervane ile kullanılır.

• Beğen
Tepkiler: Ozan kağan