9x Kumandalarda (Turnigy-Flysky) S-Bus Kullanılır mı?

selcuktuncer

Tecrübeli Uye
Konu başlığını arama motorlarında kolay çıksın isteyerek yazdım. Benim gibi soran olacaktır elbet çünkü...

XJT modüllü X8R alıcılı bir sistemde 9X Kumandam da s-bus özelliğini kullanıp kablo kirliliğinden kurtulabilirmiyim?

Bunun için ayrıca kumanda üzerinde yapmam gereken bir SETUP var mıdır? Yoksa direk 16kanal sırasıyla görevini yapıyormu kumanda üzerinde. Cevaplarsanız çok sevinirim.... :saygilar:

NOT: er9x yüklü değil kumanda da , stock firmware var. ihtiyaç duyulursa yüklerim tabiki...

Selçuk ER9X yüklemen gerekecek. Üzerindeki yazılımla olmaz bu iş. Keşke beni dinleyip Taranis alsaydın uğraşmazdın bunlarla. :D

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Selçuk ER9X yüklemen gerekecek. Üzerindeki yazılımla olmaz bu iş. Keşke beni dinleyip Taranis alsaydın uğraşmazdın bunlarla. :D

;D Abi bir sürü masraf yaptım şu kumanda için biliyosun ve artık ulann benmi seni senmi beni ye döndü mevzu :lollol: inat ettim :D Kumandayı önümüzde ay alıyorum sipariş verildi abi :D
Nesimi abi ayrıca bugün ptt den bi ürün geliyo Frsky Dashboard... Bunu almıştım ;D Anlıycağın kumandayı zaten almıştım buna yapacağım masrafla :D

Napalım abi yükleriz artık er9x i

Yüklemesi kolay er9xi usb li yaptım kumandayı önceden. Ama ayarlarından korkuyorum maalesef. Diyelimki er9x yükledim, kumandadan yapmam gerkeen ayarları gösterecek bir kaynak varmı sende abi.? Youtube falan göremedim er9x sbus setup ?

Kuracağın yazılım Taranisinkine çok benzer. Zaten Taranisin yazılımı Open9x tabanlıdır. Nette bir çok videolu anlatım var. APM için var mı göremedim ama Naza için çok video var. Kumanda ayarları benzer şekilde yapılıyor zaten.

Bu Naza için.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da Pixhawk için.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Kuracağın yazılım Taranisinkine çok benzer. Zaten Taranisin yazılımı Open9x tabanlıdır. Nette bir çok videolu anlatım var. APM için var mı göremedim ama Naza için çok video var. Kumanda ayarları benzer şekilde yapılıyor zaten.

Bu Naza için.

Bu da Pixhawk için.

Anlıyorum abi evet bu videoları izlemiştim zaten. er9x üzerine video yok. Taranis için zibil. eğer ayarlar aynı ise çok iyi.Teşekkür ederim. O zaman bu gece bunları deneyeyeim artık. Ayrıca ben Naza kullanıyorum, Apm diğer cihazımda. Bunu Naza da kullancağım...