Adanadan yeni Helikopterci

Bu hafta sonu pilot ustamız Mesut SERT abimizden amcaoğluna almış olduğumuz TREX700 helikopterimizi ve groupner mz24 kumandamızı teslim aldık, ve amcaoğlu bir kaç hafta sim çalışmalarından sonra ilk hover uçuşunu yaptı. Daha önce V922 haricinde heli uçurmuş değil. Bu sayede Adanaya bir helikopterci daha eklenmiş oldu. çekmiş olduğum videoyu sizlerle paylaşmak istedim. (havanın rüzgarlı olmasından dolayı mikrofonu hafif kapattım ve bu yüzden ses biraz kısık oldu)
[attachimg=1]
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ekli dosyalar

• IMG_20150628_124251 (Copy).jpg
    IMG_20150628_124251 (Copy).jpg
    135.6 KB · Görülme: 127

Numan arkadaşımıza yeni modeli hayırlı olsun. Yaşadığı heyecan gercekten hic unutulmayacak anlar. Insan bazen özlüyor o günleri, o heyecanları.

Fakat Numan inda maşallah var. Gayet soğukkanlı gözüküyor. Insallah kısa zamanda guzel bir yol alır.

Paylaşım ıcın sana da ayrıca teşekkurler Veysel, ellerine saglık :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Numan arkadaşımıza yeni modeli hayırlı olsun. Yaşadığı heyecan gercekten hic unutulmayacak anlar. Insan bazen özlüyor o günleri, o heyecanları.

Fakat Numan inda maşallah var. Gayet soğukkanlı gözüküyor. Insallah kısa zamanda guzel bir yol alır.

Aslında Mehmet abi herşey sizler sayesinde başladı. adana funfly buluşmasını yakından takip ediyordum ve numanında heliye hevesli olduğunu bildiğim için onuda buluşmaya aldım getirdim. O arada orda bulunan arkadaşlarla konuşurken Mesut abimizle tanışmış olduk ve bu şekilde olaylar gelişerek bu hale geldi. Mesut abimizede çok çok teşekkür ederiz bizlerle en iyi şekilde ilgi gösterip bilgilrini bizimle çekinmeden paylaşıyor. Numanda çok gayretli bi şekilde sim çalışmalarını devam ettiriyor, inşallah kısa bir sürede kendini geliştirip iyi bir konuma gelecektir. Heyecana gelecek olursak videoyu çeken benim ama sanki heliyi ben uçuruyormuş gibi bir heyecan vardı. Numandaki heyecanı hiç tahmin edebiliyorum.

Paylaşım için teşekkürler Veysel. :bravo:

Bu heli bizim forumca sevdiğimiz bir model, Numan kardeşimize gittiğine çok sevindik. :thumbup:

En iyi şekilde hakkını vereceğini görmüş olduk, palleri hiç yere değmesin. :RCKolik:

veysel güler' Alıntı:
Aslında Mehmet abi herşey sizler sayesinde başladı. adana funfly buluşmasını yakından takip ediyordum ve numanında heliye hevesli olduğunu bildiğim için onuda buluşmaya aldım getirdim. O arada orda bulunan arkadaşlarla konuşurken Mesut abimizle tanışmış olduk ve bu şekilde olaylar gelişerek bu hale geldi. Mesut abimizede çok çok teşekkür ederiz bizlerle en iyi şekilde ilgi gösterip bilgilrini bizimle çekinmeden paylaşıyor. Numanda çok gayretli bi şekilde sim çalışmalarını devam ettiriyor, inşallah kısa bir sürede kendini geliştirip iyi bir konuma gelecektir. Heyecana gelecek olursak videoyu çeken benim ama sanki heliyi ben uçuruyormuş gibi bir heyecan vardı. Numandaki heyecanı hiç tahmin edebiliyorum.
Valla sayenizde artık hafta sonlarimiz daha kalabalık ve neşeli geçiyor veysel. Numan kardeşime gelince valla heyecanını ve kalp atışlarını ben bile hissettim. Ama şu var ,700 boyutun daki bir modelden de ürkmemek mümkün değil. Mikro modelden 700 boyutuna geçmek tabiki ilk etapta insana acayip gelebilir.Ama dediklerimi iyice dinlediği ve uyguladığı için ,ilk uçuşu da gayet başarılı geçti. Yoksa bu durumda olmasa 700 boyutundaki bir heli kimseye hemen verilmez. Ayrica acele etmeden sabirla dinliyor kardesim beni.Modelcilik böyle olmali .Bir insana model verip al kardesim ne halin varsa gör olmamali bence .o yuzden elimden gelen tum destegi verecegimden supheniz olmasın kardeşlerim. İnşallah devamı da bu şekil guzel olur.Tekrar hayırlı olsun Numan kardeşim iyi günlerde kullan.

öncelikle herkese selamlar
Rc kolike üye olalı uzun zaman oldu model heliyi ilk başta burada araştırdım ve zor olduğunu burada anladım,ama aradan fazla geçmeden bir micro helikopter alıp yine buradan model araştırarak aldım ve model helikopter serüvenine adım atmış oldum.bu arada rc kolik buluşmasına veysel ile gittiğimizde mesut abiyle tanışmış olduk ve bu serüvene adımımı daha profosyenel şekilde atmış oldum sağolsun yardımı çoktur yılmadı bana anlattı öğretti.))ve bir abi gibi oldu hiç yabancılık çekmedim yanında ben inanıyorumki az sayıda böyle insan vardır hiç kırmadı üzmedi insanlığına dicek birtek lafım yok modeli veripte al uç demesinide bilirdi ama hep öğretti az bulunacak bir fırsat bana denk geldi.)))
ilk uçuş heycanına gelirsek harbi diyorum böyle bir duygu yok böyle kalbimin çarptığını hatırlamıyorum nerdeyse acayip bir duygu,artık kırımsız bir uçuşlarımız olurda inşallah imkanlarda el verirse idolüm mesut abi onun gibi olma yolunda onunla beraber adım atacaz inşallah.)))

bukadar yazdım ama heycanıma verin üstadların desteğinden dolayıda teşekkür ederim herkese kırımsız uçuşlar.

Türker Akgün' Alıntı:

Bu heli bizim forumca sevdiğimiz bir model, Numan kardeşimize gittiğine çok sevindik. [emoji106]

En iyi şekilde hakkını vereceğini görmüş olduk, palleri hiç yere değimesin. :RCKolik:
Teşekkür ederim Türker abi inşallah kırımsız uçuşlar yapar videolarımızı da sizlerle paylaşırız.

Aramıza hoşgeldiniz, Türkiye'nin en kaliteli ve seviyeli RC Helikopter forumunda hoş vakitler geçirip bilgiler edinmeniz dileğiyle :RCKolik:

numanguler' Alıntı:
öncelikle herkese selamlar
Rc kolike üye olalı uzun zaman oldu model heliyi ilk başta burada araştırdım ve zor olduğunu burada anladım,ama aradan fazla geçmeden bir micro helikopter alıp yine buradan model araştırarak aldım ve model helikopter serüvenine adım atmış oldum.bu arada rc kolik buluşmasına veysel ile gittiğimizde mesut abiyle tanışmış olduk ve bu serüvene adımımı daha profosyenel şekilde atmış oldum sağolsun yardımı çoktur yılmadı bana anlattı öğretti.))ve bir abi gibi oldu hiç yabancılık çekmedim yanında ben inanıyorumki az sayıda böyle insan vardır hiç kırmadı üzmedi insanlığına dicek birtek lafım yok modeli veripte al uç demesinide bilirdi ama hep öğretti az bulunacak bir fırsat bana denk geldi.)))
ilk uçuş heycanına gelirsek harbi diyorum böyle bir duygu yok böyle kalbimin çarptığını hatırlamıyorum nerdeyse acayip bir duygu,artık kırımsız bir uçuşlarımız olurda inşallah imkanlarda el verirse idolüm mesut abi onun gibi olma yolunda onunla beraber adım atacaz inşallah.)))

bukadar yazdım ama heycanıma verin üstadların desteğinden dolayıda teşekkür ederim herkese kırımsız uçuşlar.
Tekrar hayirli olsun kardeşim. Ben ilk 600 boyutunda yakıtlı model almıştım. Aldigim adam sana anlatırım dedi. Demesiyle de kaldı.[emoji1] [emoji1] [emoji1] Acemi bir adam ve yakıtlı bir 600 model başbaşa. Neyse lafı çok uzatmim. Modelciler birbirlerine destek olduğu sürece Modelcilik bir yerlere varır. Ama al ne halin varsa gör olursa o adam iyice soğur işte. Çünkü lüks ve pahalı bir hobi bence.O yüzden kıymetini bilmek lazım modelin. Tekrar hayirli olsun Kırımsiz uçuşlar dilerim kardeşim.

Mesut Sert' Alıntı:
Tekrar hayirli olsun kardeşim. Ben ilk 600 boyutunda yakıtlı model almıştım. Aldigim adam sana anlatırım dedi. Demesiyle de kaldı.[emoji1] [emoji1] [emoji1] Acemi bir adam ve yakıtlı bir 600 model başbaşa. Neyse lafı çok uzatmim. Modelciler birbirlerine destek olduğu sürece Modelcilik bir yerlere varır. Ama al ne halin varsa gör olursa o adam iyice soğur işte. Çünkü lüks ve pahalı bir hobi bence.O yüzden kıymetini bilmek lazım modelin. Tekrar hayirli olsun Kırımsiz uçuşlar dilerim kardeşim.

Mesut abi oncelikle tesekkur ederim,
Desteklerinden dolayı bana inanman ve guvencinden dolayı bunu da bos cikarmicam,inşallah daha guzel gunlerimiz olacak.)))
Senin gibi hart hurt yapmaya ne kaldiki :laugh: ;D
:saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:

Bu heli bizim forumca sevdiğimiz bir model, Numan kardeşimize gittiğine çok sevindik. :thumbup:

En iyi şekilde hakkını vereceğini görmüş olduk, palleri hiç yere değimesin. :RCKolik:

Tesekkur ederim Türker abi herkese kirimsiz uçuşlar inşallah
Bir dahaki RC kolik buluşmasında daha iyi olacağım inşallah mesut abimle el ele :lollol:
:saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Teşekkürler mehmet abi herşey daha güzel olacak insallah.))

Gerçekten çok şık bir modelmiş. Kırımsız uçuşlar....

Hayırlı olsun Numan kardeşim kazasız kırımsız uçuşların olsun %p ilk uçuş heyecanı hayatın boyunca unutulmayacak deneyim tıpkı ilk uçağa bindiğinde hissettiğin gibi :-\ kalbin atış hızı incirlikten duyuluyordu :laugh:
Açıkça söylemek gerekirse sendeki özgüven muhteşem hayran kaldım, tereddüt etmeden 700lük heliyi kaldırdın sorunsuz indirdin ilk uçuşta daha ne olsun :bravo: Bunda Mesut kardeşimin etkisi çok büyük tabi bunun farkında olman da taktirlik herkes senin kadar şanslı olmuyor :eek: şüphesiz emin adımlarla kısa sürede ilerleyeceksin ve bizlere hart hurt show yapacaksın acele de etme biz bekleriz :halay: