Aileronlar Ters

Bgo

Yeni Uye
Merhaba ben yeni aldığım bixleri topladım her şey tamam fakat aileronlar ters yani kolu sola çevirince sol aileron yukarı kalkacağına aşağı iniyo bunu nasıl düzeltebilirim ?

Kumanda uzerinden aileron kanalini reverse yap. ;)

Aileronlar Ters

kumandam uçakla gelen bi kumanda üzerinde 1 tane tuş var onda da bind range test yazıyo
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aileronlar Ters

Bu kumandadan bende kullandım. Bilgisayara bağlayarak reverse yapman gerekiyor. Ama kablon yoksa en kolay yolu
-Servo kollarını ters tarafa tak.- :thumbup:

Aileronlar Ters

Eğer her iki kanatta da ayrı servo varsa servoya giden y kablodan yerlerini değiştirebilirsin yani sağa gideni sola sola gideni sağa tak düzelir.

Aileronlar Ters

servolar aynı olduğu için ters bağlamak fayda etmiyo ama bilgisayara bağlıyorum şu an bakalım ne olucak

Aileronlar Ters

kumandayı taktım programda sırasıyla şöyle yaptım

1-

2-

bu işlemi yaptım çarpıya tıklayıp kapadım herhangi bir düzelme olmadı bir yerde yanlış mı yaptım acaba ??

Aileronlar Ters

Menüde İşlemin sonunda ''SAVE'' e tıkladınmı?

Aileronlar Ters

şöyle yaptım olmadı

Aileronlar Ters

O ayarları yaptıktan sonra stickleri tekrar oynat bakalım. Program acaba kumandana erişebiliyor mu? Birde yine de sorayım dedim aileronların channel 1a bağlı olduğuna emin misin? Normalde olması lazım. Son tercih t6a config programını sağ tıklayarak yönetici modunda çalıştırmayı dene.

Aileronlar Ters

stickleri oynatınca hiç bir değişiklik olmuyo eğer yarın solakalrda buluşma varsa bilgisayarımı ve uçağı alıyım geliyim siz saat kaça kadar orda olursunuz

Aileronlar Ters

Tamam ben sorunu anladım com port erişim hatası var. Yarın getirirsen ben yardımcı olmaya çalışırım. O kumandayla az mı uçtum. Zamanında o kumandayı aldım diye (sahada reverse yapamayacağımdan dolayı) Mehmet abi az mı beni fırçalamıştı :'(

Aileronlar Ters

Ben solakların bekçisiyim sen gel beni orda bulursun. Yağmurlu olmasına rağmen bugün bile Aydın abi, Mehmet abi ve ben sahaya gittik. Mazeretimizde çok iyiydi "Sahaya bir bakalım yerinde mi acaba?" 12 civarı orda olacağım.

Aileronlar Ters

tamam o zaman ben de 12 de gelirim belki 1 ilk uçuşumu yapabilirim dershanem olduğu için fazla kalamayacağım