Alien 450 Quad Toplama / Ayar / Uçuş Konusu

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Selamlar arkadaşlar, benim için yeni bir mecra olan multi konusuna giriş yapmış bulunuyorum. Projeme ilk olarak tri-copter olarak başladıysam da, sonradan quada çevirmeye karar verdim. Bugün toplama işi bitti, motor balansı, prop balansı ve ayar/test uçuşları kaldı. Umarım güzel bir şekilde uçtuğunu da göreceğiz hep beraber.

Konuyu fırsat buldukça güncelleyerek, en baştan, kullandığım parçalar, ekipmanlar, esc flashing, balans ve ayar konularına da değinerek güncellemeyi planlıyorum, şimdilik son halinden birkaç fotoğraf..

- HJ X-Mode MWC Alien Multicopter Quadcopter Frame Kit for R/C Helicopter - Black + Red - 20,42$

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

- Hobbyking KK2.1.5 Multi-rotor LCD Flight Control Board With 6050MPU And Atmel 644PA - 29,99$

- D2822/14 Brushless Outrunner 1450kv - 8,35$

- Hobby King 20A ESC 3A UBEC - 7,45$

- 8x4.5 SF Props 4pc - 2,29$ (Sarı ve kırmızı renkli, sağ ve sol dönüşlü olmak üzere 4 takım aldım)

- Hobbyking Multi-Rotor Power Distribution Board (DIY 8 x output PCB) - 1,99$

- Turnigy Heat Shrink Tube 25mm Transparent (1mtr) - 0,66$

- PolyMax 3.5mm Gold Connectors 10 PAIRS (20PC) - 1,73$

- Turnigy Pure-Silicone Wire 16AWG (1mtr) Yellow - 0,90$

- Turnigy Pure-Silicone Wire 14AWG (1mtr) - 1,32$ (Siyah ve kırmızı renk)

- USBasp USBISP 3.3V / 5V AVR Downloader Programmer USB ATMEGA8 ATMEGA8 - 3,30$

- 40pcs 20cm Female to Female Jumper Cable For Arduino - 2,57$

- 40 x 10cm Male To Female Dupont Jumper Wires Calbe 2.54mm - 1,89

Bunlar dışında kullandığım diğer malzemeler ve kendi imkanlarımla ürettiğim basit alet edevat da yeri geldikçe anlatılacaktır. Faydalı olmasını umar, saygılar sunarım :)

Alien 450 Quad Toplama/Ayar/Uçuş Konusu

Maiden videosu :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu arada son halinin resimleri:

dün akşam 5shobi.com dan aldığım ayak ve 2 axis gimbalı taktım :D birazda ışıklandırdık :D arkası için beyaz ledlerin montajını nenüz yapmadım, bu akşamda onları halledicem :)

kısa bir vidyo çektim ancak , hafta sonu okadar uçmuşumki tüm piller boştu ve boş olan bir pil ile uçmaya çalıştım :) vidyoda 00:50 sn de bi 10 15 sn havada kalabilmiş model boş pil ile :p

tabi en önemlisi bu işleri yaparken bana yardım eden kızıma çooook teşekkürler :) :yuppi: :yuppi:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

fotoğraflar görünmüyor

Quadı olmayan kalmasın , gel vatandaş gel :bravo:
Emre hocam çekim için mi topluyorsunuz ?

İlker Sönmez' Alıntı:
Quadı olmayan kalmasın , gel vatandaş gel :bravo:
Emre hocam çekim için mi topluyorsunuz ?
Yaa arkadaşlar son zamanlarda ne oluyor bu helicilere :-\ Kimisi uçakcı kimisi de quadrocu olmaya başladı :embarras:

Yapmayın etmeyin, boş yere para ve efor kaybetmeyin :laugh: Tüm imkanları heliye sevk edin :lollol: :lol:

Alacak heli kalmayınca , etrafa saldırmaya başlıyoruz , alışmış kudurmuştan beter oluyor :)

Mesut AKIN' Alıntı:
fotoğraflar görünmüyor
Üstad forumun kullandığı Resim hosting ( ) galiba sıkıntı var şu an :rolleyes: Resimleri yükleyince geldi ;)

Emre eline sağlık çok güzel bir paylaşım. :bravo:

Yalnız Mehmet Abi haklı, verdin gül gibi Gaui X3'ü Rasim'e şimdi quad'la falan gönül avutmaya çalışıyorsun. :lollol: :lol: :lol:

Heliler bitmez ki X3 gittiyse X4 var. :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yapmayın etmeyin, boş yere para ve efor kaybetmeyin :laugh: Tüm imkanları heliye sevk edin :lollol: :lol:

Tüm imkanları seferber ettik cepte metelik kalmadı Mehmet abi :) Elde tarot var, meraktan bir tane de Koala (mikado çakması) söyledim dün, şimdi gezinirken yine kaşıntı tuttu... x3'ü devreye alınca trex'e yol vereceğim. bir yandan fbl üniteler... diğer yandan haftasonu buluşmalarda zagi hoşumuza gidiyor, quadı merak ediyoruz, bir ara bi tane de mikro tarzda bir uçak alsam diyorum... iliğim kurudu valla :D

Resim konusundaki sıkıntıyı farkedip konuyu düzenlerken baya bir muhabbet olmuş. Resimler biraz problemli oldu, otomatik boyutlanıyordu, ben de küçültmeden koydum, yine bir garip oldu şimdi.. Neyse düzeltirim. İkinci mesaja şimdiki halini ekledim.

Modelden modele saldırdığım doğru valla, bir de zagi var daha yapmaya başlamadığım, onu da toplayacağım ilerleyen günlerde. Heli aşkı başka, hiçbişey yerini tutmaz bende, bunlar heves heves :D X3 konusunda hala yaralıyım, deşmeyiniz lütfen :D

Quadı şimdilik deneme ve öğrenme amaçlı topladım, eğer ki devam ettirirsem bu frame'in orijinali olan tbs discovery ile bir fpv makinası toplamayı düşünüyorum. Aklımda sunnysky 800kv motorlar ve apm kontrol kartı var şimdilik, ama daha çok zaman var, yeni çıkan ürünleri de takip etmeye çalışıyorum.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Tüm imkanları seferber ettik cepte metelik kalmadı Mehmet abi :) Elde tarot var, meraktan bir tane de Koala (mikado çakması) söyledim dün, şimdi gezinirken yine kaşıntı tuttu... x3'ü devreye alınca trex'e yol vereceğim. bir yandan fbl üniteler... diğer yandan haftasonu buluşmalarda zagi hoşumuza gidiyor, quadı merak ediyoruz, bir ara bi tane de mikro tarzda bir uçak alsam diyorum... iliğim kurudu valla :D
Rasim farkındayım ve seni takdir ediyorum, benim sözüm diğer arkadaşlara :lol: Bu arada zagi iyidir. Bir dönem biz de epey eğlenmiştik. Oturduğun yerde, muhabbet ederken rahatlıkla uçurabildiğin güzel ve problemsiz bir modeldir ;)

Neyse konuyu çok dagıttık, kusura bakma Emre :-\ Modelin hayırlı olsun :thumbup: Paylaşım için de ayrıca teşekkürler, gelişmeleri merakla takip ediyor olacağız :RCKolik:

Bu arada İlk mesajı yanlışla silmiş ve 2.mesajın resimlerini ilave etmişsin Emre :-\

Son dokunma ben hemen hallediyorum :thumbup: