Alien 450 SJ4000 havadan Görüntüleme Testi - 1

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar selam, Alien 450 ye bildiğiniz gibi gimbal taktım ve model epey ağırlaştı , üzerindeki 1450kv motorlar yetmez oldu doğal olarak, aslında yetiyor ancak pili çabuk tüketiyor , bende sunsky 2218 12T 980kv motor taktım ve ilk hava çekimim bu sabah gerçekleştirdim :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
Arkadaşlar selam, Alien 450 ye bildiğiniz gibi gimbal taktım ve model epey ağırlaştı , üzerindeki 1450kv motorlar yetmez oldu doğal olarak, aslında yetiyor ancak pili çabuk tüketiyor , bende sunsky 2218 12T 980kv motor taktım ve ilk hava çekimim bu sabah gerçekleştirdim :)

Abi gicik misin nesin ;D
Hangi ara aldin gimbali hangi ara ayarladin ne zaman taktin :saygilar:
Yakinda bende hexaya takacagim bi gimbal.
Gimbal ve kontrolcusu hakkinda biraz bilgi alabilirmiyiz?
Bu arada goruntuler cok iyi ellerinize saglik...

Sabah işe giderken üşenilmeyip yapılmış bir uçuş :thumbup: Valla bravo üstad :halay:

Müzik, sahil ve görüntüler şahane :thumbup: Sadece video baş kısmı olan 00:40 ile 1:00 arası sanki görüntüde hafif bir dalgalanma olmuş, neden acaba ? Diğer kısımlarda ise bu sorun yok ve çok da başarılı %p

irfan buzdağlı' Alıntı:
Abi gicik misin nesin ;D
Hangi ara aldin gimbali hangi ara ayarladin ne zaman taktin :saygilar:
Yakinda bende hexaya takacagim bi gimbal.
Gimbal ve kontrolcusu hakkinda biraz bilgi alabilirmiyiz?
Bu arada goruntuler cok iyi ellerinize saglik...

İrfan :D gimbal ebaydan alma ucuz bir gimbal 55 dolarlık falan ama işini iyi yapıyor kontrolcüsüde standart sütünde gelen şuan adını hatırlamıyorum :D"

set şu :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sabah işe giderken üşenilmeyip yapılmış bir uçuş :thumbup: Valla bravo üstad :halay:

Müzik, sahil ve görüntüler şahane :thumbup: Sadece video baş kısmı olan 00:40 ile 1:00 arası sanki görüntüde hafif bir dalgalanma olmuş, neden acaba ? Diğer kısımlarda ise bu sorun yok ve çok da başarılı %p

Mehmet abi başka vaktim yok :D akşam iş çıkışı karanlık çökmüş oluyor :D abi vidyonun başında neden var bilmiyorum ama jelly için titreşimi yok etmek lazım, ancak bende çift damper olmasına rağmen başta bu jeli oldu gerçi ilk defa havalandırmış ve havada trim ayarlarını yapıyordum sanırım o esnada, ancak pervanelerim yanlış, bu motora en uygun 9x4.7 pervane öneriyor üretici ama bende şuan geçici olarak 10x4.5 var , bu pervanenin büyük olması motorun ani devirlenmeside modelinde ani tepki vermesi, devir azaldığında ise pervanenin büyük oluşu sebebi ile kaldırma kuvvetinin çok olması yüzünden, motorlar epey yavaşlamak zorunda kalıyor, eee doğal olarak modelde kendini düzeltmeye çalıştığında ani devirle ani bir çekiş oluyor ve model aileron ekseninde hafif sendeliyor, 9x4.7 ile bu sorunu aşacağımı düşünüyorum :)

Üstad böyle adım adım heliye yaklaşman beni çok mutlu ediyor. :laugh: Bırak abicim kanatlı manatlı şeyleri, yakışır mı zaten delikanlı adama. :lollol: :lol: :lol:

Video, fotoğraflar, müzikler falan çok şahane olmuş. :thumbup: Aldığın ekipmanın hakkını sonuna kadar vermekte üstüne yok. :bravo:

Çok beğendim, ellerine sağlık, bi quad daha mı toplasam acaba..?? :lollol: :lollol:

Çekim güzel, elinize sağlık.

Ancak gain ayarlarını yapmanızı öneririm. Belli bölgelerde ciddi belli bölgelerde ise dikkat edildiği zaman jello olduğu görülüyor.

Birden quadcı oldun Mesut abi :D Güzel çekim olmuş.

Mesut AKIN' Alıntı:
İrfan :D gimbal ebaydan alma ucuz bir gimbal 55 dolarlık falan ama işini iyi yapıyor kontrolcüsüde standart sütünde gelen şuan adını hatırlamıyorum :D"

set şu :
Abi bu gimbalin bi benzerini bende aldim. Acaba kontrolcu aynimi diye merak ettim.
Bendeki bgc 2.0 gorunuyor benimkide linkteki.

Abi bu tip gimballerde sj4000i kayisla baglamak yerine cift tarafli band daha etkili oluyormus. Siz nasil bagladiniz bilmiyorum ama...

Başkan eline sağlık süper olmuş çekimlerde fena değil haa :)

Elinize sağlık görüntüler muhteşem :)

Ynt: Alien 450 SJ4000 havadan Görüntüleme Testi - 1

Daha ne olsun iş öncesi Relax biçimde kendini hazırlamıssın. RC modelci likde her daldan ayrı lezzet aldığın ve bu dallarda da baya başarılı olduğunu tekrar kanıtladın. Başka videolarda görmek isteriz.

Arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ederim, bugün epey yoğundum işyerinde herkeze tek tek cevap verecek fırsatım olmadı :( görüntülerde hafif bi jelly var ama pervane değişiminden sonra birdaha deneme çekimi yapıcam, pervaneler gelene kadar bu şekilde devam edicem mecbur :)

Sıradaki parçamızda sevipte kavuşamaynlara gelsin :D :lol: :lol:

Mesut AKIN' Alıntı:
Sıradaki parçamızda sevipte kavuşamaynlara gelsin :D :lol: :lol:

Baştan sona keyifle izledim. Düzenleme, geçişler, müzik, çekim kalitesi herşeyiyle dört dörtlük olmuş. Bu görüntüleri maltepe, büyükşehir bld falan alsın sitesine koysun. Sahil, yeşil alanlar, civardaki her yer etkileyici bir sunumla sergilenmiş. :bravo:

Basta maltepe olmak uzere Istanbulun degisik yerlerini de gormek istiyoruz :yuppi: :halay: