Aliexpressten alışveriş hakkında..

2 kez alışveriş yaptım moonhobbyden . Evet parçalar orjinal align ve avrupadan alacağın herhangi bir firma ile aynı fiyattalar . Şu bilgiyi not olarak düşeyim , align dişli setleri ana ve kuyruk olsun klon parçalarala birleştirmeyin veya klon parçalara takmayın çünkü align dişliler milimetrik olarak tarot ve diğer klon parçalardan büyüktür.

evet bu verdiğiniz bilgiyi daha önce duymuştum genelde alıgn kullanıyorum ama bazen tarot da kullanıyorum ve birleştiriyorum yalan yok?? peki o zaman size sorayım şimdi bu moonhoby ye tereddüt ettim. Sizin alıgn parçaları aldığınız memnun kaldığınız aliex’de bir yer varmı mağaza??

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Aliexpresten RC parça hiç almadım ama birçok zeka küpü aldım. Aslında ürünü almadan önce birkaç şeye dikkat etmemiz lazım. Yorumlara bakabilirsiniz, Türkçe'ye çevirme özelliği sayesinde zaten anlaşılır oluyor. Ama söyle bir durum da varki gümrük memurları olayı iyice çözmeye başladı. Mesela benim aldığım bir küp vardı. Küpü aldım, gümrüğe takıldı. Benden belge istenildi. Ürün 40 dolardı ve vergisini ödeyip geçtim. Bilmiyorum şansı mı ama arkadaşımda aynı ürünü aldı. Aynı vergi onada kesildi.:saygilar:

@Gökhan Bilgiç Çin'den yok . Avrupadan seyahate gittiğimde alıyorum . Tarot , alzrc , garrt ve align parçaların herbirini tek tek denedim (450L ve pro için ) . Align parçalardan daha kaliteli parçalara denk geldiğim oldu . Eğer Tarot 450 pro ve L sınıfı bir helikopteriniz varsa hiç bulaşmayın align parçalara . Klonlarda sizi tatmin etmeyecek neredeyse hiçbir parça yok .

• Beğen
Aliexpresten RC parça hiç almadım ama birçok zeka küpü aldım. Aslında ürünü almadan önce birkaç şeye dikkat etmemiz lazım. Yorumlara bakabilirsiniz, Türkçe'ye çevirme özelliği sayesinde zaten anlaşılır oluyor. Ama söyle bir durum da varki gümrük memurları olayı iyice çözmeye başladı. Mesela benim aldığım bir küp vardı. Küpü aldım, gümrüğe takıldı. Benden belge istenildi. Ürün 40 dolardı ve vergisini ödeyip geçtim. Bilmiyorum şansı mı ama arkadaşımda aynı ürünü aldı. Aynı vergi onada kesildi.:saygilar:
Taha bey evet öyle hatta bugün bir abimle konuştuk oda mikroskop almış gümrük memuru çağırmış faturayı istemiş abimizde demiş yok öğrenmek isteğiniz me demiş bu ürünü gönderen fiyatı düşük göstermiş abimize sormuş tamam demiş ben sana söylüyorum demiş 600 dolar bu fiyattan vergiyi ödemiş almış ??? şimdi ben ise güvenilir firma arıyorum ve uzak kaldım yurt dışı alışverişe 7 sene önce benim mütevazi bir infinity hoby vardı hem hesaplı idi hemde iki haftaya ürünlerim gelirdi vallahi hatta hiç unutmam iki sefer ürünler 4 günde gelmişti şok olmuştum o kapanmış üzgünüm yada dron ürünleri var şimdi keşfediyorum yeni yerleri ?

• Beğen
Aliexpresten hiç 1 dolarlık ürün alan oldumu? ? ne kadar vergi çıkartırlar merakettim de.

Neden iptal edildi yazdı ki durduk yere?
17Track uygulamadında da takip no bulunamadı yazıyor hep.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
benim de tarot 450 pro yedek siparişlerim 2 farklı magzadan iptal edildi. nedeni ise tarotun fabrikayi bakima almasiymiş. sonra 3.bi satıcıdan aldım. yolda geliyor. sizde başka satıcıya yönelin. nakliye ve ürün temininde bazen sorunlar cıkabiliyor.

benim de tarot 450 pro yedek siparişlerim 2 farklı magzadan iptal edildi. nedeni ise tarotun fabrikayi bakima almasiymiş. sonra 3.bi satıcıdan aldım. yolda geliyor. sizde başka satıcıya yönelin. nakliye ve ürün temininde bazen sorunlar cıkabiliyor.
Bu kötü oldu ya :( aldığım ürünleri başka satıcıda bulamamıştım mecbur para iadesi isteyecem o zaman.

• Beğen
Satıcı lütfen bekleyin ben size göndericem dedi ne yapayım sizce?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol