ALIGN T-REX 450 Plus DFC hakkında

Halim

Yeni Uye
merhabalar herkese saygılar hürmetler :saygilar:

ALIGN T-REX 450 Plus DFC modeli hakkında önerileriniz nelerdir uzun vadede kullanmak istediğim bir model almak istiyorum ama limitim bunun biraz daha üzerine çıkabilir daha fazlası şimdilik zorlar hanım evden kovmasın hobi yapacağım derken ;D Align T-REX 450L Dominator asıl istediğim model fakat türkiye de tatmin edici bir fiyata bulamadım.,

bilgilerinizden beni faydalandırırsanız sevinirim

ALIGN T-REX 450 Plus DFC hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var saygılarımla

Bu yüzden yurtiçi alışveriş gerekmedikçe tercih etmiyoruz. Hele hele kit ve kumandada çok az tercih ediyoruz.

Şu 950 liraya geliyor, ünite kumanda şarj aleti lipo hariç... kargo hariç...

Rasim e katılıyorum. Bi de DX8 kumanda alırsın 10 numara olur.

630TL (kargo hariç)

Heli+kumanda+ünite+pil aynı zamanda alırsan kargo dahil 2200 civarına gelir. TR de bu fiyata 450L alamazsın zaten.

Bence mantıklı

Sahibinden sitesinde satılık 309372418 ilan numaralın trex 550 l dominator var bir tane yarın görüşeceğim sizce bu nasıl alınabilir mi sizce nasıl değerlendirmeliyim

Halim Akdağ' Alıntı:
Sahibinden sitesinde satılık 309372418 ilan numaralın trex 550 l dominator var bir tane yarın görüşeceğim sizce bu nasıl alınabilir mi sizce nasıl değerlendirmeliyim

Modelin sahibi forum üyelernden. :D

https://www.rckolik.com/satilik-align-550l-dominator-t12528.0.html

Eğer ilk uçuşunuz olacak ise 450 size tercih etmenizi tavsiye ederim. Malum 550 ile yaşanacak kırımlar maddi açıdan epey yorucu olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evet forumda da farkettim hatta karşılaştırdım bu mu acaba diye :) hem boyut olarak da tatmin edici bir heli olsun istiyorum çünkü pahalı bir hobi :) büyükte olsa hakkıyla altından kalkabilirim diye düşünüyorum. olursa zaten o da bugün yazacağım anlaşabilirsek olacak belli bir bütçem var sonuçta sadece aldığımda bir sorunu olmasın uçurmadan bir sıfır yenik başlamayayım yeter

Halim , aramıza hoşgeldin....İşinin stresi nedeniyle hobi araştırırken , henüz tam bir bilgi ve deneyim sahibi olmadan 550 sınıf heli ile başlangıç yapman , hem maddi hem manevi sıkıntılara yol açabilir.Sonra stres atayım derken daha stresli bir ortamda kendini bulabilirsin benden söylemesi...
Forum olarak , en çok istediğimiz şey , bizler gibi bu hobiye gönül verip , keyifle hobisini icra eden arkadaşların sayısının artması...Ancak bilinçli bir şekilde.....Kimse istemez ki,Allah korusun hobi yaparken kendimizin veya bir başkasının , can veya mal güvenliği tehlikeye girmesin...
Bu helikopter öyle acayip bir hobi ki , benim sıkıntısız , sağlam olarak uçurduğum bir modeli , denemek için bile olsa yanımdaki arkadaşıma versem , o arkadaş uçuramayabilir...Çünkü iyi uçmak dediğimiz şeye etki eden o kadar çok faktör vardır ki , bu parametreler kişiden kişiye farklılık gösterirler, yani demek istediğim durum malesef ki , çarşıdan bir oyuncak alıp da evde kendimizin oynayabileceği kadar basit bir şekilde algılanmaması gerektiğini vurguluyorum....
Bu hobide zaman uçmaktan daha çok , okumak , araştırmak ve öğrenmekle geçer.Techizatıydı , ayarıydı , kanuni gereklilikleriydi , simülatör tecrübesiydi , gerçek uçuş tecrübesiydi gibi kısımları basamak basamak ilerlemek gerekir...Dolayısıyla şimdi alacağin bir 550 , uçana kadar evde sadece gözüne hitap edecektir.Haa alma demiyorum yanlış anlaşılma olmasın...Al....Al da , bence hemen uçurmaya kalkma...
Sen hazırlığını yaparken , pilotaj tecrübeni geliştirecek mikro bir model daha faydalı olacaktır...Yani tavsiyem , 550 uçurmadan önce mutlaka bir mikro model ile çalışmalısın..Simülatör bol bol çalışılmalı ...Bir kere simülatör çalışılmayacaksa , o 550'yi bırak uçurmayı , yanına bile yaklaşma....Bu dediklerimi yaparsan en fazla 1,-1,5 ay içinde 550 modeli hoverde tutabilecek kıvama gelirsin...Yok ben sabredemem hemen uçmak istiyorum dersen , malesef bu kadar lüksümüz yok arkadaşım...
Tekrar hoşgeldin..... :saygilar:

Hoşbulduk teşekkürler :) Söylediklerinize tamamıyla katılıyorum bende hemen alır almaz uçuramayacağımı biliyorum bir süre gözüme hitap edeceğini biliyorum fakat bunu kendime stres haline getirmeden olması gerektiği aşamaları atlatarak öğreneceğim bilgilerinizle tecrübenizle inşallah :)

Tamam o zaman Halim , göstereceğin gelişimi , ve yapacağın paylaşımları bizler sabırla bekleriz.Ben öyle anlıyorum ki , sen 550 modele başka bir şekilde bağlanmışsın.Yani bizim tabirimizle zehri almışsın.İşte biz de sana en kısa yoldan , kendine ve kimseye bir zarar vermeden , o güzel modeli nasıl uçurabilirsin onu tavsiye ettik...Eğer ekonomik durum müsaitse , sen o 550 ile birlikte , simülatör , kumanda ve mikro bir model gibi gerekli ekipmanları da tamamla....Hele simülatörde 6 kanal bir heliyi uçurmayı öğren , o zaman bu hevesin ve heyecanın daha bir anlamlı olacak .... :saygilar:

Hakan ustamızın dediği gibi zehiri almış pilot adaylarının acilen uçmak istemeleri son derece normal bir davranış tarzı olmasına rağmen RC Helicopter hobisinin kendine özgü tecrübe ve kuralları ile emniyet tedbirlerinin de özellikle dikkat edilmesi gerektiğini bilmeliyiz. Gerçek şu ki; bende Halim arkadaşımız gibi hemen 450 ye vb geçmek istiyorum ama sadece istiyorum. Çünkü ne o modeli uçurabilecek pilotaja nede bir kit alıp toplayabilecek teknik bilgiye sahibim. Önce servo, Aleron vb. tek tek öğrenmeliyim diye düşünüyorum. O yüzden de RC KOLİK e üye oldum. Bence asıl önemlisi parası bol, bilgisi kıt bir kesim modeli alıp oyuncak gibi uçurmayı deneyip kırım yaşayıp; hem hobiden hemde paradan oluyorlar.

Hakan arkadaşımıza tavsiyelerinden dolayı teşekkürler.

Naci YILMAZ

Yazacaktım da bugün fırsat olmadı, anca gelebildim eve uyumadan bir iki konuya bakayım dedim.

Zaten Hakan abi söylenmesi gerekenleri söylemiş. Forumcak 550 sınıfını severiz, Trex 550L yi beğeniriz. Ama hayatında simülatörde bir kez bile çalışmamış birinin bugün alıp yarın uçurmaya çalışacağı model olamaz. Bugün alıp acele etmeden zamanla, simülatörde de olayın dışardan göründüğü kadar kolay olmadığı anlaşılıp bolca çalışıldıkça... uçurulacak zaman da gelir.

Biliyorum hoş değil ama, olayın tehlikesini anlatması açısından çarpıcı bir örnek. Google görsellerde "roman pirozek jr" yazıp çıkan fotolara şöyle bir bakın. RC helilerin neler yapabileceğine dair...

Evet Hakan abi dediğin gibi zehirli aldım ben bir sefer tutuldum mu kolay kolay bırakmam bütün yorum yapan abilerimle sizinde söylediklerinize tamamiyle katılıyorum bu işin tehlikeli olduğunun da farkındayım zaten :) öncelikle küçük bir heli ve simülatör yardımıyla kendimi geliştirmeye başlayacağım bunlarla ilgili de forumda bilgilendikten notlarımı aldıktan sonra fikirlerinize başvurup gerekenleri yapmaya başlayacağım :saygilar: ilginiz alakanız için de sonsuz teşekkürler

Rasim abi Şafak abi bu siteden alışveriş güvenli mi hiç siparişiniz oldu mu nelere dikkat edilmesi lazım alışverişimizi yaparken buradan :saygilar:

Alışveriş ile ilgili sorulara buradadan devam edelim lütfen

Ben olsam bi şunu alırdım;

Bir de şunu;

Model sonraki iş :)

Not: ilki şart değil, başka bazı simülasyon yazılımları download/crack falan kullanılır. Sadece çok memnunuz kullanıcıları olarak, çok gerçekçi... Ama RF7/7.5, Phoenix 5.5.(en son hangi sürüm varsa) falan da iyidir.

ALIGN T-REX 450 Plus DFC hakkında

Ds416m servoyu nasıl TEmin edebilirim ve ya onun yerine farklı bir servo önerisi olursa üç servonun da değişmesi mi gerekir acaba