Align Trex 450Pro DFC Unboxing (Kutu Açma)

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar,

700 sınıfı helimi daha ayarlarını bile bitiremeden kırdıktan sonra yılmadım ve kendime 450 sınıfında elektrikli bir model sipariş ettim. :laugh:

Neyseki model kazasız belasız elimize ulaştı ve unboxing (Kutu Açma) videosunu Mehmet abiyle birlikte çektik.

Keyifli seyirler. :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Maiden Uçuş Videosu:

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim %p Çok güzel bir model, umarım bunu uzun süre kullanmak nasip olur :)

hayırlı olsun kırımsız uçuşlar :thumbup:

align kitlerde thread lock'un kırmızı çıkmasının sebebi tl 22 veya diğer adı ile tl 242 olması :thumbup:

eskiden orta mukavette olan mavi tl 23 veya tl 243 loctite'nin özellikle minik vidalarda çok kullanımda vidayı sökülemez hale getirmesinden ötürü idi

fakat şimdi 500 sızede bile yumuşak mukavemette olan kırmızı çıkıyor asıl beni düşündüren align'in bunu çok geç fark etmesi :mad:

bottom plate 450 pro v2'dede carbon fiber, alyanlar v2 pro paket'dede var :D

ama beni gıcık eden kuyruk rotor'unun yeni modeli çok güzel ve başarılı eski kullanıcıyı üzüyor keşke benimkide böyle olsaydı diyorsun :(

aynı durum main block içinde geçerli adamı zoraki masraf'a sokuyorlar :(

yeni motor yani gövdesi spiral olan neodminyum mıknatıslar'ın manyetik alanı çok güçlü aynı sıze'de gördüğüm diğer motor'lardan çok daha güçlü ve üretilen gücü daha az bir amper yükü ile sağladığını kesinlikle söyleyebilirim.

bu spiral gövdenin soğutmayıda hızlandırdığını düşünüyorum

ve yaptığım ölçümlerde link ve foto eklediğim motor karşılaştırma deneğim idi align motor'dan cok daha fazla amper çekiyor daha gürültülü çalışıyor ve balans daha kötü titreşim daha çok align elektroniğin çok iyi olmadığı genel bir kanı fakat zaten elektroniği kendi üretmiyor fason üretim servolar savöx

motor shaft'ın 3.50mm olmasıda daha iyi benzer sıze clone motrolarda bu shaft 3.17mm'dir (alzrc ve tarot hariç ) motor'u kendi üretiyor bu konuda çok başarılı endüstiryel vacum clenar'a toshıba'ya motor üretiyor.

en az 5-6 adet align esc içini gördüm ama kime yaptırdığı hakkında hiçbir fikir edinemedim üretici hakkında pcb board üzerinde hiçbir emare yok

örneğin 500 sıze için olan 70A modelinde kullanılan 4164 N-channel mosfetler vishay - siliconix üretimi sektörün önde gelen markalarındandır.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Align Trex 450Pro DFC Unboxing (Kutu Açma)

Hayırlı olsun kırımsız uçuşlar

İskender Yenimol' Alıntı:
align kitlerde thread lock'un kırmızı çıkmasının sebebi tl 22 veya diğer adı ile tl 242 olması :thumbup:
eskiden orta mukavette olan mavi tl 23 veya tl 243 loctite'nin özellikle minik ...

İskender verdiğin detaylı bilgiler için çok teşekkürler, bir sürü yeni şey öğrendik sayende. :bravo:

Konuyu çok güzel tamamladın bence, eline sağlık. %p

Bakalım uçuşu nasıl olacak. :coolxf:

Türker, hayırlı olsun.Güle-güle kullan. ;)

Hayirli olsun turker abi :thumbup: darisi basima:)

Türker Akgün' Alıntı:
İskender verdiğin detaylı bilgiler için çok teşekkürler, bir sürü yeni şey öğrendik sayende. :bravo:

Konuyu çok güzel tamamladın bence, eline sağlık. %p

Bakalım uçuşu nasıl olacak. :coolxf:

uçuşu mutlaka güzeldir geçen levent'e 500 dfc topladık mekanik kurulum'u ben yaptım fbl ünite tarot zyx-s

fbl ünite ve ccpm setup'ı ahmet ve deniz yaptı gayet'de güzel uçuyordu eklediğim video'daki uçuş levent'in ilk uçuş denemesi model ilk 6 kanal modeli

göründüğü üzere bu dfc model'in kırımda servo'lara hiç affı yok kırım sonrası 3 cyclık servo'da pert oldu :'(

set içinden çıkan aleminyum horn'ları kullandık kırımda servoya zarar vereceğini bile bile estetikten vazgeçmedik yanlış yaptık :mad:

dfc kit'de kesinlikle metal horn önermiyoruz .

2 uçuş videosuda peşpeşe çekilmiştir modelin tüm setup'ları düzgündür.

Hayırlı olsun abi , çok güzel model :)

eklediğim video'daki uçuş levent'in ilk uçuş denemesi model ilk 6 kanal modeli

göründüğü üzere bu dfc model'in kırımda servo'lara hiç affı yok kırım sonrası 3 cyclık servo'da pert oldu :'(

set içinden çıkan aleminyum horn'ları kullandık kırımda servoya zarar vereceğini bile bile estetikten vazgeçmedik yanlış yaptık :mad:

dfc kit'de kesinlikle metal horn önermiyoruz .
Levent'in başına gelen gerçekten büyük bir sanşsızlık :-\ Ama dediğin gibi DFC modellerdeki servoların en küçük kırıma bile tahamülü yok ne yazık ki : :embarras:

Bu nedenle yeni başlayanlara FBL değil de klasik Çubuklu model almalarını ısrarla öneriyoruz ;)

Türker, hayırlı olsun. 700'de bir talisizliktir gitti. Ama hep öyle olacak değil ya. Bununla yapacağın uçuşları keyifle izleyeceğiz eminim. Kırımsız uçuşlar.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Levent'in başına gelen gerçekten büyük bir sanşsızlık :-\ Ama dediğin gibi DFC modellerdeki servoların en küçük kırıma bile tahamülü yok ne yazık ki : :embarras:

Bu nedenle yeni başlayanlara FBL değil de klasik Çubuklu model almalarını ısrarla öneriyoruz ;)

abi bende fbl alma dedim önce flaybar'lı al dedim ama yok teknolojisi eski yok dfc rotor daha güzel v.s bir sürü bahane ile dinletemedim

dfc aldı tercih meselesi işte.

abi bende fbl alma dedim önce flaybar'lı al dedim ama yok teknolojisi eski yok dfc rotor daha güzel v.s bir sürü bahane ile dinletemedim

dfc aldı tercih meselesi işte.
Istekleri gayet mantıklı ve yerinde ama bir de yeni olmak / acemi olmak gibi bir durumda var. İşte bu noktada bence tercih sıralaması değişmesi gerekiyor ;)