APM 2.6 İLE 2.8 ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

muhit01

Yeni Uye
Herkese merhaba bugun itibariyle Buğra kardeşiminde yardımları ile quad malzemelerinin siparişlerine başlıyorum. yalnız kafama takılan birşey var bu apm 2.6 ile 2.8 arasındaki farkları tam olarak çözemedim. tüm üstadlardan bu konuda fikir almak isterim 2.6 mı yoksa 2.8 mi almalıyım?
herkese şimdiden teşekkür ederim :saygilar:

muhittin caliskan' Alıntı:
Herkese merhaba bugun itibariyle Buğra kardeşiminde yardımları ile quad malzemelerinin siparişlerine başlıyorum. yalnız kafama takılan birşey var bu apm 2.6 ile 2.8 arasındaki farkları tam olarak çözemedim. tüm üstadlardan bu konuda fikir almak isterim 2.6 mı yoksa 2.8 mi almalıyım?
herkese şimdiden teşekkür ederim :saygilar:
Kisaca soyle soyluyim hic bir fark yok... oldugunu soyledikleri farklar zaten 2.6 da sikinti cikarmiyor. fiyat farki coksa 2.6 alin gonul rahatligiyla...

- The interface is changed from 1.0mm 6P SM06B GPS to DF13-4P I2C external compass interface, put DF13- 5P GPS interface with external compass interface
- The I2C interface has been changed to multifunctional MUX interface, users can configurate the interface like UARTO, UART2, I2C, OSD, default OSD interface
- 2.8 ADOPTS LP2985-3.3, the voltage reaches 16V,increase the reliability, reduce the voltage problem probability of Bad Gyro health
- 2.8 uses jumper cap to choose, find the MAG pins on board, pluging in jumper cap is built in compass, taking off jumper cap is external compass
- v2.5 just added gigh frequency component of the filter circuit which made of 0.1uF to filter the high frequency interference,the board does not have a large capacity of capacitor use to filter the low frequency component of the ripple,2.8 Added a 47 uf tantalum capacitor, improve APM on-board chip, the stability of the power supply.

En onemli degisiklik bence capacitor olmus... ama apm 2.6 dan 2 adet kullaniyorum power sorunu yasamadim, fiyatlar hemen hemen ayniysa 2.8 alin. Coksa 2.6

teşekkür ederim Selçuk kardeşim ozaman öncelikle 2.8 diyoruz. peki GPS lea6H mi ? neoM8N mi? önerirsin

muhittin caliskan' Alıntı:
teşekkür ederim Selçuk kardeşim ozaman öncelikle 2.8 diyoruz. peki GPS lea6H mi ? neoM8N mi? önerirsin

bende ikiside mevcut ben bir fark göremedim. şuan neoM8N kullanıyorum cihazda... memnunum tam olarak test edemedim aslında. ama ikiside işimi gördü. extrem bir problem yaşamadım. M8N nin daha iyi olduğunu söylüyorlar. ama sebebini bilmiyorum tekniksel manada. birazda bana satış ve pazarlama hamlesi olarak geliyor bu işler. her sene bir kaç adet GPS modül ekleniyor listeye...

APM ler arası çok fark yok ama
8n gps ile 20 uyduya bağlanan vardı buna 3drobotics in CEO su Neom8n in ekstra bağlandığı uyduların işe yaramayan uydular olduğunu söylüyordu ne kadar doğru bilmiyoruz tabi , bi satış politikasıda olabilir

Her ikinizede cok tesekkur ederim . :bravo:
Sonuc itibariyle: Apm2.8 - Gps Lea6H kombinasyonunun daha mantikli olacagi kanaatindeyim .
Ikinizdende bir ricaam daha olacak likleri incelermisiniz alayimmi yada farkli onerileriniz varmidir?
Aşağıdaki ikiliyi almami onerirmisiniz?

Kumandayı bence ordan alma abim.
135 dolara geliyor kargo dahil. Tek kargo

Buğra Kabakçı' Alıntı:
Kumandayı bence ordan alma abim.
135 dolara geliyor kargo dahil. Tek kargo

Peki kardesim senin vermis oldugun linklerdeki kumanda ve modulu aldigimda 6 mod da kullanabilecekmiyim ? Yada kullanabilmem icin extra birsey almam gerekecekmi ?