APM 2.8 Ayar ve Konfigurasyon sorunlarim

Ahmet8877

Yeni Uye
Öncelikle güncel programını indirebileceğim bir yer var mı ücretsiz olarak.
Merhabalar Mission planerı indirdim .Herhangi bir şey bağlamadan direk apm yi bilgisayara taktım ve ''Timeout waiting for autoscan/no mavlink device connected
'' hatasını aldım connect yapınca.Çözümü nedir acaba

APM 2.8 için Mission Planer programı

Apm için driver i yüklediniz mi? Aygıt yöneticisinden driver in doğru olarak yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

misson planer programını burdan indirebilirsiniz.

driver tanıtımı için ise gerekli driverida yazının ekine koydum ordan indirebilirsiniz. kolay gelsin. (driver windows içindir)

Ekli dosyalar

• PX4_Windows_Driver_2.0.0.4.rar
    5.7 KB · Görülme: 31

Keske Apm ile baslamasaydiniz...

Emre Kaman' Alıntı:
Keske Apm ile baslamasaydiniz...
Teşekkürler tüm cevaplar için.eski sürümü indirmişim.Apmde çok zorlanır mıyım.Normalde KK2 multicopter alacaktım ama fiyatlar arasında çok fark yok diye bunu aldım.Zorlanırsam forumdakilere danışacağız artık :)

Arkadaşlar merhaba dün Timeout waiting for autoscan/no mavlink device connected sorunu almıştım.Daha sonra yeni sürümünü indiridim ve apm nin ışıkları yandı.Bugün tekrar takarken bilgisayara yine ışıkları yanmadı ve Timeout waiting for autoscan/no mavlink device connected sornunu tekrar aldım .USB portunda mı sorun var acaba

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Apm için driver i yüklediniz mi? Aygıt yöneticisinden driver in doğru olarak yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

[/quote
Merhabalar dün planetin yeni versionun indirdim çalıştı bugun ayn sorun.Acaba driver programını yollayabilir misiniz linkini.Driverı okumuyor sanırım

Biraz araştırdım sanırım win8 de genel sorunmuş pc kapa aç yapınca düzeldi yine.Kesin olmayan çözüm için bilgilendireyim tekrardan

Apm 2.8 e FS-I6B yi bağlayacağım bunun için 5 tane 3 erli F-F jumper kablo ayırıp bunları sırasıyla mı bağlamak gerekiyor ?

Ahmet8877' Alıntı:
Apm 2.8 e FS-I6B yi bağlayacağım bunun için 5 tane 3 erli F-F jumper kablo ayırıp bunları sırasıyla mı bağlamak gerekiyor ?

alıcıya bunun gibi bir parça ile bağlamanız lazım sbus desteği yoksa alıcınızın, ki bahsettiğiniz kumandada yok diye biliyorum, o nedenle şöyle bir parça lazım size diye düşünüyorum.

Volkan Güneş' Alıntı:
alıcıya bunun gibi bir parça ile bağlamanız lazım sbus desteği yoksa alıcınızın, ki bahsettiğiniz kumandada yok diye biliyorum, o nedenle şöyle bir parça lazım size diye düşünüyorum.

Volkan Bey cevabınız için çok sağ olunuz kumanda aldım ama içinde öyle bir parça çıkmadı acaba F-F lerle şu çizdiğim gibi yapsam olmaz heralde değil mi.Bir de attığınız ürünü türkiyede bulabilir miyim bir parça için beklemek istemiyorum .

Volkan Güneş' Alıntı:

Volkan bey, flysky kumanda ile apm arasında direk kablolar ile bağlanıyor. Ppm encoder a gerek yok.

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Volkan bey, flysky kumanda ile apm arasında direk kablolar ile bağlanıyor. Ppm encoder a gerek yok.

düzeltme için teşekkürler, bunu bilmiyordum bende, msjımı dikkate almayınız lütfen :D

Ercan ÇINAR' Alıntı:

Ercan Bey izninizle bir konuda danışmak isterim size.Aynı model kumanda ve alıcıdan bağlantıları yaptım apm ye Bağlantım 1-5 kadar S+- den apm nin 1-5 ne yani 15 jumper kullanacak şekilde bir arkadaşın konusunda 6-5 şeklinde gördüm.Radiı Calibration yaptım değerler
C1=900-2000
C2=900-2008
C3=900-1996
C4=900-2008
C5=900-2008
şeklinde
Esc kalibre yapmadım .Daha sonra kumanda USB yi çıkarıp Pili takıp motorları çalıştırmayı denedim kumandayla fakat dönmedi.Nerede hata yapıyorum sizce?
Teşekkür ederim

Motorları nasıl döndürmeye çalışıyorsun?

Hangi modda bunu demiyorsun?

Accel calibration
Compass calibration
Motor yönleri
Pervane yönleri
Motor esc sıralaması

Temel olarak bunlar yapıldı mı? Doğru yaptığını nasıl teyid ettin?

DragonFLY