Apm 2.8 Sorunu

İlgi Alanı
Hepsi
Selamlar ;

Frame : F550 Quad
Motor : Emax MT2216 810 KV
Esc : Emax 30A Opto
Controller : Apm 2.8 (GPS YOK)
Transmitter : Flysky TH9X
Receiver : Flysky TH9X Original
GPS And Compass : GPS yolda daha gelmediği için on board Compass' ı kullanıyorum.

Forum kaynaklarından ve izzet hocamın videolarından bakarak ayrıca araştırarak bütün ayarları ve kalibrasyonları doğru yaptığımı düşünmeme rağmen quadcopteri bir türlü havalandıramadım.

Deneyimim proplar unmount : Kumanda verileri işleniyor.Pc ye bağlı halde acc,gyro ve pusula gayet düzgün çalışıyor.Herhangi bir sorun görülmüyor veya anlaşılmıyor.

Deneyimim proplar mount : Kumanda verileri çok geç işleniyor(Throttle ı biraz açıyorum 1,2sn sonra işlem gerçekleşiyor.) Her şeyi göze alıp gazı arttırınca direkt olarak sağa takla atar gibi çakılıyor.

Aşağı yukarı 20-25 deneme yaptım. Havalanamadığım için 2 prop kırdım.Artık canım sıkıldı.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Oncelikle kontrol edilmesi gereken bazi konular var, bunlari yaptiginizi varsayiyorum ama yine de sorayim.
1 - Motor Yönleri A, B, C ,D
2 - Hangi modda islem yapiyorsunuz? Gecikme althold'a isaret ediyor gibi geldi.
3 - Pervaneler motor yonlerine uygun mu? Belki bir foto iyi olabilir.

Ayrica, APM orientasyonu dogru mu? APM'i size ben verdigim icin ozellikle soruyorum, zira standard orientasyonu genellikle kullanmadigim icin, eski ayar farkli bir orientte kalmis olabilir.

1-) Doğru daha önce kk2 kartla tecrübem var.
2-) Stabilize Mod
3-)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yaptığım işlemler:
1-) Kartın firmware ini sıfırlamak güncellemek.
2-) Frame type X
3-) Accel Calibration
4-) Compass Calibration
5-) Radio Calibration
6-) FailSafe
7 -) Flight Mode(Stabilize)

PC üzerinden Kumanda sinyallerini kontrol ettim sorun yok görünüyor.

Eger motor siralamasi da dogru ise, ( Sag On A, ve saat yonunde B,C,D) verin gazi kalkar.

Barış hocam şu proplar takılıyken gazı geç açma, geç kapatma olayını çözsem korkmadan vereceğim gazı. Prop takılı değilken mükemmel direkt tepki. Prop takılı iken 1 sn veya 2 sn geç tepki veriyor bu da beni korkutuyor.

Bilgisayara bagli degilken mi sorun oluyor. Yani bilgisayara bagli, batarya bagli gecikme yok. Batarya Bagli, ama bilgisayara bagli degil, gecikme var.
Stabilize'de yine ESC ile ilgili olabilir gibi geldi.

Şöyle proplar takılı değilken ayarlıyorum. Sorun yok görünüyor. Apm i kapatmadan proplar taktım. Gaz geç algılanıyor. Pc bağlantısı yok. Bu arada quad 2017-2018 de 1 defa kk2 kartla uçtu. Sorun yoktu. Sonra 1 yıl zaman ayıramadığım için durdu öyle.
50C ve 35C ile deniyorum.

Videoda anlatıldığı şekilde yapıyorum.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ESC'lerin farkli ayarlari da var, onlari farkinda olmadan degistirmis olabilirsin, butun ayarlari default haline getirip tekrar kalibrasyon yaparsan, gec algilama problemi cozulebilir.