APM Accel Calibration Sorunum

kenan köse

Yeni Uye
Merhaba, apm accel calibration yaparken (click when done) diye bir yer yazıyor oraya tıkladığımızdA altında sola çevirin diye bir yazı gelir ve komutlara uyarak kalibrasyon yapılır normal şartlarda ama ben oraya bastığım zaman altında sola çevirin yazması gereken yerde hiçbirşey yazmıyor 3-4 farklı sürümden denedim apm üzerine bağlı diğer kabloları çıkartıp sadece apm ile de denedim ama olmadı ne yapmalıyım sizce.

Kalibrasyonu başlatıp şu şekilde takip edin;

1.düz bir zemine koyup tıklayın.
2.sol tarafa 90 derece dikin tıklayın.
3.sağ tarafa 90 derece dikin tıklayın.
4.burun aşşağı 90 derece dikin tıklayın.
5.burun yukarı 90 derece dikin tıklayın.
6.quadcopteri tam ters sırt üstü yatırıp tıklayıp bitirin.

click when done dedikten sonra sana düz bir zemine koymanı söyler. Düz zemindeyse tekrar tıklarsın. sonra çevirmeni ister.

tamam onu biliyorum ama örnek veriyorum sağa 90 derece yatırdım bir sonraki hareketi yapmak için tıklayacağım yere tıklanmıyor

semih kenan köse' Alıntı:
tamam onu biliyorum ama örnek veriyorum sağa 90 derece yatırdım bir sonraki hareketi yapmak için tıklayacağım yere tıklanmıyor

Bu bahsettiğin bazen bende de oluyor, ne yaparsan yap orada kilitleniyor. APM firmware ini önce rover sonra tekrar quad yükleyin, Mission planner ın versiyonunu değiştirin

Ben başka türlü çözememiştim

daha yeni buldum çözümünü başka bir bilgisayarda deneyince oluyo

Bu sorun işletin sistemleri bileşenlerinden dahi çıkabilir. Firmwork,java vb. yazılımlar.Bende de oldu hepsini güncelledim,ekstra birşeyler yaptım(bodoslama hatırlamıyorum),programı tekrar kurdum oldu...